Skocz do zawartości

Loafers - Zdjęcia, Komentarze/Jakie Kupić?


max

Rekomendowane odpowiedzi

Loafersy to buty, które moim zdaniem wymagają węższej i krótszej nogawki (podobnie, jak bardzo wyprofilowane buty innego typu). 

Dlaczego?

 

Oto głos w tonie neofity...  :ph34r: 

Chcesz pozwolić nosić loafersy jedynie chudym młodzieńcom, biegającym w legginsach na głęboką wodę? Spójrz na Willa: jest w garniturze a nie zestawie koordynowanym, nie epatuje gołą nogą, nie spełnia warunków z poprzedniego zdania ;) Jest ubrany jak ON. Oczywiście mógłby zatrudnić jakiegoś młodego modela, którego oglądalibyśmy w Pitti-like stylizacjach jak na mnóstwie innych blogów...

Przyjmijmy założenie że loafersy to letnie buty. Moje lniane spodnie na lato mają luźniejszy krój bo są na lato i są z lnu. A to czego loafersy nie lubią to szeroka stopa z wysokim podbiciem. Założenie przykrótkich, wąskich gaci to jak strzał w kolano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze są wąskie i przykrotkie to wciąż spodnie nie gacie i fakt któremu nie da się zaprzeczyć unajlepiej nadają się do loafersow . A strzelać w kolano nie ma co ,są inne metody na lepsza sylwetkę.

Zgadzam sie ze waskie i przykrotkie, jak wolisz, spodnie dobrze pasuja do loafersow. Nie zmienia to faktu ze loafersy mozna nosic w innych dobrych zestawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie posiadam przykrótkich i wąskich spodni (z trzema cyframi w pasie to wyglądałoby niedorzecznie) , jednak wystarczy założyć smukłe lotniki albo loafersy w domu, do spodni 24cm i porównać do 21cm (lub analogicznej szerokości w zależności od budowy, ciągle mówimy o prostej linii spodni, dotykającej buta) i każdy sam może ocenić, że w przypadku zbyt szerokich spodni, wyglądają po prostu jak sterczące kikuty. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam,

 

Poszukuję takich butów, ale w rozmiarze 41. 

 

http://allegro.pl/mokasyny-wittchen-43-zara-mokasyny-i3446966472.html

 

Zwykle noszę 42-42.5, ale tutaj długość wkładki mi się nie zgadza. Mierzyłem w sklepie podobne mokasyny w rozmiarze 42 z tym, że z Gino Rossi i noga mi strasznie w nich latała, but w ogóle nie trzymał pięty. 

Może znacie podobne modele?

Koniecznie zamsz bez frędzli - kolor brąz lub szary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

 

Wczoraj się do nich przymierzałem i mam mieszane uczucia. Cena faktycznie bardzo atrakcyjna ale stwierdziłem, że lepiej dopłacić i kupić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie (chociaż od razu zaznaczam, że "loafers-lotniki" to tak trochę z przymrużeniem oka było powiedziane), bo dla mnie lotnik to but z w miarę jednolitego i gładkiego kawałka skóry, a chociażby frędzli i paska na tyle się już tak zrobić nie da. Znaczy wszystko się da, jak ktoś by chciał sporo skóry zmarnować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Odkopuję wątek. Poszukuję loafersów (najlepiej tassel). Mierzyłem Yanko, Loake/Herring. Problem polega na tym, że tego rodzaju obuwie nie utrzymuje się na mojej stopie - wychodzi pięta. Czy ktoś z Was miał podobnie i sobie z tym poradził (jakaś marka jest polecana), czy może nie każdy (szczupła stopa) będzie mógł nosić takie buty? Mam driving mocs z Massimo Dutti i w tym przypadku problem nie występuje. Jednak loafersy charakteryzują się tym, że część buta nad palcami jest krótsza - większa część stopy jest na wierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję wątek. Poszukuję loafersów (najlepiej tassel). Mierzyłem Yanko, Loake/Herring. Problem polega na tym, że tego rodzaju obuwie nie utrzymuje się na mojej stopie - wychodzi pięta. Czy ktoś z Was miał podobnie i sobie z tym poradził (jakaś marka jest polecana), czy może nie każdy (szczupła stopa) będzie mógł nosić takie buty? Mam driving mocs z Massimo Dutti i w tym przypadku problem nie występuje. Jednak loafersy charakteryzują się tym, że część buta nad palcami jest krótsza - większa część stopy jest na wierzchu.

 

Generalna zasada to przy loafersach brać 0,5-1 rozmiar mniejsze, szczególnie zamszowe. Być może mierzyłeś "swój" rozmiar i stąd wynikał dyskomfort. Ja po użytkowaniu swoich loafersów stwierdzam sporą skłonność do rozciągania się.

 

Jeśli chodzi o firmy, popatrz na ofertę Velasca Milano. Ja ze swoich, z linii Bespoke Dudes jestem zadowolony. 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.