Skocz do zawartości

Loafers - Zdjęcia, Komentarze/Jakie Kupić?


max

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
2 godziny temu, Nawrot napisał:

Rozejrzalbym się za Berwickiem, akurat loafersy mają całkiem ładne kopyta.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam już 2 x oxfordy od Berwicka, trochę boję się kolejnego mordowania z rozbiciem/rozchodzeniem. Czy szycie w metodzie Blake powoduje większą elastyczność? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crownhill ma promocje na stronie na GYW. Modele Lipsk i Hawana. Z ubezpieczeniem od ewentualnej wymiany rozmiaru wychodzi ok 750 zł (trochę powyżej wskazanego budżetu, niestety kurs euro nie sprzyja zakupom...). Pisza, ze wysyłka darmowa. Nie wypowiem się niestety na temat wygody, bo nie posiadam butów tej marki, chociaż się przymierzałem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, miszel napisał:

Panowie, 

Szukam zamszowych penny loafers do kwoty 600-700 PLN. Na ten moment wpadły mi w oko takie od Parentope. https://partenope-shoes.com/pl/loafers/236-penny-loafers-zamsz-ebano.html

Czy w relacji cena/jakość znajdę coś podobnego a może lepszego? 

właśnie kupiłem sobie bardzo podobny model. Przez to siedzenie w domu człowiek wertuje strony internetowe jak nigdy wcześniej a tam tyle ofert i pokus...:) a teraz też i świetnych cen. Ja znalazłem Berwicki poniżej 500 zł. Mega wygodne, ręcznie szyte blakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkadijus napisał:

właśnie kupiłem sobie bardzo podobny model. Przez to siedzenie w domu człowiek wertuje strony internetowe jak nigdy wcześniej a tam tyle ofert i pokus...:) a teraz też i świetnych cen. Ja znalazłem Berwicki poniżej 500 zł. Mega wygodne, ręcznie szyte blakiem...

Noweczki ze sklepu czy kupionego z drugiej ręki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

 

@miszel Szycie Blake to większa elastyczność podeszwy, ale jest o wiele więcej czynników, które mają wpływ na wygodę: kształt kopyta, to z czego i jak wykonane są poszczególne elementy buta, jaka jest konstrukcja cholewki. Sama metoda szycia podeszwy do cholewki jeszcze nie przesądza czy but będzie wygodny, czy nie. Buty szyte Blake też można zrobić ze sztywną, ciężką podeszwą, z twardej skóry. W dobrych butach każdy element powinien być precyzyjnie dobrany, tak aby miał odpowiednie właściwości.

@michau Pasek skóry w penny loafers (z wł. mascherina - pl. maska) to dodatkowa warstwa skóry,  co sprawia, że skóra buta w tym miejscu będzie się mniej poddawać. Więc z grubsza można założyć, że model z maską będzie bardziej trzymać stopę od góry niż model bez maski. Szczególnie jeśli maska jest przyszyta wzdłuż górnej i dolnej krawędzi. Natomiast przy porównaniu dwóch modeli większe znaczenie mogą mieć inne kwestie. Na przykład czy fason jest bardziej czy mniej otwarty, kształt kopyta, właściwości skóry, czy model jest z podszewką czy bez, czy i jakie wzmocnienie zastosowano w tym miejscu. Może to mieć większy wpływ na sposób dopasowania niż sama obecność maski lub jej brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.