Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

A tak parę groszy co do dyskusji dot. trzymania rozmiarów przez SuSu.

W marynarkach mam 106. Niemal ok. Ale czy te rozmiary można na resztę przekładać? Garnitur pewnie tak, ale co z płaszczami?

Tu na zdjęciu mam 54. Wg tabeli 106 byłoby za obszerne w talii i o za długich rękawach. Ba, ten plaszcz jest niby wezszy w talii niż marynarka na 106. Czy na pewno? Wymiarów klatki brak.

Zestawiłem też inne płaszcze. Kosmos. One pomiędzy sobą rozmiaru nie trzymają w ogóle. A może ktoś jest innego zdania? Dobiera się trochę w ciemno.

Co do płaszcza to nadal nie wiem czy nie zwrócić. Niby trochę za szeroki. I w sumie zacząłem się wahać czy ten niemal biały kolor jest ok na polskie ulice. 

20170309_221621.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suit Supply'owy support trochę kuleje, więc zdam się na waszą pomoc.

Słyszeliście o opcji otrzymania próbek materiałów? Ktoś korzystał i jest w stanie potwierdzić?

Usługa jest i jak najbardziej działa. Otrzymałem próbki wełny które mnie interesowały, jako że chce zamówić garnitur w programie Zaprojektuj Twój idealny garnitur. Otrzymałem 3 próbki wełny. Poniżej mail od supportu.

Thank you for your email.
Please find below some more information regarding the DYO fabrics:
561.201/10 -> 240 gr
540.901/263 -> 230 gr
486.371/3 -> 260 gr
586.861/736-> S110 Vitale Barberis Canonico

I have a sample available for the follow fabrics: 561.201/10 - 540.901/263 - 586.861/736. To which address can I send these samples?

Look forward hearing from you and thank you in advance.

Próbki przyszły w niespełna tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś właśnie kurier przyniósł:

http://eu.suitsupply.com/pl/coats/jasnoszary-płaszcz/J492.html?cgid=Coats

Techniczna tkanina VBC, tutaj trochę więcej:

https://made-to-measure-suits.bgfashion.net/article/9619/52/Earth-Wind-and-Fire-the-new-technical-fabrics-collection-of-Vitale-Barberis-Canonico#popup2

80% wełna, 20% poliuretan. Fajny pomysł na maca nie z bawełny. Zobaczymy jak będzie na deszczu, bo na razie słońce.

Zamówiłem w piątek jako nowość, była pełna rozmiarówka; w niedzielę został rozmiar 48:shock:

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem pierwsze zamówienie w SS i dotarła do mnie Havana w rozmiarze 42 i 44.

42 wydaję mi się trochę zbyt wąska w talii. Guzik ciągnie chyba zbyt mocno, reszta jest super.

Z kolei 44 jest ciut za luźna,rękawy trochę za długie i za szerokie, ale to można poprawić. Bardziej  zastanawia mnie, czy przypadkiem wyższy guzik nie jest zbyt nisko. Poradzicie coś? Zostawić sobie 44 i potem ewentualnie zrobić poprawki?

Przepraszam za paździerzowe zdjęcia, ale nie miałem możliwości zrobić innych, a sprawa jest pilna.

 

 

 

 

InkedIMAG042_LI.jpg

InkedIMAG044_LI.jpg

InkedIMAG0441_LI.jpg

InkedIMAG02412_LI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rdk,

42 odpada - jest zbyt krótka, za wąska w ramionach i rękawy też ma za krótkie.

44 - szkoda, że nie masz zdjęć z tyłu, ale z tego co widać (IMO) jest Ok. Guzik nie jest za nisko. Powiem więcej - moim zdaniem rękawy też są akceptowalnej długości - rękawy koszuli masz zbyt krótkie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rdk napisał:

Z kolei 44 jest ciut za luźna,rękawy trochę za długie i za szerokie, ale to można poprawić. Bardziej  zastanawia mnie, czy przypadkiem wyższy guzik nie jest zbyt nisko. Poradzicie coś? Zostawić sobie 44 i potem ewentualnie zrobić poprawki?

Na zdjęciach nie widać żeby marynarka była za luźna. To już kwestia gustu, ale według mnie ultradopasowanie nie wygląda wcale dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Servetch @earthmover

Dzięki za opinie. Odnotowałem, że brak mi ciemnych (najlepiej granatowych i podobnych) swetrów, a upatrzyłem sobie coś z wełny merino albo z lnu. W mniejszym stopniu dla ciepła, bardziej rozbija się tu o coś zastępczego dla marynarki. Popatrzę czy coś jeszcze ciekawego ma konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hargin napisał:

Ja dobieram identycznie jak rozmiar marynarki (garnitury/marynarki mam w rozmiarówce short, ale kamizelki kupuje normal). Wszystkie kamizelki, które posiadam (5 szt. kupowanych "osobno") mają plecy z podszewki. 

A to ciekawe. Ja mam wrażenie, że kamizelki są ciut mniejsze niż marynarki, ale posiadam tylko 2 (jedną dzianinową, jedną z 3 częściowego garnituru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar jest ten sam, ale wymiary dostosowane do noszenia pod marynarkę - tak jest przynajmniej u mnie (może kwestia preferencji luzu w danym wymiarze). 

inaczej jest wg. mnie z płaszczami - nosząc 54 muszę mieć płaszcz 56, aby założyć go na garnitur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś jest użytkownikiem garnituru o składzie wełna, len, jedwab ? np taki

http://eu.suitsupply.com/pl/new_arrivals/havana-niebieski-żabie-oczko/P5107.html?utm_term=8461050&cgid=new_arrivals&utm_campaign=2575760&

Jak się to sprawdza na co dzień, czy gniecie się dużo bardziej niż sama wełna, czy faktycznie latem jest taki przyjemny w użytkowaniu, czy też skórka (i cena ;-)) nie warta wyprawki i lepiej  zostać przy samej wełnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.