Skocz do zawartości

Suit Supply


+Immune+

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś jest użytkownikiem garnituru o składzie wełna, len, jedwab ? np taki
http://eu.suitsupply.com/pl/new_arrivals/havana-niebieski-żabie-oczko/P5107.html?utm_term=8461050&cgid=new_arrivals&utm_campaign=2575760&
Jak się to sprawdza na co dzień, czy gniecie się dużo bardziej niż sama wełna, czy faktycznie latem jest taki przyjemny w użytkowaniu, czy też skórka (i cena ;-)) nie warta wyprawki i lepiej  zostać przy samej wełnie ?


Patrząc po strukturze materiału i tkalni, mam prawdopodobnie z takiego samego/bardzo zbliżonego materiału (w innym kolorze) marynarkę z SuSu. Nie jest jakoś super-przewiewna latem, ale tkanina fajnie się zachowuje i układa, nie gniecie się dużo bardziej niż wełna. Miałbym tylko nieco wątpliwości o wytrzymałość spodni z tej tkaniny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MateuszT. napisał:

 


Tkanina fajnie się zachowuje i układa, nie gniecie się dużo bardziej niż wełna.

Dziękuję za szybką odpowiedź, w zasadzie o te parametry najbardziej mi chodzi, na jakąś super przewiewność nie liczyłem ale chciałbym, żeby garnitur był w miarę elegancki i w miarę wytrzymały. W sumie to chyba dość nowa mieszanka której nigdy nie używałem i stąd pytania. Podoba mi się natomiast sam garnitur, kolor i struktura materiału :)

W zasadzie cały czas mam kupić szary garnitur i jakoś ciągle w oczy włażą mi jakieś niebieskie odcienie, ostatnio zamiast szarego wziąłem ten i po 2 miesiącach  użytkowania, mogę napisać, że  jestem b. zadowolony :)  a też miałem wątpliwości co do  cech  użytkowych składu wełna/kaszmir w codziennym noszeniu.

http://eu.suitsupply.com/pl/suits/lazio-niebieski-kratka/P4926.html?cgid=Suits&prefn1=collectionID&prefv1=Fall%2fWinter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.03.2017 o 09:25, artisan napisał:

Może ktoś jest użytkownikiem garnituru o składzie wełna, len, jedwab ? np taki

http://eu.suitsupply.com/pl/new_arrivals/havana-niebieski-żabie-oczko/P5107.html?utm_term=8461050&cgid=new_arrivals&utm_campaign=2575760&

Jak się to sprawdza na co dzień, czy gniecie się dużo bardziej niż sama wełna, czy faktycznie latem jest taki przyjemny w użytkowaniu, czy też skórka (i cena ;-)) nie warta wyprawki i lepiej  zostać przy samej wełnie ?

Odświeżę trochę temat żeby podzielić się spostrzeżeniami, może się komuś przydać. Kilka dni temu przyjechał garnitur  z w/w linku i cóż... zaskoczenie, w sumie jednak zabawne. Cały czas powinienem kupić szary garnitur a ciągle w oczy wchodziły mi jakieś niebieskie odcienie.  Wzmiankowany  garnitur zgodnie z opisem miał być niebieski a okazał się szary, no może w silnym oświetleniu wpadający w błękit ale jednak szary. Cóż robić, marynarka leży świetnie, kolor w sumie taki jaki zamierzałem wcześniej nabyć, więc zostaje. Sama struktura materiału jest ciekawa, nigdy z takim materiałem wcześniej się nie zetknąłem (skład 50% wełna, 30 % jedwab, 20 % len). Przypomina trochę tweed donegal, materiał jest gruby twardy/sztywny w dotyku. Spodziewałem się typowo letniego garnituru, wychodzi na to, że będzie całoroczny. Nie wiem jaka będzie termika gdy zrobi się ciepło. To w sumie czego obawiałem się najbardziej, czyli silnego gniecenia, nie występuję w ogóle (zapewne wpływ ma na to grubość materiału). Ot taka ciekawostka gdyby ktoś się zastanawiał nad zakupem garnituru z letniej kolekcji, chyba w tej kolekcji to najpopularniejsza mieszanka. Zobaczymy jak będzie z trwałością. Na razie typuję go na zwykłego woła roboczego do pracy.  To tyle spostrzeżeń.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawełna sie zawsze gniecie, mam dwie pary spodni od garniturów bawełnianych SUSU i bawełna jest miękka i sprana. Gniecie się ale nie tak jak w spodniach od Dockers. Ma luźniejszy splot więc mimo gramatury jest przewiewna co niestety ma swoje wady - teraz coraz bardziej spodnie zaczynają przypominać spraną szmatką -tracą szybko fason - kolana itd.

W mojej opinii bawełna nie jest letnią tkaniną ale trochę jestem odosobniony - wolę wełnę. Podstawową wadą bawełnianej marynarki jest przyciąganie brudu - a częste pranie marynarki  to proszenie się o odklejenie usztywnienia

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ChristianoCherry napisał:

Czy miał ktoś do czynienia z salonem SuSu w Wilnie? Jak wygląda poziom obsługi, dostępność towaru?

Salon znajduje się w galerii handlowej na uboczu (ale nie na obrzeżach miasta), jest przestronny i dobrze wyposażony, choć cierpi na typowe dla SS braki rozmiarówki popularnych modeli. Mam jednak wrażenie że problem ten występuje w nieco mniejszym stopniu niż w salonach np. w Amsterdamie. Obsługa miła, uprzejma i kompetentna, nie ma problemu by dogadać się po angielsku. Ogólnie dobre wrażenie i nie widzę różnic pomiędzy tym salonem a innymi w których byłem (Holandia, UK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Które pozycje z dzisiejszej kolekcji SuitsSupply będą odpowiednie na własny ślub (końcówka lata)? Oczywiście mowa o garniturach/smokingach.
2) Kiedy zazwyczaj uruchamiają outlet (najbliżej od dzisiejszej daty)?
3) Rozumiem, że różna cena poszczególnych modeli (np. Lazio, Napoli) wynika tylko i wyłącznie z użytego materiału? Czy jest sens dopłacać do np. Napoli za 1629 zł w stosunku do tego za 1199 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ja-Bo nie nastawiaj się na zakup w outlecie. Jest on otwierany nieregularnie (raz, maksymalnie dwa razy w roku), a jego zawartość to duża loteria jeżeli chodzi o dostępne modele i rozmiary. Smoking na ślub to nie jest najlepszy pomysł, lepszym wyborem będzie garnitur z gładkiej wełny czesankowej (SuperS) w kolorze granatowym albo ciemnoszarym. Różnica ceny w ramach tego samego modelu to chyba faktycznie głównie sprawa tkaniny i chyba nie można stwierdzić, czy zawsze warto albo nie warto dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się tutaj po raz pierwszy, więc korzystając z okazji, serdecznie witam wszystkich stałych bywalców! :-)

Moje pytanie dotyczy oferty i rozmiarów marynarek SuSu. Zamierzam kupić szarą lub granatową marynarkę do noszenia z dżinsami lub spodniami chino w okresie wiosenno-letnim i/lub jesiennym. Jeśli trafię w odpowiedni rozmiar, to może pokuszę się jeszcze o jakiś brązowy nabytek.

1) Który model jest, waszym zdaniem, godny polecenia z uwagi na skład materiałowy oraz przeznaczenie?

2) Jestem dosyć niewysoki (wzrost 170 cm) i szczupły, a wymiary marynarek nieoficjalnych, które noszę, to mniej więcej: ramiona - 45 cm, talia - 90 cm, obwód pod pachami - 98 cm, a długość - 68-69 cm. Asystent SuSu podpowiada, że mój rozmiar to 44. Czy właśnie taki powinienem zamówić? I czy, biorąc pod uwagę mój wzrost,  marynarki SuSu nie będą zbyt długie? Rozmiar 44 to aż 73 cm długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też wersje skrócone - numeracja 2X. Jeśli masz możliwość zamrożenia na jakiś czas większej sumy to zamów 5-6 marynarek w różnych rozmiarach i wariantach. Odeślesz (bezpłatnie; etykieta zwrotna przychodzi w paczce) te, które Cię nie zadowalają (lub wszystkie). W ten sposób szybko poznasz swój rozmiar w SuSu oraz wybierzesz kolorystykę (bo zdjęcia to jedno, a rzeczywistość to drugie - raz na korzyść zdjęć, innym razem na korzyść rzeczywistości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, arekx napisał:

Są też wersje skrócone - numeracja 2X. Jeśli masz możliwość zamrożenia na jakiś czas większej sumy to zamów 5-6 marynarek w różnych rozmiarach i wariantach.

Myślałem nad złożeniem zamówienia, w którego skład wchodzić będą np. 2 takie same marynarki w różnym rozmiarze, ale zastanawiam się, czy SuSu w ogóle posiada w ofercie marynarki na niższych mężczyzn. Rozmiary 2X są niewiele krótsze od normalnych (a za to znacznie szersze).

Może jest tutaj ktoś o podobnym wzroście (170 cm)? Jaką długość (mierzoną wedle tabeli SuSu) mają zazwyczaj marynarki noszone przez takie osoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bukary napisał:

Myślałem nad złożeniem zamówienia, w którego skład wchodzić będą np. 2 takie same marynarki w różnym rozmiarze, ale zastanawiam się, czy SuSu w ogóle posiada w ofercie marynarki na niższych mężczyzn. Rozmiary 2X są niewiele krótsze od normalnych (a za to znacznie szersze).

Może jest tutaj ktoś o podobnym wzroście (170 cm)? Jaką długość (mierzoną wedle tabeli SuSu) mają zazwyczaj marynarki noszone przez takie osoby?

Proponuje rozmiar 23  lub 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bukary napisał:

Myślałem nad złożeniem zamówienia, w którego skład wchodzić będą np. 2 takie same marynarki w różnym rozmiarze, ale zastanawiam się, czy SuSu w ogóle posiada w ofercie marynarki na niższych mężczyzn. Rozmiary 2X są niewiele krótsze od normalnych (a za to znacznie szersze).

Może jest tutaj ktoś o podobnym wzroście (170 cm)? Jaką długość (mierzoną wedle tabeli SuSu) mają zazwyczaj marynarki noszone przez takie osoby?

 

26 minut temu, 50groszy napisał:

Proponuje rozmiar 23  lub 24

Jestem podobnego wzrostu, ale słuszniejszej postury (102cm w klatce, szerokie plecy) i noszę rozmiar 25, który dla modelu Havana ma 73cm długości pleców. Być może przy takiej sylwetce tył inaczej się układa i u mnie długość jest ok, a u Ciebie już mogło by być inaczej, ale wydaje mi się rozmiar 23 lub 24 będzie jak najbardziej wporządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pablo84 napisał:

Jestem podobnego wzrostu, ale słuszniejszej postury (102cm w klatce, szerokie plecy) i noszę rozmiar 25, który dla modelu Havana ma 73cm długości pleców. 

Dziękuję za wszystkie rady! I jeszcze jedno pytanie:

102 cm: masz na myśli wymiary marynarki czy ciała? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.04.2017 o 14:29, Pepenix napisał:

Jest już nowy Jort. :D

Dziwna ta kolekcja... Z marynarek same "Jort Hudson", które - sugerując się tabela rozmiarów - są po prostu Hudsonami. Marynarki z linii Jort miały zawsze niepowtarzalny krój - i garnitury z nowej kolekcji wciąż taki mają. A marynarki mają krój Hudson. Nie wiem, co o tym myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad złożeniem zamówienia, w którego skład wchodzić będą np. 2 takie same marynarki w różnym rozmiarze, ale zastanawiam się, czy SuSu w ogóle posiada w ofercie marynarki na niższych mężczyzn. Rozmiary 2X są niewiele krótsze od normalnych (a za to znacznie szersze).

Może jest tutaj ktoś o podobnym wzroście (170 cm)? Jaką długość (mierzoną wedle tabeli SuSu) mają zazwyczaj marynarki noszone przez takie osoby?

 

Mam niecałe 170 cm i ok. 91 cm w klatce - z SuSu noszę 44. Jedną marynarkę (Havana, część lnianego garnituru) skracałem o 2 cm, inną (Hudson, odd jacket) mimo teoretycznie tej samej długości zostawiłem w spokoju - na subiektywne odczucie wpłynął kolor, tkanina i to, czy marynarka jest od kompletu. Fabrycznie to były bodajże najdłuższe z moich marynarek. Tak wygląda ich długość (tabaczkowa skrócona Havana, jasnobrązowy Hudson bez tej przeróbki) na mnie:

f9becc719bbc1203101c13b62069c751.jpg0f25c41ad5364ec2d7090b5ac07948cd.jpg

 

Perspektywa może trochę zaburzać długość, ale te zdjęcia mogą być jakąś wskazówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje i za zdjęcia!

Nie wiem, co o tym sądzą forumowi eksperci, ale marynarki na zdjęciach wyglądają na dosyć długie. Na zdjęciach ze strony SuSu górne krawędzie kieszeni marynarek znajdują się dobre kilka centymetrów powyżej linii pasa. U ciebie - są niżej.

Zawsze zamawiasz z SuSu rozmiar 44? Próbowałeś może kiedykolwiek któryś z tych krótszych rozmiarów (2X)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bukary napisał:

Dziękuję za informacje i za zdjęcia!

Nie wiem, co o tym sądzą forumowi eksperci, ale marynarki na zdjęciach wyglądają na dosyć długie. Zawsze zamawiasz z SuSu rozmiar 44? Próbowałeś może kiedykolwiek któryś z tych krótszych rozmiarów (2X)?

A zasada do nasady kciuka bo jak widzę, po opuszczeniu rąk by miał ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.