Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mały przegląd tego, co udało się pozyskać z outletu. Może przyda się komuś na przyszłość…
Wszystko to rozmiar 98 (mam 185 cm).

Na początek dwie Havany.
Po lewej letnia mieszanka wełna, jedwab, len. Ten garnitur przymierzałem już rok temu i odesłałem ze względu na produkt „spodniopodobny” (czytaj. rajtuzy)… W cenie outletowej (coś koło 1300 zł) postanowiłem raz jeszcze spróbować… i chyba znów odeślę (zbyt mały zapas materiału).

Po prawej ponoć zimowa wełna VBC „psi ząb”. 
Za 560 zł trudno narzekać...
Raczej zostaje.
9804957_Havana98kratajedwablenwenapsizbzimowa98.thumb.jpg.419942fbaae34212be218462816bd6c6.jpg

 

Dalej,

Lazio - letnia mieszanka wełna, jedwab, len. Liczyłem na ciekawszy kolor (w rzeczywistości to coś pomiędzy tymi fotografiami). Trudno to chyba będzie z czymkolwiek łączyć… Na plus: moim zdaniem leży całkiem przyzwoicie.

2069550588_Lazio98jedwablenwenaniebieski.thumb.jpg.752067368a4757729fc43b80b336cbe9.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 5
Opublikowano

@Aras gratuluję dopasowania, właściwie możesz wybierać tylko pod kątem estetyki i materiału, który najbardziej teraz potrzebujesz. Mi by było trudno odrzucić jeden zdecydowanie, ale cicho opowiadam się za zostawieniem granatowego Lazio wełna/leń. Utwierdziłeś mnie ponownie w przekonaniu, że jak garnitur SuSu na 185cm+ to long - dzięki za wszystkie zdjęcia. 

Opublikowano

Dzięki za pochwały/uwagi. Mam jeszcze trochę czasu na zastanowienie się co dalej. Raczej na pewno zostawię sobie "zimową" jodełkę  VBC (którą z rozpędu nazwałem psim zębem), bo za takie "grosze" to ciężko kupić porządne spodnie a co dopiero garnitur.

Pomyślę jeszcze nad którymś z letnich garniturów... Trudno tutaj jednak mówić o jakiś wielkich okazjach cenowych (być może z wyjątkiem Sienny). 
Dobre wrażenie robią tkaniny E.Thomasa - mieszanki wełny, jedwabiu i lnu, czyli szary w kratę i niebieski. Ten pierwszy niestety ma super wąskie spodnie a drugi "trudny" kolor.

@skatej Zamawiałem jeszcze koszule rozmiar 39 long ale już je odesłałem. Extra slim fit był za ciasny w klatce a zwykły slim fit za luźny chyba wszędzie.
Zamówiłem też dwie pary spodni: jedne lniane Brescia (i te zostawiam) i jedną białą mieszankę bawełny z lnem (bodajże Brentwood) - te oddaję, ale nikomu ich nie polecam. Materiał jest bardzo prześwitujący a sam egzemplarz wygląda jakby przeszedł wiele outletów.

 

Opublikowano

Panowie, 

Czy garnitur z linka będzie nadawał się do rozkompletowania? Może ktoś go oglądał na żywo? Potrzebuje letni garnitur na kilka okazji ale nie chciał bym żeby leżał w szafie... Szukałem także wełny z lnem, żeby się tak bardzo nie gniótł jak sam len, albo len z bawełną. Jednak chciałbym żeby był bardziej przewiewny i "letni" oraz mniej formalny niż sama wełna.

https://eu.suitsupply.com/pl/havana-suits/garnitur-havana%2C-jasnoszary%2C-w-pepitkę/P6027.html?cgid=havana-suits&pdp=true

Opublikowano

Nie wiem, można zawsze wypruć, ale to są dodatkowe koszty. Może są inne powody zastosowania podszewki - wiotkość/delikatność tkaniny (?). W każdym razie dają pełną podszewkę do niektórych lnianych marynarek, co wg mnie jest już nieporozumieniem.

Opublikowano
Panowie, wiecie jak rozpoznać, które garnitury w ofercie SuSu są z Fresco? Albo z czegoś podobnego? 
Pisz do supportu, bardzo szybko odpowiadają.
Ja kupiłem z outletu dwurzędowy granatowy trench z materiału Olmetrex, czytaj wodoodporna mieszanka bawełna:syntetyk.
Niestety 48 jest za małe i potrzebowałbym 50, także najpewniej pójdzie zwrot, a szkoda bo trench fajny. Jedyny minus jaki zanotowałem to brak kieszeni wewnetrznych, choć i to łatwo dorobić u krawca.
Opublikowano

Chodzi o to, że obniżyli cenę bazową custom-made...  ale przy okazji podnieśli dopłaty za fajniejsze materiały, więc wyszło na zero:)

Coś tam się jednak zmieniło... niektóre z materiałów spadły do kategorii "bazowe". 
Pewnie słabo się sprzedawały. 

Opublikowano

Wygląda to bardzo przyzwoicie! Lepsze materiały są droższe, ale jak ktoś potrzebuje bardziej bazowy garnitur i do tego spodnie i innym rozmiarze niż marynarkę, to ma teraz szerszy wybór. Do tego można wybrać ciekawe urozmaicenia :). Jak to sami określili "sartorialne detale" he he.

PS

Powiedzcie mi proszę, czy do supportu mogę pisać po polsku, czy mam pisać po angielsku? 

Opublikowano

Nie popadajmy też w jakiś hura-optymizm:)... Jest może z 8 bazowych materiałów, reszta kosztuje tyle samo. Opcje "customizacji" online się nie zmieniły - nadal wygląda to co najwyżej "średnio". Przykładowo, ciągle tylko jeden styl marynarki ma półpodszewkę.
Nadal też nie można poprosić o np. szersze nogawki czy wybrać jedną z predefiniowanych szerokości klap (co podobno jest możliwe w tym programie przy zamówieniu w sklepie stacjonarnym).

 

Opublikowano
2 godziny temu, Aras napisał:

Chodzi o to, że obniżyli cenę bazową custom-made...  ale przy okazji podnieśli dopłaty za fajniejsze materiały, więc wyszło na zero:)

 

Wyceniłem sobie z tkaniną, którą miałem na oku. Baza spadła o 300zł a tkanina podrożała o 300zł więc różnica wyszła dokładnie na 0zł.

Opublikowano

Szukam nieformalnego, granatowego garnituru na cieplejsze dni, który dodatkowo będzie się nadawać do zdekompletowania. Poniższy model będzie się nadawać?

 https://eu.suitsupply.com/pl/new-arrivals/garnitur-havana%2C-granatowy%2C-w-pepitkę/P6021.html?cgid=new-arrivals&from=whatsnew&pdp=true

Może któryś z kolegów miał okazję użytkować wspomniany model (lub jakiś inny z wełny seersucker) i byłby skłonny podzielić się zdjęciami lub wrażeniami? :) 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.