Skocz do zawartości

Jak się ubierają gwiazdy, politycy, celebryci- zdjęcia, opisy


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Mamrot napisał:

Czy może mi ktoś wytłumaczyć, do czego służy akcesorium łączące butonierkę z brustaszą?

 

Jeden z czołowych ekspresjonistów, duńsko-niemiecki malarz Emil Nolde z zegarkiem na łańcuszku w brustaszy (Brusttaschenuhrenkette) Niestety był zajadłym rasistą i antysemitą. Nic nie pomogło, NSDAP odwdzięczyła się zaliczając jego twórczość do tzw. sztuki zdegenerowanej.

SONDERBEILAGE_HEIMAT_1_24b9d684-1155-4bff-890e-f5ab886134ca--262x337.jpg.44b901b6214b346b6c5dc7b4b83a25e5.jpg

Takie umieszczanie zegarka było rozwiązaniem w przypadku smokingu dwurządowego, bo był  noszony bez kamizelki. Najwidoczniej przyjęło się też poza smokingiem. U Majakowskiego dwa zegarki (?) 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako adwokat diabła powiem, że to miało sens.

Godziny w rozkazach itp. podawane były według czasu moskiewskiego, dlatego warto było wiedzieć która jest godzina "lokalnie" a która w Moskwie.
Ponadto nie wiem, czy na zdjęciach w takiej jakości można odróżnić busolę naręczną od zegarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Nowoanglik napisał:

Ale postać dość ohydna. Właściwie przytoczenie takiego przykładu może dać mocny argument przeciwko męskiej elegancji. W każdym razie Roger Stone jest zaprzeczeniem dobrego smaku.

Zaprzeczeniem dobrego smaku to jest dowolny polski polityk. Naprawdę, zbyt ostra ta wypowiedź patrząc na udane stylizacje Stone'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardziej na myśli jego zachowanie, które nie licuje się z męską elegancją. Warto o nim poczytać, to dość notoryczna figura w amerykańskiej polityce i bohater kilku dobrych filmów dokumentalnych (np. Potrzebny mi Roger Stone, obecnie na polskim Netfliksie).

Był jeden z wynalazców i czołowych praktyków brudnej polityki (dirty tricks) w nowoczesnym wydaniu, poczynając od pracy dla Richarda Nixona w epoce Watergate. Nie mówiąc o tym, że jest prawomocnie skazanym przestępcą. Z tego samego powodu, nie podałbym jako przykład elegancji nawet kunsztownie ubranych gangsterów jak np. "Gentleman" John Gotti. Tu naprawdę nie chodzi o polityce, ale o moralnym aspekcie bycia eleganckim. Staromodni Anglicy by powiedzieli, że Roger Stone jest "unclubbable." Koniec wykładu. ;-)

  • Like 5
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Nowoanglik chyba lubi snobować się na brytyjskiego dżentelmena, taki wannabe, jak by to powiedzieli trochę mniej staromodni.

Liźnij kolego historii tzw. dyplomacji po czasy współczesne - brytyjskie obozy koncentracyjne z okresu wojen burskich i okresu powojennego - obozy w Kenii, potem dopiero się pusz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99Zdzls Wszystko co mówisz nt. brytyjskich snobów to święta prawda, ale dowiedz się więcej o Rogerze Stonie i powiedz mi, czy warto go naśladować.

P.S. Jestem (kilkadziesiąt lat) po studiach doktorskich historii, więc posłuchałem Twoją radę, nawet zanim do mnie dotarła.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Nowoanglik napisał:

Miałem bardziej na myśli jego zachowanie, które nie licuje się z męską elegancją. 

Z drugiej strony temat wątku to "Jak się ubierają...", a nie z kim śpią i co ćpią. Postać Rogera Stone'a jest mi znana od dwóch dni - z lektury tego Forum i ze sprawy ułaskawienia przez D.Trumpa. Patrząc na same zdjęcia - dobry z niego miglanc, podoba mi się jego styl. Taki @Beny23 za 40 lat ;)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, 99ZdzIs napisał:

Liźnij kolego historii tzw. dyplomacji po czasy współczesne - brytyjskie obozy koncentracyjne z okresu wojen burskich i okresu powojennego - obozy w Kenii, potem dopiero się pusz.

 

17 minut temu, Nowoanglik napisał:

P.S. Jestem (kilkadziesiąt lat) po studiach doktorskich historii, więc posłuchałem Twoją radę, nawet zanim do mnie dotarła.

Hmm... wynika z tego, że bardzie odnośnie tego pierwszego niż historii dyplomacji. Dzisiejszy docent marcowy?

A tak w ogóle to mów mi "Zdzichu", ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Nowoanglik napisał:

Dość trudno, mając pod uwagę, że jestem Amerykaninem i w marcu 1968 r. miałem raptem 11 lat. Proponuję może trochę mniej agresywnie, my się chyba nie znamy.

 

Podziwiam Twoją cierpliwość i opanowanie, mnie by się nie chciało tyle czasu tracić na dyskusje z trollem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Żorż Ponimirski said:

Z drugiej strony temat wątku to "Jak się ubierają...", a nie z kim śpią i co ćpią. Postać Rogera Stone'a jest mi znana od dwóch dni - z lektury tego Forum i ze sprawy ułaskawienia przez D.Trumpa. Patrząc na same zdjęcia - dobry z niego miglanc, podoba mi się jego styl. Taki @Beny23 za 40 lat ;)

Mam nadzieję że będę miał tyle włosów w jego wieku...

Polityka Rogera Stone’a kompletenie mnie nie interesuje. Tylko jego styl mnie zaciekawił bo pozytywnie się wyróżnia wśród bezkształtnych garniturów większości polityków.

 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że moralność ma się (niestety) nijak do polityki, a tym bardziej do klasycznej elegancji. Nie oceniałbym więc okładek przez pryzmat wnętrza książek, choć oczywiście niektóre pozycje są tak złe, że szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje. Stone jest oczywiście postacią ohydną - podobnie jak teksty o docentach marcowych.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kontekst polityczny to styl Rogera Stone jest kwintesencją kiepskiego gustu, braku: smaku , wyczucia stylu i percepcji kolorów.Kicz w kiepskim nowobogackim wydaniu adresowany do określonej części amerykańskiego narodu. Pomimo tego ,że Stone zatrudnił do kreowania swojego wizerunku swego czasu Flussera to efekt jest żałosny, zresztą sam Flusser to stwierdził w jednym z wywiadów dla MSNBC. Pieniądze to nie wszystko, pewnych rzeczy nie da się kupić, tak samo nie da się wytrenować nawet pod okiem najlepszego trenera.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2020 o 13:47, mayor napisał:

Pomijając kontekst polityczny to styl Rogera Stone jest kwintesencją kiepskiego gustu, braku: smaku , wyczucia stylu i percepcji kolorów.Kicz w kiepskim nowobogackim wydaniu adresowany do określonej części amerykańskiego narodu. Pomimo tego ,że Stone zatrudnił do kreowania swojego wizerunku swego czasu Flussera to efekt jest żałosny, zresztą sam Flusser to stwierdził w jednym z wywiadów dla MSNBC. Pieniądze to nie wszystko, pewnych rzeczy nie da się kupić, tak samo nie da się wytrenować nawet pod okiem najlepszego trenera.

@mayor

Czy mógłbyś, proszę, wskazać, które zestawy (poza czarną kurtką i kaszkietem (?)) są "kwintesencją kiepskiego gustu, wyczucia stylu i percepcji kolorów"? Względnie też, które są kiczem. 

Interesujący jest też passus o Flusserze - mógłbyś proszę podać źródło? Czy mówisz o poniższym?

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.