Skocz do zawartości

Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.


wx1440

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem skąd, ale mam plamy, gdy sam piorę + prasuję. Być może to plamy od żelazka, a czasem od jedzenia; nie mam pojęcia. Nie są to duże plamy, ale takie małe kropki tam i siam.

Panowie, spotkaliście się z czymś takim? Mam podobne plamki (małe kropki, różnej wielkości, kolor pomarańczowy) porozsiewane w różnych miejscach na koszulach. Przestałem używać pary w żelazku, myśląc, że to może kamień... nie pomogło. Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spotkaliście się z czymś takim? Mam podobne plamki (małe kropki, różnej wielkości, kolor pomarańczowy) porozsiewane w różnych miejscach na koszulach. Przestałem używać pary w żelazku, myśląc, że to może kamień... nie pomogło. Masakra.

Suszysz pranie na powietrzu/balkonie ? Prawdopodobnie to zrobiły muchy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dałem do pralni do czyszczenia płaszcz o składzie jak na załączonym zdjęciu.

Odebrałem go i w domu po założeniu okazało się, że rękawy a być może i całość płaszcza, "skurczyły" się o ok.2 cm. Przed praniem zastanawiałem się nawet nad zwężeniem/wytaliowaniem płaszcza a teraz o ile w obwodzie jest lepiej to rękawy są krótkie! Poniżej parę zdjęć rękawa od wewnątrz, pojawił się, moim zdaniem, nadmiar podszewki, wałkuje się ona teraz wewnątrz rękawów co utrudnia zakładanie płaszcza. Przed czyszczeniem było gładko wewnątrz rękawów, mogłem bez problemów założyć płaszcz na marynarkę, wystawał tylko mankiet koszuli a teraz nie dość, że marynarka ledwo przechodzi przez faldy podszewki to wystaje spod rękawa płaszcza...

Czy ktoś ma doświadczenia z reklamacją lub żądaniem odszkodowania za źle wykonaną usługę/zniszczoną rzecz? Co powinienem zrobić w takim przypadku?

post-2356-13658923265984_thumb.jpg

post-2356-13658923266296_thumb.jpg

post-2356-13658923266611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - upranie koszuli typu oxford, lekko trudniejszej w prasowaniu i szorstkiej, w praniu gdzie dodany był odkamieniacz, spowodowało, że tkanina zrobiła się o wiele łatwiejsza w prasowaniu i miękka w dotyku.

Poza tym miałem okazję ostatnio widzieć efekt oddania świeżo uszytej marynarki bawełnianej do prania w jednej z popularnych sieciówek. Zdjęć nie zrobiłem, ale radzę się czternaście razy zastanowić, zanim marynarkę uszytą za ciężkie pieniądze zniszczy się w tego typu przybytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - upranie koszuli typu oxford, lekko trudniejszej w prasowaniu i szorstkiej, w praniu gdzie dodany był odkamieniacz, spowodowało, że tkanina zrobiła się o wiele łatwiejsza w prasowaniu i miękka w dotyku.

Może po prostu kamień był też w porach koszuli i dlatego taka sztywna była. :D

Poza tym miałem okazję ostatnio widzieć efekt oddania świeżo uszytej marynarki bawełnianej do prania w jednej z popularnych sieciówek. Zdjęć nie zrobiłem, ale radzę się czternaście razy zastanowić, zanim marynarkę uszytą za ciężkie pieniądze zniszczy się w tego typu przybytku.

Ktoś z forum? Z chęcią bym się dowiedział jak się taka sprawa skończyła? Bo bardzo bym nie chciał znaleźć się w takiej sytuacji, ale dobrze by było się dowiedzieć, jakie się ma możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu kamień był też w porach koszuli i dlatego taka sztywna była. :D

No zapewne tak było, widać mam twardą wodę ;)

Ktoś z forum? Z chęcią bym się dowiedział jak się taka sprawa skończyła? Bo bardzo bym nie chciał znaleźć się w takiej sytuacji, ale dobrze by było się dowiedzieć, jakie się ma możliwości.

Niestety nie wiem czy ktoś z forum, marynarkę pokazywał krawiec, naderwane i postrzępione szwy na kołnierzu i rękawie, dziurki porozciąganie i materiał trochę zmechacony na krawędziach. Oddane bodajże do 5sec. Krawiec miał na to coś zaradzić, ale ogólnie aż łezka w oku się zakręciła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 5sec 'wyprali' mi kiedys dywan, na szczescie maly i uzywany (z allegro). Po 'praniu' dywan byl rownie brudny jak przed (m in pelny piasku), a do tego w losowy sposób obcięta została część frędzli. W marynarce połamali mi guziki (z rogu). Od tego czasu korzystam tylko z małych, polecanych tu pralni rodzinnych i różnica jest kolosalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.