Skocz do zawartości

Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.


wx1440

Rekomendowane odpowiedzi

No to tak w skrócie - nie noś tej samej pary wełnianych spodni codziennie (to nie jeansy, które od biedy wytrzymują takie traktowanie). Ja używam rotacyjnie 3-4 pary wełnianych spodni i zawsze daje im odpocząć minimum jeden dzień (na wieszaku który trzyma jedynie nogawki i na którym spodnie zwisają swobodnie w dół). Do tego co tydzień - maksymalnie dwa  prasuję je żelazkiem w trybie parowym, oczywiście przez chusteczkę (żeby uniknąć wyświeceń). Mi osobiście najłatwiej wyprasować spodnie po złożeniu ich na pół (nogawka na nogawkę, na kant). Tylko trzeba uważać żeby nie zrobić sobie "dodatkowych" kantów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na forum ma może doświadczenia z pracowniami cerowania artystycznego, może jest w stanie polecić sprawdzoną pracownię ? Zachaczyłem o ostry przedmiot w skutek czego na spodniach od garnituru powstało 2 cm rozdarcie, garnitur był szyty z materiału vintage i raczej nie ma szans na doszycie dodatkowych spodni. Zastanawiam się czy taka pracownia jest w stanie uratować spodnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

A ja mam może trochę banalne pytanie :)

Od piątku jestem szczęśliwym posiadaczem torby:

http://www.e-baron.pl/cotta_torba_podrozna_weekendowa_skorzana_koniak.html

 

Pogoda na zewnątrz paskudna i chciałbym ją zabezpieczyć przed wpływem warunków atmosferycznych aby długo posłużyła.

 

W domu mam coś takiego:

http://www.multirenowacja.pl/ouraline-dubbin-100ml-tluszcz-do-butow-skor-saphir.html

 

Czy będzie odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że dużo lepszym rozwiązaniem do całorocznej pielęgnacji Twojej torby będzie delikatniejszy krem, np taki:

 

http://www.multirenowacja.pl/creme-universelle-150-ml-krem-balsam-do-skor-czysci-i-odzywia-saphir.html

 

Jednak nie zabezpieczy on torby np przed solą, czy też przed dużymi opadami deszczu. Żeby torba posłużyła długie lata pilnuj, żeby skóra nie uległa wysuszeniu. Ten produkt (lub podobny) powinien wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie,

 

Kupiłem używaną czapkę pilotkę z oznaczeniami jak poniżej. Gdzie w Wwie/Białymstoku znajdę specjalistę od czyszczenia produktów z owczej skóry, który nie zniszczy mi nabytku?

 

Pozdrawiam

 

attachicon.gifDSCF8868.JPGattachicon.gifDSCF8869.JPG

 

przydałby się jakaś ogólno polska lista dobrych i specjalistycznych pralni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na początek - czy kwestia dbania o skórzane paski była już dyskutowana na forum? Jeżeli tak proszę o linka. :)

 

W internecie, jak to w internecie, co post - inna opinia. Zebrałem to w kupę i brzmi w miarę rozsądnie, ale chciałbym was zapytać o sposoby na pielęgnację.

 

1. Przechowywać paski luzem, zwinięte lub zawieszone na klamerce, w suchym i nie narażonym na słońce miejscu.

2. Warstwę wewnętrzną impregnować sprejem.

3. Warstwę zewnętrzną czymś natłuścić. Spotkałem się z różnymi kremami (krem nivea, wazelina, specjalistyczne kremy ze sklepów z galanterią skórzaną, pasty do siodeł), który jest najlepszy?

4. Unikać zamoczenia, a jeżeli się zdarzy to suszyć z dala od kaloryfera.

Punkty 1 i 4 są dosyć jasne. A 2 i 3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.