Skocz do zawartości

Czyszczenie, pranie, prasowanie, mole, pielęgnacja, itd.


wx1440

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

Ja także używałem deski Airboard, tej dużej z podstawką pod generator pary. Wszystko było dobrze do momentu, kiedy deska postanowiła się "rozjechać" - z wysokości ustawionej na maksimum powierzchnia robocza znalazła się na wysokości moich kolan. Okazało się, że to (szumnie nazwana) "płynna regulacja wysokości" odmówiła posłuszeństwa. Teraz używam Viledy z mechanizmem z ząbkami i, jak dotąd, wszystko jest dobrze, a całość zupełnie jak ta Leifheit (przynajmniej ja nie widzę jakichś istotnych różnic).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobry wieczór.

 

Otrzymałem dzisiaj paczkę z moimi nowo zakupionymi spodniami chino, 50/50 len i bawełna.  Zaniepokoiła mnie jedna rzecz, a mianowicie na metce producent podał, iż spodni nie należy prać, a jedynie czyścić chemiczne.

 

Czy ktoś z forumowiczów jest w posiadaniu rzeczy z takiego miksu materiału, bądź ma wiedzę jak zachowuje się on w tadycyjnym, np. ręczym, praniu?  Dlaczego producent dał takie a nie inne wskazówki czyszczenia?

 

Zanim xkoziol zapyta dlaczego atakuje otwarte drzwi, odpowiem: są to jasne spodnie, na upały, więc i szybko się ubrudzą i szybko przepocą, a pranie za każdym razem chemicznie przewyższy koszty zakupu +/- w drugim tygodniu użytkowania, i wogóle przewyższy możliwości  mojego cienkiego portfela.

 

Bardzo proszę o pomoc, bo nie wiem czy wieźć do krawcowej czy odesłać.

 

Pozdrawiam.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś posiada wiedzę teoretyczną na tamat tego materiału, oczekuję oceny czy oby producent nie przesadził odradzając tradycyjne pranie.

 

Jeżeli ktoś posiada ubrania o takim lub podobnym składzie, oczekuję, że podzieli się wiedzą jak sam je czyści i czego się ewentualnie wystrzegać ( rozciąganie/ zbieganie w różnych temperaturach itp.).

 

Sam z góry zakładam, że nadają się one do zwykłego prania, ale poczekać na opinie bardziej obeznanych to nigdy nie zaszkodzi (nie tylko w sprawie portek). Jeżeli nikt nie zgłosi uwag to na dniach jadą do krawcowej, a od niej do pralki.

 

Gwarancji nie chcę, i nie będe nikogo pozywał, kiedy coś się zepsuje ;-) . Napiszę ewentualnie tu żeby dla innych zostało.

 

Dziękuje za odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prać czysty len, można i czystą bawełnę, mieszankę powyższych również. Ale... Po praniu może się okazać, że spodnie zmieniły rozmiar stąd zalecane może być pranie chemiczne. Materiał może się zbiec.

Stąd jeśli zdecydujesz je sobie zostawić to najpierw bym wyprał i wyprasował a potem ewentualnie niósł do krawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marynarkę z czystego lnu i spodnie z mieszanek lnu i bawełny, dla których producent dopuszcza pranie - prałem te rzeczy i jest ok. Jednak ostatnio kupiłem białe, lniane spodnie i wymagane jest czyszczenie chemiczne. Zamierzam jednak zaryzykować; biorąc pod uwagę kolor, pranie ich w pralni byłoby bardzo kłopotliwe (znaczy: zbyt często musiałbym to robić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim xkoziol zapyta dlaczego atakuje otwarte drzwi, odpowiem: są to jasne spodnie, na upały, więc i szybko się ubrudzą i szybko przepocą, a pranie za każdym razem chemicznie przewyższy koszty zakupu +/- w drugim tygodniu użytkowania, i wogóle przewyższy możliwości  mojego cienkiego portfela.

 

Pierzesz spodnie po każdym założeniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzesz spodnie po każdym założeniu?

 

Fakt, z tymi dwoma tygodniami przesadziłem trochę. Spodnie piorę tak jak lubo69, po 1-3 założeniach, jeansy jedynie rzadziej. Z jasnymi to niestety tak bywa, że i po jednym założeniu nieraz trzeba znów prać, bo jakbym nie uważał to i tak gdzieś pobrudzę. Ponadto uważam, ale to tylko moja opinia, że spodnie bawełniane po kilku (powiedzmy 4 i więcej) założeniach bez prania w międzyczasie zaczynają nabierać jakby trwałych odkształceń i żelazko już tu niewiele pomaga. Imo częstsze pranie przywraca strukturę materiału do pierwotnego stanu i zapobiega zniszczeniu spodni. Mam nadzieję, że cokolwiek jest zrozumiałe, bo już późno trochę i ciężko mi się zdania składa.

 

Dziękuje za odpowiedzi. Zrobię zgodnie z radami. Po pierwsze spodnie zostaną wyprane, a może akurat krawcowa okaże się zbędna ;-).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.