Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem całkiem zadowolony z skarpet Skarpol z 100% bawełny.  Kupowałem na allegro 10 par za 50 zł. Nie mam porównania do marek w cenie kilkudziesięciu zł za parę, ale w porównaniu do sieciówek często dwukrotnie droższych jakość jest bardzo dobra i są w ładnych podstawowych odcieniach. Dla mnie jedyną wadą jest ich długość, są ok ale mogły by być 2cm dłuższe. W ograniczonym budżecie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za porady. Mam pytanie odnośnie skarpet Pedemeia czy są one dość długie by nie odsłaniać łydki podczas siedzenia czy zakładania nogi na nogę jak ktoś nosi spodnie ledwo dotykające buta z przodu o szerokości nogawek 17-20 cm?

Rozumiem, że post z Recmanem to ironia, długośc jest ok ale jakościowo szybko się przecierają i robią przezroczyste a mi chodzi tylko o to by były dość wytrzymałe i dość długie tak jak choćby Recmany, więc proszę powiedzieć coś więcej o tych Pedemeia jak z ich długością, jakością i użytkowaniem, chodzi mi o modele do 30 zł. Ewentualnie jeśli ktoś może to proszę napisać gdzie kupuję porządne jakościowo skarpety w standardowych kolorach z bawełną i elastanem, które będą dość długie i dobre jakościowo? Wezmę parę Pedemeia na próbę ale mimo wszystko proszę o jakieś konkretniejsze informację. Jestem tutaj nowy więc i dopiero zaczynam przygodę z modą męską więc proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś w najbliższym czasie będzie w okolicach sklepu Zack Roman i nosi skarpetki rozmiar 43-46 Pedemeia, to mogę tej osobie ZA DARMO lub drobne odwdzięczenie się podać dane do odbioru osobistego 1 pary skarpet:

SKARPETY MĘSKIE BŁĘKITNE ROZMIAR: 43-46

Przeglądałem z ciekawości oferty wyprzedażowe i otrzymałem kod zniżkowy wynoszący 20zł. Para skarpet po promocji kosztowała 24,50zł, po użyciu kodu 4,50zł i tyle zapłaciłem.

Ja nie mieszkam w Warszawie, więc nie mogę skorzystać :) 

Osobę zainteresowaną proszę o kontakt. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam skarpety 100% bawełny od Pedemeia i po dwóch letnich sezonach (zimą noszę wełniane) zaczęły się seryjnie przecierać. W ciągu miesiąca wyrzuciłem około czterech par.

W dalszym ciągu stosunek cena do jakości wychodzi nieźle, ale mam dużo dawniej kupione skrapetki, które jeszcze posłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Servetch napisał:

Mam skarpety 100% bawełny od Pedemeia i po dwóch letnich sezonach (zimą noszę wełniane) zaczęły się seryjnie przecierać. W ciągu miesiąca wyrzuciłem około czterech par.

W dalszym ciągu stosunek cena do jakości wychodzi nieźle, ale mam dużo dawniej kupione skrapetki, które jeszcze posłużą.

Ja też nie jestem zadowolony z Pedemei. Po kilku praniach w 30 C wełniane skarpetki skurczyły się tak, że przejęła je moja żona. Od tego czasu (chyba rok?) służą jej dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W temacie skarpet Viccel. Swego czasu kupiłem w "preorderze" skarpety w wersji Heavy Winter/Bardzo ciepłe. Po lekturze internetów wyszło, iż jest to najlepszy wybór i się nie zawiodłem. Ich (producenta) rozumienie heavy winter to takie nasze "na jesień"... 
Ostatnio chciałem dokupić kilka sztuk ale niestety w Polsce są już niedostępne. Pewnie dlatego, iż nawet sklep w USA ma już tylko jakieś resztki wersji heavy winter... Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viccel rezygnuje z niektórych opcji, bo różnice między nimi nie są duże. Jest trochę zmian i zamieszania. W przyszłym roku będziemy temat rozwijać mocniej i wtedy też okaże się jakiego ostatecznie kształtu nabierze oferta. Jeżeli macie jakieś konkretne życzenia można podsyłać PRV, odnotuję sobie i postaram się o to powalczyć dla polskich odbiorców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Najmniejszy napisał:

Dla mnie tak Viccel ma zauważalnie lepszą jakość, ale ja też ze skarpetami jestem bardzo wybredny i małą różnica może mi się wydawać większa. Czy różnica jest warta dopłaty? Dla mnie tak. Czy jest zauważalna? Tak, i to niezależnie od mojej wybredności. 

Zauważyłem, że większość ich skarpet to 100 bawełny. Zatem jak oceniasz trzymanie się na łydce? Mam wrażenie, że skarpety z domieszką elastanu lepiej wypadają pod tym względem i zsuwają się wolniej. Odnośnie rozmiaru, to lepiej zamówić większe, czy pozostać przy swoim? Chciałbym uniknąć sytuacji jak ze skarpetami Patine, które zamawiając rozmiar 43/47 po dwóch praniach ledwo wchodzą na stopę 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Czołem Panowie, mam pytanie o długość skarpet E. Berg w porównaniu np. do Pedemeia - ktoś ma takie porównanie i może powiedzieć, które są dłuższe? Chodzi mi o skarpety z wełny merino, ale np. w Pedemeii mam i takie, i bawełniane i długość generalnie jest taka sama - dla mnie są one z 1-3 cm za krótkie, jeżeli mam akurat na sobie spodnie, które mają krótszą (ale - uprzedzając pytania - nie za krótką;p) nogawkę, przy np. założeniu nogi na nogę muszę już kontrolować czy mi łydka nie wychodzi. Zastanawiam się nad kupnem E. Berga i stąd pytanie.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.