Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja 2.0 dopiero w przygotowaniu. Niestety, COVID-19 rozbił w pył większość terminów, projektów i planów. Rownież ten. Wraz z naszymi fabrykami powoli sklejamy połamane kości i próbujemy planować powrót na właściwe tory, ale to na pewno potrwa. 

 

Tylko jeden przykład po kolejnej burzy mózgów z naszymi przyjaciółmi, z którymi od lat pracujemy - jedna z manufaktur w minionym okresie otwierała się i zamykała 15x !!! W takim trybie naprawdę można się załamać i o normalnej produkcji nie ma mowy. 

 

No, ale walczymy! Trzymajcie kciuki i załatwcie tam na górze, żeby już nikt nie włączał przycisku z napisem LOCK... ;)

 

 

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym pociągnąć tutaj temat poruszony w wątku zamówień forumowych, mianowicie dobrych wełnianych skarpet - zarówno tych grubszych, jak i cieńszych. Aura za oknem jaka jest, każdy widzi, pomyślałem o zamówieniu kilku par, bo mam ich niewiele. Sam mam Pedemeię w opcji wełna + poliamid bodajże, nie napotykam takich problemów jak koledzy opisali (typu kurczenie się, "filcowanie"). Mam też jeden model grubszy, we wzór argyle (tam jest więcej dodatków sztuczności chyba), też sobie chwalę. Moim zdaniem minusem Pedemeii jest długość (dla mnie nieco zbyt krótkie są) i trzymanie w łydce (zdarza im się zjeżdżać). Pomimo to używam ich i w tej cenie uważam za fajny zakup. Chwalę sobie też Emmanuela Berga, mają fajne (i trochę dłuższe, lepiej trzymające się na łydce) skarpety merino, ale też ze sztucznym dodatkiem. Kolory są żywe, nie tracą koloru póki co (po paru praniach). 

Czytałem w rzeczonym wątku polecenia Vicceli i innych z Patine.pl, ale przyznam, że półka cenowa Pedemeii czy Emmanuel Berg mi bardziej pasuje, a trzycyfrowe ceny LCF to dla mnie już lekki kosmos. Czy macie jakieś sensowne typy/źródła (sklepy) z wełniany mi skarpetami właśnie w Polsce cenowej powiedzmy do 50 zł za parę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wiosna, zatem zaraz wrócą pytania o stopki do loafersów. Poddaję pod rozwagę wizytę w Auchan, aktualnie sporo tego asortymentu. Pierwsze testy wypadły pomyślnie (płaski szew, w miarę trzymają się pięty) skład deklarowany w normie (bawełna/bambus 95/5), zachowawcze kolory (co i tak jest bez znaczenia, są odpowiednio niskie).

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
W dniu 31.05.2021 o 21:49, JakubAnderwald napisał:

Czy ktoś ma jakieś źródło skarpet viccel z niskim kosztem dostawy / zwrotu? Patine.pl niestety od dłuższego czasu ma kłopot ze zdobyciem dostawy a nie mają moich rozmiarów na stanie.

Ja planuje zamowic od.producenta. Darmowa dostawa od rownowartosci 100USD. Bede zamawial z powodu brakow tego co chce zamowic w Patine.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...
13 godzin temu, papiez_ napisał:

Makie jakieś źródło solidnych, wełnianych, grubych skarpet? 

Icebreaker lub Smartwool, wełna merino, różne grubości. Do dostania w sklepach górskich, czasami na Zalando (tu raczej drogo).

https://www.skalnik.pl/odziez/odziez-meska/odziez-meska-skarpety/marka:icebreaker,smartwool

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.