Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, papiez_ napisał:

Makie jakieś źródło solidnych, wełnianych, grubych skarpet? 

Tylko Darn Tough!

Próbowałem wielu innych - w tym wspomniane Smartwoole i Icebreakery - żadne się nie umywają.

Niestety ich cena w Europie to jakaś porażka, jeśli imasz kogoś w Stanach, to niech ci kupi w gobros.com , są tam w naprawdę rozsądnych cenach (po rabacie - zawsze jakiś mają - to 17-20 USD za parę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Pierwsza edycja Patine nie była szczególnie udana, dodatkowo po praniu się skurczyły.

Natomiast te nowsze są bardzo dobre, zarówno skarpetki, jak i podkolanówki. W przypadku podkolanówek w ostatni czwartek zrobiłem na nogach 11 km po mieście, ani razu się nie zsunęły, a to jest dla mnie kluczowa determinanta oceny podkolanówek. Skarpetki też się dobrze trzymają na łydce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
2 godziny temu, bac napisał:

Jaki kolor skarpetek założyć do brązowych pantofli i granatowego garnituru? Pierwszy raz będę zakładał brązowe pantofle i nie wiem jaki kolor. Macie jakieś sprawdzone produkty?  

Są trzy szkoły. Dwie są klasyczne, i odpowiednie do zestawów bardziej formalnych, ostatnia jest nazwijmy to, awangardowa, do zestawów casualowych.

1. Pod kolor spodni - czyli granatowe.

2. Pod kolor butów - czyli brązowe.

I ostatnia

3. Dowolne, byle nie białe.

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś podobnie jak ja ma problem ze znalezieniem skarpet tzw. mid-calf, które byłyby na tyle długie, żeby podczas siedzenia uniesione nogawki nie odsłaniały łydek i nie kurczyły się znacząco po praniu to polecam:

https://www.skolyx.se/en/socks/1180-ribbed-cotton-socks.html

Zdjęcie poglądowe:

IMG_20220717_202143.thumb.jpg.433a842f8ccb8fa26feb549765aa4b2a.jpg

Przy okazji pozwolę sobie wywołać @saphir.pl - fajnie byłoby kupić u Was takie skarpety. Wiem, że w sprzedaży jest już ulepszony model sygnowanych przez Was skarpet, ale kolorystyka jest moim zdaniem zbyt szalona. Prążkowane dwukolorowe skarpety mogą być ładne, ale w przypadku Waszych kontrast pomiędzy oboma kolorami jest zbyt duży. Bliżej tu do Pitti niż stonowanej klasyki. ;)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...
Strona sklepu Viccel mówi, że już nie działają  
https://www.viccelshop.com/
 
Ale polecają jakąś inną firmę gdzie skarpety wyglądają podobnie
https://celchuk.com/
 
Ktoś kojarzy co tam się stało?

Polecasz jakieś modele?
Szukam generalnie na zimę cieplejszych i dłuższych.
Nie widzę aktualnych kosztów transportu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę ich podkolanówki w różnych stylach i kolorach. Polecam i mam kilkadziesiąt par :), aczkolwiek:

1. Są bardzo wrażliwe na temperaturę prania, niby można prać w 40 stopniach, ale w praktyce w tej temperaturze skracają się po 2-3 praniach, więc piorę w 20-30.
2. Poza tym przecierają się, ale to pewnie taki efekt komfortowego i dość cienkiego materiału - np. Pedemeia u mnie wytrzymywała krócej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kanapa napisał:

Szukam generalnie na zimę cieplejszych i dłuższych.

Spróbuj takich: https://www.calzedonia.com/pl/product/długie_prążkowane_skarpety_męskie_z_wełną_i_kaszmirem-UL0024.html?dwvar_UL0024_Z_COL_CALZ_EC1=042 

Mam od paru sezonów kilka par, bardzo wytrzymałe jak na ten materiał, nie mechacą się, zachowują fason i rozmiar, nie przecierają. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.