Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
36 minut temu, ciasteczkowy napisał:

Ciekawa promocja w Intimissimi Uomo. Para za 49,90; 5 par za 49,90 ;) Dziwna matematyka. O jakości się nie wypowiadam, nigdy tam nie kupowałem, ale z ciekawości zamówiłem - zobaczymy co to będzie.

to może nie jest premium.,a le jakościowo jest naprawdę dobrze, choć nie wiem jak ze skarpetami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciasteczkowy napisał:

Ciekawa promocja w Intimissimi Uomo. Para za 49,90; 5 par za 49,90 ;) Dziwna matematyka. O jakości się nie wypowiadam, nigdy tam nie kupowałem, ale z ciekawości zamówiłem - zobaczymy co to będzie.

Po tyle kupuję w outlecie w Ursusie, ostatnio mają tam niestety bardzo mały wybór wzorów i rozmiarów.

Jakość stosowna do ceny. Za dyszkę trudno znaleźć lepszą ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
W dniu 2.10.2020 o 15:16, ciasteczkowy napisał:

No I otrzymałem paczkę. Na pierwszy rzut oka wyglądają więcej niż przyzwoicie. Zobaczymy co wyjdzie w praniu:)

 

86ab70a3c33275d0b53a66a5e3dbea53.jpg

Ładne 🙂

A jak z grubością tych skarpet? Są super cienkie jak garniturowe, czy bardziej normalne, na co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szaro-pomarańczowo-niebieskie i w niebieskie paski są z bawełny supima i są dosyć cienkie. Te we wzorki (czerwone, żółte i niebieskie) są grubsze i z takiego „przestrzennego” materiału. Wszystkie nosze do jeansów i mi pasują, garnituru nie nosze ostatnio wcale:/

Ogólnie, po kilku założeniach jestem zadowolony.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ciasteczkowy napisał:

Te szaro-pomarańczowo-niebieskie i w niebieskie paski są z bawełny supima i są dosyć cienkie. Te we wzorki (czerwone, żółte i niebieskie) są grubsze i z takiego „przestrzennego” materiału. Wszystkie nosze do jeansów i mi pasują, garnituru nie nosze ostatnio wcale:/

Ogólnie, po kilku założeniach jestem zadowolony.

Super, dzięki :)

Pozostaje mi czekać, aż wznowią tą promocję 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Nie dość, że cena też nie jest niska, to te kilka modeli które wziąłem na próbę i tak potrafiły zjeżdżać z łydki. Rzadziej, ale jednak. Po kilku miesiącach przetarły się tak, że musiałem je wyrzucić. Składając te wnioski do kupy - zrezygnowałem, bo podbijając cenę kilkukrotnie nie dostawałem rozwiązania problemów default_smile.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubAnderwald Polecam Viccel. Mam kilka par długich skarpet zarówno z cieńszej jak i grubszej bawełny. Skarpety mają już ponad rok i póki co nie ma żadnych przetarć. Woda też jest dla nich łaskawa-nie zauważyłem żeby się skurczyły w praniu. Ściągacze nie odcinają dopływu krwi i utrzymują skarpety na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xune @JakubAnderwald

Skarpety, o których pisałem to te z linków:

https://patine.pl/viccel-knee-socks-solid-navy-blue-cotton.html

https://patine.pl/viccel-knee-socks-solid-clemetsen-green-cotton.html

https://patine.pl/viccel-knee-socks-charcoal-cotton-1520.html

https://patine.pl/viccel-knee-socks-solid-brown-cotton.html

Granatowe i szare w wersji "ciepłe", zielone w wersji "lekkie" i "ciepłe", a brązowe - "lekkie". Wszystkie z bawełny. Tak jak napisałem wcześniej, jestem z nich zadowolony. Na tyle, że kolejne pary biorę w ciemno i nie tracę czasu na szukanie alternatywy.

@pi_senny Wszystkie pary, które kupiłem to 8/8.5, przy czym buty noszę w rozmiarze 7.5UK. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanie Panom,

Od długiego czasu noszę się z zamiarem zdobycia skarpet z charakterystycznym, ozdobnym wykończeniem na boku - po angielsku określa się je mianem socks with clocks, polskiej nazwy jak dotąd nie uświadczyłem. Wiem, że takie skarpety ma w swej ofercie Gentleman's Gazette, niemniej chciałem się jeszcze rozeznać w ofertach innych producentów. Czy ktoś spośród tu obecnych miał z takimi skarpetami doświadczenia? Będę wdzięczny za sugestie, bardzo chętnie też poznam nazwę polską, a i w innych językach nie pogardzę.

Załączam zdjęcia dla lepszej orientacji:

https://www.gentlemansgazette.com/wp-content/uploads/2016/04/when-worn-clock-details-Navy-Socks-with-blue-Clocks-in-Cotton-Fort-Belvedere-740x900.jpg

https://i.pinimg.com/originals/65/46/06/654606cc30f1b020fce3686921eb66ed.jpg

https://www.gentlemansgazette.com/wp-content/uploads/2011/02/Town_Country_shoes02-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 2 pary skarpet Viccel. Noszę i testuję, ale pierwsze wrażenie jest super - dobry materiał, długie, ładnie się trzymają na łydce. Być może to będzie ta wartość dodana która mnie przekona do wydawania 60 zł za parę skarpet zamiast dotychczasowych 8 zł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nawrot napisał:

Ja czekam na black friday - pójdzie zamówienie prosto do producenta. W tamtym roku było -20%. Mam jedną parę podkolanówek wziętych na próbę z patine i nie szukam już innych skarpet.

producent = turcja = cło i podatek.

oczywiście każdy robi co uważa ze swoimi pieniędzy, ale jeśli nawet unikniesz cła (choć ostatnio bardzo się to zacisnęło - dwa moje zamówienia z turcji "nie vicell" i oba dorwali celnicy), to kwota będzie niewiele inna niż w patine, biorąc pod uwagę kurs oraz rabaty patine.

Wtedy niezależnie od różnicy i tak wolałbym wspomóc finansowo Danielów, bo to moi znajomi zarówno osobiście jak i z forum. Poducent i tak zarabia sprzedając do pośredników, którzy sprzedają produkt w cenie zbliżonej do detalicznej producenta.

Natomiast ponownie podkreślam, to wyłącznie moje zdanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2020 o 19:10, Ziuk napisał:

Uszanowanie Panom,

Od długiego czasu noszę się z zamiarem zdobycia skarpet z charakterystycznym, ozdobnym wykończeniem na boku - po angielsku określa się je mianem socks with clocks, polskiej nazwy jak dotąd nie uświadczyłem. Wiem, że takie skarpety ma w swej ofercie Gentleman's Gazette, niemniej chciałem się jeszcze rozeznać w ofertach innych producentów. Czy ktoś spośród tu obecnych miał z takimi skarpetami doświadczenia? Będę wdzięczny za sugestie, bardzo chętnie też poznam nazwę polską, a i w innych językach nie pogardzę.

Załączam zdjęcia dla lepszej orientacji:

https://www.gentlemansgazette.com/wp-content/uploads/2016/04/when-worn-clock-details-Navy-Socks-with-blue-Clocks-in-Cotton-Fort-Belvedere-740x900.jpg

https://i.pinimg.com/originals/65/46/06/654606cc30f1b020fce3686921eb66ed.jpg

https://www.gentlemansgazette.com/wp-content/uploads/2011/02/Town_Country_shoes02-2.jpg

Witaj Ziuk,

ja od lat kupuję takie skarpety w angielskim sklepie internetowym Blueshire.com. Proszę wejść na Men's Department, następnie Shop by Brand, potem wybierz producenta Manufacturer. Jest nim HJ Hall . Spośród różnych fasonów wybierz Fancy Panel Half Hose Wool Socks from HJ Hall HJ 44. Jednak uprzedzam, że nie są to podkolanówki, jak w ofercie Gentlemasgazette, ale mają klasyczną długość , tzn. 3/4 wysokości łydki. Sklad: Nylon 43%, wool 35%, acrylic 20%. Posiadają luźny, szeroki ściągacz, na podobieństwo garter top w skarpetach vintage. Z mojego doświadczenia wiem, że aby się nie zsuwały i dobrze prezentowały, wymagają przypinania do tradycyjnych podwiązek męskich.  Zresztą , jak piszą w ofercie, to skarpety dla wymagających  tradycjonalistów-  traditional socks for the discerning gent that have stood the test of time. Nie mam nic przeciwko podwiązkom do skarpet. Jestem z pokolenia 60+ i pamiętam, jak w PRL dość popularne było noszenie, zwłaszcza zimą, skarpet do gum, jak się  wtedy nazywało podwiązki męskie, czyli gładkich długich wełnianych skarpet zakończonych garter top. Sądząc po Twoim awatarze i nicku powinieneś zaakceptować noszenie męskich podwiązek.

Roman

 

 

15 godzin temu, Romwitt57 napisał:

Witaj Ziuk,

ja od lat kupuję takie skarpety w angielskim sklepie internetowym Blueshire.com. Proszę wejść na Men's Department, następnie Shop by Brand, potem wybierz producenta Manufacturer. Jest nim HJ Hall . Spośród różnych fasonów wybierz Fancy Panel Half Hose Wool Socks from HJ Hall HJ 44. Jednak uprzedzam, że nie są to podkolanówki, jak w ofercie Gentlemasgazette, ale mają klasyczną długość , tzn. 3/4 wysokości łydki. Sklad: Nylon 43%, wool 35%, acrylic 20%. Posiadają luźny, szeroki ściągacz, na podobieństwo garter top w skarpetach vintage. Z mojego doświadczenia wiem, że aby się nie zsuwały i dobrze prezentowały, wymagają przypinania do tradycyjnych podwiązek męskich.  Zresztą , jak piszą w ofercie, to skarpety dla wymagających  tradycjonalistów-  traditional socks for the discerning gent that have stood the test of time. Nie mam nic przeciwko podwiązkom do skarpet. Jestem z pokolenia 60+ i pamiętam, jak w PRL dość popularne było noszenie, zwłaszcza zimą, skarpet do gum, jak się  wtedy nazywało podwiązki męskie, czyli gładkich długich wełnianych skarpet zakończonych garter top. Sądząc po Twoim awatarze i nicku powinieneś zaakceptować noszenie męskich podwiązek.

Roman

 

 

hj44-fancy-panel-half-hose-sock-midgrey.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.