Skocz do zawartości

Skarpety (skarpetki), podkolanówki - dyskusje i porady


Parmigiano

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzednie pytanie pozostało bez odpowiedzi, ale nic to. Teraz zastanawiam się nad zakupem zapasu wełnianych skarpet o różnych zastosowaniach (eleganckie, casual). Przewijała się tutaj marka Skarpol, zerknąłem na ich stronę i mają taki model: http://www.skarpol.com/index.php/pl/skarpety-meskie/27-art-53-skarpety-z-welny-jagniecej-meskie

Czy ktoś ma od nich skarpety i może powiedzieć jak z ich wysokością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Godzinę temu, Sebastian90 napisał:

Panowie mała sprawa co polecacie jako skarpety codzienne: Vistula, Bytom czy Lambert chodzi o długość i wytrzymałość modele z mieszanką bawełny poliamidu i elastanu. W eleganckich zestawach mam Pedemeia ale chodzi mi o klasyczne skarpety na co dzień do jeansów i chinosów.

Żadne z powyższych. LCF to świetny wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian90 napisał:

Panowie mała sprawa co polecacie jako skarpety codzienne: Vistula, Bytom czy Lambert chodzi o długość i wytrzymałość modele z mieszanką bawełny poliamidu i elastanu. W eleganckich zestawach mam Pedemeia ale chodzi mi o klasyczne skarpety na co dzień do jeansów i chinosów.

Uniqlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

O! Ciekawe, bo akurat eksperymentujemy trochę ze składem i długością pod kątem nowych kolekcji :) 

Co do kurczenia się, to temat był wałkowany. Może przywołam opinię specjalisty:

Cytat

 

Jeżeli chodzi o "Wykurcz" to wiele zależy od rodzajów surowców. Generalna zasada:
Brak elastanu (lycry) = minimalny wykurcz po praniu.

Jeżeli mamy do czynienia z produktem bez elastanu całość trzyma się na dość ścisłym ściągaczu a rozciągliwość ogranicza się do uciągu splotu dzianiny.
W Polsce sprzedaje się przede wszystkim zdecydowanie szersze ściągacze, a i tak bywają osoby z mega grubą łydką, którą uciska skarpeta...
Są sposoby na minimalizację wykurczu, ale żaden z nich nie oprze się suszarce bębnowej. Po niej zawsze skarpety będą wyglądały na małe, ale będą się rozciągały tak jak pierwotnie. Czyli: wyglądają na małe, ale zachowują właściwości użytkowe, a to wszystko dzięki lycrze.

 

Tak czy inaczej - dziękuję za opinie, które spływają mailowo i te tutaj. To dla nas cenne informacje i motywacja do podnoszenia poprzeczki.

BONUS
Prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni będę miał trochę nowych sampli, więc jeżeli są chętni do szybkiego testowania z obowiązkową opinią zwrotną w ciągu 14 dni, zapraszam na PRV. By mieć większą pewność, co do opinii zwrotnej i dla promocji aktywności forumowej będę brał pod uwagę tylko Forumowiczów z minium 50 pkt reputacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saphir.pl nie jestem specjalistą, nie używam suszarki bębnowej ale wiem że Wasze skarpetki kurczą się ZAUWAŻALNIE bardziej niż jakiekolwiek inne skarpetki które kiedykolwiek miałem. Noszę rozmiar 41 i niestety skarpety w rozmiarze 39-42 nie nadają się do użytku po kilku praniach, bo są po prostu za krótkie. Poradziłem z tym sobie w ten sposób, że kupuję rozmiar 43-47 (bo poza kurczeniem się skarpety mi się podobają - niedrogie, stosunkowo trwałe, przyjemne w dotyku i w ładne wzory), które po kilku praniach są w sam raz na rozmiar 41... 

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

@saphir.pl nie jestem specjalistą, nie używam suszarki bębnowej ale wiem że Wasze skarpetki kurczą się ZAUWAŻALNIE bardziej niż jakiekolwiek inne skarpetki które kiedykolwiek miałem.

ditto - z tym że ja suszarki używam, ale solidarnie do wszystkich skarpetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczne spostrzeżenia jak Zając. Przy stopie o rozmiarze 42 skarpety Patine trzeba brać 43-47 aby po dwóch czy trzech praniach nadawały się do noszenia, a i tak są wtedy na granicy akceptowalności. Wasze skarpety ogólnie są dosyć krótkie na tle konkurencji, chodzi mi głównie o  części pięta - ściągacz. I nie używam suszarki bębnowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam że z moich obserwacji wynika że kurczenie się występuje podczas pierwszego prania - potem jest raczej niezauważalne. Ogólnie mi to nie przeszkadza - po prostu przy rozmiarze buta 41,5 zamawiam 43-47 i po praniu są dla mnie idealne. Niektórzy tak kupują jeansy i są z tego dumni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JakubAnderwald napisał:

@Krzysiek_W noszę rozmiar UK 13. Który producent ma tak duże rozmiary dostępne? Szukam skarpet które będą się trzyma na łydce, a nie tylko na kostce jak u większości.

Nie pomogę bo takich nie szukałem, ale z moich opinii wynika że jak lcf takie znajdziesz to będziesz zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JakubAnderwald, cena LCF nie jest niska i one tanie nie będą nawet z rabatem. O ile dobrze pamiętam to tam górną granicą ponadto jest 45/46. Z tymi rozmiarówkami jest bardzo różnie, ale nie wiem czy w tej cenie warto ryzykować. Jeżeli chcesz z nimi spróbować mimo wszystko zapraszam na PRV z Twoją propozycją. Zobaczę czy da się coś zrobić na pierwszy zakup.  

Natomiast zwróć ewentualnie jeszcze uwagę na skarpety i podkolanówki Viccel  - tu w wielu modelach masz jeszcze te większe rozmiary UK11.5/UK13.5 i to może być bardzo dobra alternatywa. W ciągu kilku tygodni powinna wjechać też nowa dostawa Vicceli więc wybór będzie jeszcze większy. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.