Skocz do zawartości

"Modne" filmy i książki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, łączenie fraków i smokingów na jednym przyjęciu było spotykane. Ale wykładane, przyczepione kołnierzyki wraz z rozwiązanymi muchami do fraków nie są i nigdy nie były poprawne. ;)

Pozdrawiam, Dr

Bankiet w Poselstwie polskim w Bernie wydany z okazji odczytu prezesa BGK Romana Góreckiego. 1930. Berno (Szwajcaria).

Dołączona grafika

Jeden dżentelmen (jak mniemam) jest czerwony ze wstydu. To ten w krawacie! :evil:

Jeszcze inny jest chyba w stroju szlacheckim (?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze inny jest chyba w stroju szlacheckim (?).

Albo w mundurze.
I to nie koniecznie wojskowym, jak na takiego gościa mundur wygląda z ubogo, nie ma szarży na naramiennikach ani odznak/medali, nie widzę koalicyjki a jegomość w tym wieku raczej nie byłby strzelcem.
Zdecydowanie nie wojskowym. Kolejarskim, górniczym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała scena jest dość surrealistyczna, ale ... 4:28 - poprawianie krawata ... nie mam słów.

A ja mam problem z wyglądem krawata już po kilkudziesięciu minutach w biurze. WŁAŚNIE dlatego to nie JA dostałem licencję na zabijanie :evil: . Życie...

Jeżeli naprawdę masz taki duży problem z żywotnością węzła to polecam http://www.tiesnug.com/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała scena jest dość surrealistyczna, ale ... 4:28 - poprawianie krawata ... nie mam słów.

A ja mam problem z wyglądem krawata już po kilkudziesięciu minutach w biurze. WŁAŚNIE dlatego to nie JA dostałem licencję na zabijanie :evil: . Życie...

Jeżeli naprawdę masz taki duży problem z żywotnością węzła to polecam http://www.tiesnug.com/

Koniecznie w połączeniu z dimple clip :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cała scena jest dość surrealistyczna, ale ... 4:28 - poprawianie krawata ... nie mam słów.

A ja mam problem z wyglądem krawata już po kilkudziesięciu minutach w biurze. WŁAŚNIE dlatego to nie JA dostałem licencję na zabijanie :evil: . Życie...

Jeżeli naprawdę masz taki duży problem z żywotnością węzła to polecam http://www.tiesnug.com/

Dzięki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nikt o tym wcześniej nie pisał ale gdy wpisywałem w wyszukiwarkę na forum zarówno polski jak i oryginalny tytuł nic nie znajdywało. Jestem świeżo po seansie, jedna rzecz że film świetny i bardzo polecam, kolejna to postać pana Simona, człowiek z zasadami i jak dla mnie zawodowo ubrany.

kadry:

http://www.blu-ray.com/movies/Thats-What-I-Am-Blu-ray/22023/#Screenshots

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fragment serialu produkcji BBC "The Hour":

Skończyłem ostatnio oglądać "The Wire" i szukałem nowego serialu do oglądania w oczekiwaniu na 5. sezon "Mad Men" w marcu. Miało być "Zakazane imperium", ale chyba jednak wezmę się za to.

Apropos "The Wire". Serial ten klasyczną, męską elegancją nie stoi, ale ta scena jest warta uwagi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Get Carter(ten z 1971), o filmie a raczej o kostiumach w nim występujących napisano tyle że nie śmiem pisać na ten temat.

Rewelacyjna marynarka, ze szczególnym uwzględnieniem kozerki. Dzięki za inspirację, chyba na coś takiego się zdecyduję przy następnym zamówieniu, a peak lapel będzie musiał poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend obejrzalem film "Jak zostac krolem" (King's Speech) i niestety absolutny brak dbalosci o kostiumy zabral mi sporo radosci z filmu (ktory jako taki jest calkiem dobry).

Zle skrojone marynarki wrecz kluly w oczy. Do tego absolutny brak fantazji - a wiemy, ze w tamtych czasach meska elegancja znajdowala sie kilka poziomow wyzej niz obecnie. W filmie pojawia sie postac samego Duke'a (pojawia sie jako prince, king, a potem duke). Niestety nikt kto nie wiedzial tego wczesniej nie powiedzialby, ze to jeden z najlepiej ubranych (pewnie najlepiej) ludzi swoich czasow.

Krotko: sartorialny zawód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Właśnie wróciłem z czarno-białego filmu "Artysta" stylizowanego na film niemy. Akcja toczy się w latach 20. i 30. XXw. więc na ekranie królują fraki, smokingi i garnitury z grubej wełny z kamizelkami. Ciekawe było zakładanie czarnej muszki do fraka w dzień i to, że codzienne spodnie miały guziki do szelek I szlufki do paska (było to kiedyś krytykowane na forum).

Jest oczywiście więcej smaczków: piżamy, szlafroki i bonżurki, stroje robotników i szoferów, itd.

Moim zdaniem film godny obejrzenia.

Pozdr,

wojvv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe było zakładanie czarnej muszki do fraka w dzień

Z tym, że fraka (poza strojem dworskim, do którego zakłada się białą muszkę) od nieco mniej niż dwustu lat nie nosi się w dzień. :) Tzn. oczywiście poprawne byłoby założenie muszki czarnej do stroju dziewiętnastowiecznego, ale raczej nie pokazano by tego w filmie, którego akcja dzieje się w latach 20. czy 30. Podobno gdzieś pisze, że do fraka w dzień nosi się czarną kamizelkę, ale nigdy się z tym nie spotkałem na żadnej ilustracji.

Pozdrawiam, Dr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.