Skocz do zawartości

"Modne" filmy i książki


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

Kimona są świetne do noszenia :) Sam noszę kimono oraz hakamę na macie (w sztukach walki przeważnie można ją nosić od czarnego pasa). Offtopicznie - ostatnio mój miszczu Jacek Wysocki otrzymał stopień 8 dan z rąk swojego miszcza Giampetro Savegnago (w tej sztuczkowej hakamie ;) ). Drugi od prawej Silvano Piero Rovigatti (8 dan ju-jitsu).

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj (formalnie dzisiaj) na TCM leciała stara (z 1960 r.) wersja "Wioski przeklętych". Niestety zasnąłem w trakcie :) , ale było kilka przykładów ciekawie ubranych mężczyzn. Jeden pan miał marynarkę,koszulę i fular - kołnierz koszuli był wyciągnięty na zewnątrz, na kołnierz marynarki (dandys taki ;) ). Inny miał świetny dwurzędowy płaszcz. Dzieciaki też na elegancko. A dzisiaj w TVN remake z 1996r., zobaczymy, czy będzie równie stylowo.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę jak odmiennie ubrany jest Louis de Funes w swoich filmach. Porównaj "Fantomasa" i "Panowie dbajcie o żony" gdzie w jednym filmie gra policjanta a w drugim majętnego przedsiębiorcę.

Hehe, ja oglądałem obydwa. :D Rzeczywiście, ja zwróciłem uwagę zwłaszcza na smoking, który de Funes miał w tym drugim filmie - tropikalny, z białą marynarką i pokrytymi jedwabiem wyłogami. ;)

Pozdrawiam, Dr

PS Jeśli zaś jeszcze chodzi o buty (choć nie zimowe) i de Funesa, była taka scena w "Wielkiej włóczędze" z zamianą butów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była taka scena. Filmy francuskie z tamtych lat warto oglądać właśnie pod względem pięknych strojów i świetnego dopasowania. Co ciekawe wiele zestawów gdyby przenieść do teraźniejszości były by bardzo dobre- wąskie nogawki i rękawy, bez przesady jak to się zdarza dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Downton Abbey

http://en.wikipedia.org/wiki/Downton_Abbey

W skrócie:Angielski dramat kostiumowy, akcja wiąze się z dworkiem i okolicznym miasteczkiem, pierwsza seria osadzona jest w 1912 roku natomiast druga rozgrywa się w latach 1916 do 1919.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wrzuciłem tylko dwa małe obrazki IMHO oddają one jednak charakter strojów "przewodnich", co istotne występuje też wiele innych zwykle mniej formalnych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Obejrzyjcie Skyfall. Wiadomo, Bond był zawsze dobrze ubrany, ale tu przeszli samych siebie, może nie pod względem stylistycznym, ale absolutnie wszystko (od Toma Forda) jest uszyte tak, że leży na Craigu jak w reklamach Bossa. Nawet jakaś bieda-kurtka pod koniec jest uszyta idealnie pod jego sylwetkę (a jest nieźle przypakowany).

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jest paru fetyszystów garniturów (Mann, Nolan), ale tutaj w każdej lokalizacji Bond ma inne ubranie i wszystko nieskazitelnie idealne w każdej scenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.