Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dzisiejsze zakupy w drinkhalli ;)

Jeśli chodzi o cydr Kiss szczególnie polecam gruszkowy.

 

 

 Widzę, że rzucacie panowie browarami z mniej lub bardziej znanych browarów, ale nie zauważyłem wpisu  o tym by ktoś parał sie domowym piwowarstwem- jako jedyny nie ograniczam sie jedynie do konsumpcji? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ostatnio natknąłem się na bardzo smaczne, lekkie piwo w stylu american wheat o wdzięcznej nazwie Hey Now, z nowo powstałego podkrakowskiego browaru rzemieślniczego Pracowania Piwa.

 

1013467_478795852200186_279091403_n.jpg

 

Piwo ujęło mnie brakiem (zbędnej, w mojej opinii) słodyczy, co w przypadku piw mocno chmielonych jest rzadkością (a szkoda). Poza tym, jest stosunkowo mało kwaśne jak na piwo pszeniczne, co również mi odpowiada.

 

Na razie butelkowane można dostać jedynie w Krakowie i okolicach, ale mam nadzieję, że panowie z Pracowni podejmą się ekspansji na inne regiony.

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się zakupić AleBrowar - od wczoraj w TheBeerStore w Złotych Tarasach - Rowing Jack i King of Hop.

 

Rowing Jack - bardzo zacne ale. King of Hop nie piłem. Swoją drogą, Jacka Wiosłorękiego zakupiłem w miejscu, które sam mi polecałeś - w sklepie w Piastowie kolo stacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez niektórych powtarzane jest czasem przekonanie, iż „piwo jest napojem klas kiepskich i studentów”*. Nie ma jednak co ukrywać – większość z nas od czasu do czasu chętnie sięga po orzeźwiające piwo i to nie po to, by się nim upić przy kiełbasce z grilla, ale żeby delektować się smakiem pieczołowicie wybranego napoju. Czas docenić ten trunek.

czytaj wpis

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co piątek po pracy odwiedzam Hausta. Sporo nowych piw w ofercie. Na zdjęciu Ms. Saison - delikatne piwo typu belgijskiego. Smak ciężko opisać, przypomina trochę Red Aipa, ale bez tej goryczki na finiszu. Lekkie, owocowe z wyaźnie wyczuwalnym posmakiem słodowym. Czuć też go trochę pszenicą i bananami.Piana kremowa i gęsta do końca oblepiała cały kufel. Wziąłem kilka butelek na wynos z myślą o weekendzie :)

EDIT
Nie mogę na komórce obrócić zdjęcia. Poprawię to po powrocie z libacji :P

 

EDIT2

Zdjęcie poprawione.

 

 

post-563-0-09560100-1377886502_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie dostępnych? W Zielonej Górze regularnie odwiedzam wszystkie sklepy piwne i testuję nowe gatunki, a akurat o tym nigdy nie słyszałem ;) Można to kupić przez internet? 

 

A co do mnie to dzisiaj leci Miłosław Niefiltrowane z browaru "Fortuna" z Miłosławia. Bardzo dobre jasne piwo, łagodny, lekki smak - dostępne (przynajmniej w Zielonej) we wszystkich Żabkach za symboliczne "czypięćdziesiąt" ;)

 

EDIT

 

Już znalazłem. Jak za małą butelkę to dość się cenią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym zapłacić 13 zł za standardowe 0,5l to pewnie bym się skusił więcej niż raz ale taka cena za ledwo ponad szklankę piwa? Niestety cena Delirium jest przesadzona i zupełnie nic jej nie tłumaczy - choć jednocześnie, nie jest to szczyt, bo np. amerykańskie piwa z małych browarów kosztują nawet 70 zł za 0,65, to już jawna kpina…

 

U mnie dzisiaj „Piwo na miodzie gryczanym” z Manufaktury Piwnej. Czyli cudowne, ciężkie, oleiste piwo o pięknym kolorze i - jako jedno z niewielu - prawdziwie miodowe (mój nr. 1). Tylko ta etykietka…

 

Zdjęcie kradzione z sieci

imgp2303_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.