Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje taka przyjemność i gdzie można to dostać? :)

w Leclercu widziałem za 23 pln.

*******

A dzisiaj testuje pozytywnie "koniec świata, sahti" a Pinty.

Banany i jałowiec

polecam konsumować z krążkami salami.

Info ze strony producenta:

Dołączona grafika

Gęsty zacier powoli przesącza się przez warstwę świeżo ściętych gałęzi jałowca.

Filtrat nie jest gotowany, ale od razu szczepiony gęstwą drożdżową. Po kilkunastu dniach mętne, nienagazowane i cholernie mocne „prapiwo” można chochlą nalewać do kubków. Można się rozgrzać. Tak Finowie warzą swoje Sahti od setek lat. Tak Sahti nawarzyła PINTA. Koniec Świata. Zastanów się dwa razy zanim kupisz. Fermentowane z użyciem drożdży piekarskich w temp. pokojowej.

Skład: słody Weyermann®: pale ale, żytni, wędzony jęczmienny, szyszki chmielu Lubelski (PL), owoce jałowca, gałęzie jałowca, drożdże piekarskie prasowane.

Piwo pasteryzowane. Ekstrakt: 19,1% wag. Alkohol: 7,9% obj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg sprzedawcy w Piwonii, która przeniosła się na KEN (Sorry, Michał, nie mogłem się powstrzymać), jałowca w tym nie ma, oraz, co istotne, w fińskim nie ma chmielu z prozaicznego powodu, gdyż tam nie rośnie.

Info ze strony producenta:

Gęsty zacier powoli przesącza się przez warstwę świeżo ściętych gałęzi jałowca.

Filtrat nie jest gotowany, ale od razu szczepiony gęstwą drożdżową. Po kilkunastu dniach mętne, nienagazowane i cholernie mocne „prapiwo” można chochlą nalewać do kubków. Można się rozgrzać. Tak Finowie warzą swoje Sahti od setek lat. Tak Sahti nawarzyła PINTA. Koniec Świata. Zastanów się dwa razy zanim kupisz. Fermentowane z użyciem drożdży piekarskich w temp. pokojowej.

Skład: słody Weyermann®: pale ale, żytni, wędzony jęczmienny, szyszki chmielu Lubelski (PL), owoce jałowca, gałęzie jałowca, drożdże piekarskie prasowane.

Piwo pasteryzowane. Ekstrakt: 19,1% wag. Alkohol: 7,9% obj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Muszę koniecznie poszukać (Raciborskie klasyczne to moje ulubione ostatnio piwo), co będzie trochę trudne - zauważyłem, że po krótkim okresie prosperity osiedlowe sklepy (przynajmniej w moich okolicach) zmniejszają asortyment regionalnych piw na rzecz przemysłówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raciborskiego jeszcze nie piłem ale radzę omijać piwo Rybnickie, nie dałem rady nawet dopić do końca :/ Jeśli mogę coś polecić to ciemne piwo Belfast, spotkałem w Tesco. Niestety informacja na regale o pochodzeniu piwa z Irlandii jest błędna ponieważ jest to polskie piwo ( nazwy browaru nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfast jest produkowany od lat przez Browar Jabłonowo (który potrafi spłodzić niezłe sikacze jak i całkiem dobre piwa do których Belfast się zalicza).

Na piwie nie ma informacji o tym, że pochodzenie jest irlandzkie, tylko "Irish style" beer (coś jak "London style shirting" przy Lambercie). Jeśli na regale tak piszą, to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jako regionalny patriota polecam kolejną nowość z Browaru Zamkowego w Raciborzu. Dosyć mocny (nie chodzi mi o alkohol) w smaku Pils. Widzę podobieństwo do Pilsnera Urquela jednakże raciborzanin gryzie zdecydowanie bardziej po języku co moim zdaniem jest in plus w pilsie. Mocno goryczkowe. Gęsta piana, u mnie utrzymywała się w kuflu nawet już po wypiciu piwa.

post-1071-0-87935300-1368163847_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe degustacje i informacje o piwie na kanale Tomka Kopyry. Nie jest dość popularny w sieci ale dla fanów złotego trunku na pewno dużo się można dowiedzieć. Np wykłady pt kurs sensoryczny.

http://www.youtube.com/channel/UCLm7DMKc2OAPTihoGQwCWmw

 

Polecam

Również polecam Tomka Kopyra - sporo ciekawych i przydatnych informacji. Można śledzić również na blogu: www.blog.kopyra.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój rodzimy Browar Racibórz wypuścił kolejne rodzaje ciekawych piw.

Raciborskie Rżnięte i Raciborskie Niefiltrowane.

Cel: Lokalizacja, degustacja, utylizacja :)

EdiT:

Polecam Raciborskie Rżnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pracy. Jak co piątek wizytuje nasz zielonogórski minibrowar Haust. Właśnie testuję nowość "tylko dla odważnych" ;) Piwo faktycznie z potężną goryczką, ale jednocześnie jedwabiste w smaku z wyraźną słodką nutą. Piana pięknie oblepia kufel, a ilości % wogle nie czuć.

post-563-0-89106000-1368798923_thumb.jpg

post-563-0-86884000-1368798954_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Warszawianom polecam nowo otwarty lokal z piwem z kija - Cuda na Kiju. Nietypowe gatunki, na plus również dobra lokalizacja (za de Gaulle'em, były Dom Partii), ceny dość wysokie (kilkanaście złotych za piwo).

 

https://www.facebook.com/CudaNaKijuMultitapBar?fref=ts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy mi wątek na forum :)

Osobiście pijam prawie tylko piwa, na winach i whisky/wkiskey/innych destylatach się nie znam. 

Gustuję raczej w górnych fermentacjach, raczej z wysokim IBU. Raczej amerykańskie chmielenie (simcoe!), chociaż dobry Brytyjczyk nie jest zły :) Belgia od czasu do czasu, piwa zbalansowane ale atrakcyjności dodaje fenolowość ichnich drożdży. (ciężko Belgię opisać jednym zdaniem)

Z lagerów chyba tylko porter bałtycki, czasem jakiś bock wpadnie.

Aktualnie w snifterze Orka z Widawy (cascadian dark ale).

 

Co do cen w multitapie to wcale nie są wysokie. Te dziesięć-naście złotych kosztują tam piwa, które w sklepie są za 7-9 a w browarze/hurtowni 5-7. Porównaj to do ceny tyskiego/żywca/lecha w modnej knajpie, kto jaką marżę narzuca.

 

A, nie jest to żadna reklama, po prostu staram sie promować dobre piwo gdzie tylko się da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję poznać to piwo w Bistro Autorskie (lane z kija).

 

Delikatne, lekko słodkie. Po prostu świetne!

 

http://restauracja-targowek.pl/

 

 

 

ja od pewnego czasu tylko Raciborskie klasycznie warzone (znaczy w domu, bo w knajpie nigdy nie widziałem), mam nadzieję, że żaden marketingowiec go nie popsuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.