Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Specjały Kormorana - Krzepkie. Naprawdę dobre, jeśli ktoś lubi pełny smak. Nie pamiętam kiedy ostatnio piłem tak dobre piwo.

Porównaj z Primatorem 16 Exklusiv. Ten sam styl a moim zdaniem dużo bardziej jest primator dopracowany.

 

Ostatnio miałem okazję poznać to piwo w Bistro Autorskie (lane z kija).

 

Delikatne, lekko słodkie. Po prostu świetne!

 

http://restauracja-targowek.pl/

 

Co do raciborskiego to aż dzisiaj spróbuję - ale swego czasu miało dość poważną wadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raciborskie otworzyłem i dalej nie naprawili browaru. Strasznie czuć żelazo, czyli gdzieś podczas produkcji piwo ma kontakt z gołą stalą/rdzą. W wyglądzie jak to light lager, piana lepsza niż u koncernów ale nie powala. Aromat słodowy z tym nieszczęsnym metalem w tle. W smaku słodycz i... nic więcej, poza rdzą w tle.

 

A następne będzie to :Dbeer_6170.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://browarkormoran.pl/Nasze-piwa/Podroze-Kormorana-American-IPA.htmlMesdames

 

Już powinno wchodzić do sklepów, szukajcie, ja się nie mogę doczekać.

Każde nowe IPA zrobione w Polsce dobrą wiadomością. Będę szukał. Dodali oprócz klasycznych amerykańskich chmieli na literę C (Cascade, Chinook, Citra, Centennial) również nowego Mosaica (daje fajny aromat owoców egzotycznych, ale nie cytrusów - mi pachnie mango). 16 % ekstraktu odfermentowali do 6% alkoholu - czyli słodowość powinna równoważyć goryczkę, a 85 IBU to nie w kij dmuchał - w końcu to więcej niż Rowing Jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie lokali z dobrymi piwami- w Warszawie polecam "Jelenia na rykowisku"- lokal znajdujący się obok "Pochwały niekonsekwencji", na Grójeckiej. W miarę możliwości warto pójść w mało "obleganych" godzinach, gdy można porozmawiać ze stojącym za barem właścicielem- bardzo sympatyczny pan, który pomaga w odkrywaniu swoich chmielnych preferencji. 

Z piw polecam toruńskie piernikowe- wbrew moim obawom nie było słodkim piwem dla kobiet! Niektóre pozycje jak dla mnie zbytnio odbiegały od tego, co ja uznaję za piwo (próbowałem kiedyś robionego z ryżu- mocno "specyficzne"), za to smakosze ciemnych piw powinni być wniebowzięci. :)

Ubolewam tylko nad lokalizacją- znajomych zazwyczaj łatwiej "ściągnąć" na spotkanie w centrum niż na Ochocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj obalić kolejną Pintę, a tu przy okazji sprzątania strychu znalazłem coś takiego zachomikowanego :P Wbrew butelce okazało się, że w środku siedzi nalewka aroniową. Tego śmietnika nikt nie ruszał od dobrych 10 lat i trunek nabrał kolorytu :) Wybaczcie ciut naruszoną butelkę, ale z ojcem już troszkę flaszeczkę rozbiliśmy.

 

 

post-563-0-61735900-1370554503_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mayor - odnośnie tsingtao to mi kiedyś Chińczyk powiedział, że to jest skrót od: This shit is not good, take another one :) Podziel się wrażeniami :)

Tsingtao to typowy pils w niemieckim stylu,zreszta browar ten zostal zalozony w 1903 przez niemieckich osadnikow.Piwo ze zdjecia z zielona etykietka jest gorszej jakosci(do slodu jest dodawany ryz)-wrazenia smakowe na poziomie piw z Kampanii Piwowarskiej.Na uwage zasluguje Tsingtao z biala etykietka robione tylko z wody,jeczmienia i chmielu moim zdaniem jedno z najlepszych piw azjatyckich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie odradzam Arrogant Bastard -przerost formy nad trescia :wacko: .Natomiast w growlerze z pieskiem nalewane z kija Sixpoint Spice of Life Wakatu-jedno z najciekawszych IPA American style o bogatym smaku i aromacie niestety dostepne tylko sezonowo w 20 litrowych kegach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.