Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj pozytywnie przetestowałem piwo z Browaru na Jurze

Zawiercie Czekoladowe.

Wiele razy mijałem to piwko na sklepowej półce, z głębokim przeświadczeniem, że to jakiś wynalazek piwopodobny ..

przeczytałem na blogu jednego z piwoszy ... to piwo ciemne, górnej fermentacji coś w stylu stout.

Polecam, przyzwoite piwo w dobrej cenie

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pozytywnie przetestowałem piwo z Browaru na Jurze

Zawiercie Czekoladowe.

Wiele razy mijałem to piwko na sklepowej półce, z głębokim przeświadczeniem, że to jakiś wynalazek piwopodobny ..

przeczytałem na blogu jednego z piwoszy ... to piwo ciemne, górnej fermentacji coś w stylu stout.

Polecam, przyzwoite piwo w dobrej cenie

Dołączona grafika

Piwo smaczne, bardzo gorzka czekolada. W odróznieniu od innych czekoladowych piw na rynku, ma w składzie czekoladę a nie aromat czekoladowy.

Orkiszowe czosnkowe czeka w lodówce od wczoraj , zbieram sie do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na dobry początek Raciborskie Ciemne klasycznie warzone (Browar Zamkowy) Boskie ciemne piwo (chyba najlepsze jakie do tej pory piłem). O delikatnym, acz zarazem głębokim goryczkowo-słodowym smaku. Piana kremowa, wysoka i trwała. Mimo stosunkowo dużej mocy (7%) alkohol nie wyczuwalny ani w smaku ani w zapachu. Jutro lecę zrobić zapas :-)

post-1174-1365892351157_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coś specjalnego - czeski porter Primator Double. Trzeba przyznać, że ta dziecinka ma kopa - 24 % ekstraktu i 10,5 % alkoholu. Nie wiem jak Czesi to zrobili, ale całość jest bardzo przyjemna w odbiorze - jedwabista i pełna w smaku, a alkohol przestaje być wyczuwalny już po kilku pierwszych łykach. Generalnie do powtórzenia, ale na przyszłość już raczej w weekend ;-)

post-1174-13658923585443_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Raciborskie Ciemne również jest moim ulubionym piwem! (właśnie "doję" trzecie ;)) Powiem więcej, moja teściowa jest w tym browarze kierownikiem produkcji :) więc jeżeli Panowie reflektują na zwiedzanie browaru razem z degustacją to się polecam, jeżeli bedzie zainteresowanie założę odpowieni temat w odpowienim wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację jest dobre. Swoją drogą kiedyś robili strasznego sika którego pić się nie dało, sprzedawali to "coś" do Browaru Konstancin który znowu opylał to do ówczesnego Plusa za przysłowiowy "złoty piątka". Teraz zainwestowali trochę w surowce, produkcję i marketing (w to ostatnie moim zdaniem zdecydowanie za mało) i zaczeli się odradzać jak feniks z popjołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To porter z mojego rodzimego (położonego w województwie Lubuskim) browaru Witnickiego. Próbowałem różnych porterów i jakoś zawsze do niego wracam (szczególnie w trakcie posiedzeń w kawiarni "Staromiejskiej" gdzie leją go z kraników za 4 zł :-P) Głęboki karmelowo-palony smak i kremowa piana na której można przysłowiowo monety kłaść, czynią z niego moje ulubione piwo na piątkowe wieczory. Jeżeli jeszcze nie miałeś okazji przetestować to polecam.

A i na zdjęciu ich nie widać (schowały się wstydliwie z tyłu ;-)), ale kupiłem też ciemną pszenicę z Zawiercia (Jurajskie). To piwo łączy najlepsze cechy piw ciemnych i pszenicznych - co prawda ma dość specyficzny smak i codziennie go pić raczej bym nie mógł, ale z czystym sumieniem mogę je polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnym połączeniem pszenicznego i ciemnego piwa jest niemieckie piwo Schofferhofer Dunkel. PYCHA! Chciałbym kiedyś w życiu doczekać czasu kiedy na półkach zobaczę: Raciborskie Pszeniczne. Niestety bliżsi są wyprodukowania kolejnego smakowo- kolorowego potworka niż czegoś wyższych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika limitowana edycja portera z Ciechanowa. Jak ostatnio zwiedzałem browar z kołem naukowym to jeszcze dojrzewał... ładna butelka, cena też niestety ładna... :) Jakby ktoś chciał zamówić na święta i wybrać numer butelki to może tutaj :http://ciechan.com.pl/porter/?q=1

Ja czekam jeszcze na ich porterówkę, ale to chyba dopiero jak ruszą z własną destylacją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.