Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Miasteczka niestety nie widziałem, piwo samo w sobie nie zajmuje jakiś niesamowitych miejsc w rankingach. Obecnie testuje różnego rodzaju witbier'y i nie spotkałem się jeszcze z tak odpowiadającym mi smakiem i co ważne aromatem. Nie ukrywam, że nie jestem klasycznym piwoszem lubującym się w jasnych piwach, dlatego nutka owocowa świetnie do mnie trafia, pozwolę sobie przedłożyć art o wyżej wymienionym. Ja jednak nie polecam go z dodatkami typu cytryna, zabija na prawdę świetny smak piwa. Ależ się rozpisałem :)

http://www.smaki-piwa.pl/piwo/blanche/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Z ostatnich nowości polecam piwo jubileuszowe na 10 lecie browaru ciechanowskiego (oczywiście liczone od czasu wykupu i zrównania z ziemią browarów warszawskich...)

http://www.ciechan.com.pl/aktualnosci/2 ... ru-ciechan

Teraz czekam na Indian Pale Ale z browaru Artezan, do tej pory piłem ich belgi warzone metodą klasztorną, jak na browar rzemieślniczy to ciekawa zmiana asortymentu... tak o 180*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Z ostatnich nowości polecam piwo jubileuszowe na 10 lecie browaru ciechanowskiego (oczywiście liczone od czasu wykupu i zrównania z ziemią browarów warszawskich...)

http://www.ciechan.com.pl/aktualnosci/2 ... ru-ciechan

Przetestowane wczoraj i powiem + przy nim 'angielskie śniadanie' z Browaru Pinta wypadło średnio.

post-494-13658923487923_thumb.jpg

post-494-13658923488221_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miodowy porter z browaru Krajan. Właśnie ten wynalazek degustuję i poważnie się zastanawiam czy dam radę to dopić. Zawsze lubiłem piwa miodowe i portery, więc połączenie tych dwóch gatunków od razu zwróciło moją uwagę na półce. Na moje nieszczęście nie przeczytałem etykiety ze składem. Piwo jest jedynie aromatyzowane sacharyną i miodem (w moim odczuciu sztucznym) i nie ma smakowo nic wspólnego ani z normalnymi piwami miodowymi, ani tym bardziej z porterami. Sztuczność i landrynkowatość aż się z tego piwa wylewa, a kosztuje u mnie tyle co piwa z browaru Pinta. Krótko - unikać jak ognia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Porter" poszedł do zlewu. Po lekkim zagryzieniu dla zneutralizowania smaku tego ohydztwa spróbuję drugiego wynalazku na dzisiejszy wieczór - piwa orkiszowego z czosnkiem z browaru Kormoran :-D

EDIT

Piwo jest... ciekawe ;-) Już po otwarciu butelki po całym pokoju rozszedł się dość intensywny aromat czosnku. W trakcie picia pozostaje cały czas na pierwszym planie, zagłuszając w zasadzie wszystkie inne zapachy. W smaku piwa z kolei wyczuwalny jest przede wszystkim charakterystyczny orkiszowy słód, czosnek daje o sobie znać lekko gorzkawym aromatem i drapaniem w gardle. Generalnie piwo jest naprawdę smaczne, na pewno będzie mi towarzyszyć w niejeden zimowy wieczór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie miodowych piw, piłem chyba wszystkie te najłatwiej dostępne w moim regionie (śląsk) i zdecydowanie najbardziej przypadło mi do gustu "Piwo na miodzie gryczanym" browaru Jabłonowo. Wyśmienite jest też Orkiszowe miodowe. A na to czosnkowe mam ochotę od razu, jak ktoś mi je podlinkował :). Skoro mówisz, ze da się pić, muszę w końcu się z nie zaopatrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.