Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno piwo w sklepie różni się w smaku od tego bezpośrednio z browaru. Wiele osób zastanawia się np jak piwo Tyskie może zdobywać nagrody na międzynarodowych imprezach? ja mam rewolucje w żołądku po 1 szt., natomiast miałem okazję być w browarze tyskim na zwiedzaniu i degustacji. To co tam mi podano, to się nazywa PIWO TYSKIE - takie, jak kiedyś było sprzedawane, wyczuwalna goryczka, pianka! która się utrzymuje przez długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie jestem z Raciborza i szczerze mogę polecić piwa Browaru Zamkowego z tegoż miasta. Kierownikiem produkcji jest tam moja teściowa ;) a na czym jak na czym ale na piwie to ona się zna. Oprócz mojego ulubionego Twierdzowego niepasteryzowanego jest jeszcze klasyczne Raciborskie, Miodowe, Ciemne, Zielone (to niestety moim zdnaiem troche zalatuje "chemią" mimo, że zarzekają się ze barwniki są naturalne). Jednak zdecydowaną uwagę należy poświecić bardzo fajnemu pomysłowi wypuszczenia przed świętami na rynek : Twierdzowego Korzennego. Miłe w samku zimowe piwko w którym można wyczuć te "świątezne" dodatki jak goździki, cynamon, gałka muszkatałowa. Jeżeli ktoś bardzo bedzie chciał mogę podesłać na spróbowanie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to nawet w Raciborzu jest trudno dostępne- to niestety moim zdaniem wina ich nieudolnego marketingowca jak i być może małych możliwości produkcyjnych, co może być w pewnych okolicznościach nawet atutem. Zapytam gdzie dokładnie to piwo jest wysyłane i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Zamkowy faktycznie wart jest uwagi. Ja akurat nie przepadam za pilsnerami (butelkowe pilsy często psują się w sklepach w związku z niewłaściwym przechowywaniem), ale Zielone jest jedynym zielonym piwem, jakiego próbowałem które właśnie nie zajeżdżało chemią ;) Słyszałem też dość pochlebne opinie o Raciborskim Ciemnym. Świątecznego piwa poszukam ;)

W temacie piw sezonowych warto wspomnieć, że Adwent i Boże Narodzenie to tradycyjny czas warzenia koźlaków w południowych Niemczech i Austrii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima jest również okresem produkcji lambika, jest to chyba jedyne piwo fermentacji spontanicznej o bardzo ciekawym procesie produkcji gdzie gorącą brzeczke piwną wlewa się do wielkich drewnianych beczek po winie albo sherry i wystawia się je na powietrze na zewnątrz, gdzie zachodzi dzika fermentacja. Na naszym podwórku niestety takiego piwa nie uświadczymy jest jednak oprócz wspomnianego Raciborskiego korzennego jest jeszcze Piwo zimowe, edycji browaru Amber z Bielkówka którego niestety nie piłem.

Edit: styl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak :) znalazłem w czeluściach zbioru grafik wujka googla i kiedy pojawiłem się z tym awatarem na forum od razu pojawiła się sugestia że jestem alter ego właśnie Szarmanta. Sam awatar bardzo lubie jak i samego Waltera :)

... a czy ja mógłbym jako awatara wrzucić sobie Twoje oblicze? Podeślesz mi foto? :?

Daj Szarmanta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć tak :) znalazłem w czeluściach zbioru grafik wujka googla i kiedy pojawiłem się z tym awatarem na forum od razu pojawiła się sugestia że jestem alter ego właśnie Szarmanta. Sam awatar bardzo lubie jak i samego Waltera :)

... a czy ja mógłbym jako awatara wrzucić sobie Twoje oblicze? Podeślesz mi foto? :?
A musi być akurat oblicze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panowie! Klasyczny oftop... Kończąc tą dyskusję ( aryciekawą i arcysarkastyczną) chcę zaznaczyć że wklejając ten awatar nie byłem świadom, że jest to dobro jak widać zastrzeżone i że wzbudzi takie zainteresowanie. Tak więc w najbliższym czasie zmienię awatar na "bardziej przyjazny środowisku" :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Piwo na miodzie gryczanym jest faktycznie pyszne. Nie wiem czy tam jest prawdziwy miód, gdyż kiedyś czytałem, że takowy jest tylko w miodowym Ciechanie, ale mogło być to przed ukazaniem się PNMG. W każdym razie widziałem je do tej pory tylko nad morzem. Ale też polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie piwa które są w europejskim rejestrze produktów regionalnych. Niestety piw produkowanych na terenie Polski jeszcze w tym rejestrze nie znajdziemy. Ale znajduje się w nim na dzień dzisiejszy 21 rożnych rodzajów z 3 krajów europejskich (Czechy, Niemcy i Wielka Brytania).

Zainteresowanych odsyłam do linka lista piw

Niektóre z tych piw można bez problemu kupić w sklepach typu Alma, Piotr i Paweł, itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Panowie, zachęcam do zakupów w profesjonalnych sklepach z piwem. W supermarketach w większości przypadków piwo jest źle przechowywane i o ile koncernowym piwopodobnym wynalazkom nic już nie może zaszkodzić, to naturalne produkty z małego browaru się po prostu psują. Ktoś kto nigdy nie próbował takiego piwa, może się bardzo rozczarować smakiem po zakupie w hipermarkecie. Dodatkowo często to samo piwo jest droższe niż w małym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.