Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj. IPA ekstra.

 

 

 

A ja do AIPA z Kormorana mam troszeczkę mieszane uczucia. Piwo smakowało mi (chociaż mogłoby mieć bardziej intensywny zapach chmielu z nowego świata), cieszę się, że  tak duży browar uwarzył piwo w tym stylu i otwiera się na nowe. Z drugiej strony bardziej smakuje mi Rowing Jack czy też Atak Chmielu, co przy niższej cenie powoduje, że naprawdę dobre piwo z Kormorana nie będzie jednak częstym gościem w moim domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa z chinskiego marketu na Flushing.Jedynie 3rd Shift jest godne polecenia.Sarajewo i Nevskoje beznadziejne.Alex Keith smakuje dziwnie. Kirin i Tsingdao przecietne mimo deklaracji 100%malt czuje sie dodatek ryzu .UFFO i Szofer w smaku bardziej lemoniada niz piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HC IPA faktycznie hardcore, dobrze, że w małych  butelkach występuje. Mimo wszystko świetne.

Permona bym raczej określił jako jakieś ESB, nie IPA.

Nomad prawie zawsze jest dobry, więc nie powinieneś się zawieść. 47 IBU, to trochę ponad styl ale BJCP to nie wyrocznia, przy 11 plato powinno być wyraziste :)

 

Dzisiaj będę warzył - teoretyczne założenia to 10,5 plato i 100 IBU :D

 

P.S. Jeżeli za dużo komentuję w tym wątku to wybaczcie i powiedzcie mi to. Po prostu tutaj się czuję kompetentny, inne wątki czytam i się uczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będę warzył - teoretyczne założenia to 10,5 plato i 100 IBU :D

 

Jak jeszcze zatrzesz to na wytrawnie to będzie hardcore. Najbliższym polskim odpowiednikiem korporacyjnym będzie chyba Shark z Widawy. A tak z ciekawości jaki zasyp i jaki zestaw chmielu będzie użyty? Planujesz chmielić na zimno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze zatrzesz to na wytrawnie to będzie hardcore. Najbliższym polskim odpowiednikiem korporacyjnym będzie chyba Shark z Widawy. A tak z ciekawości jaki zasyp i jaki zestaw chmielu będzie użyty? Planujesz chmielić na zimno?

 

Zasyp: 

3,5 PA

0,2 płatki jęczmienne

0,2 świeży tarty burak :)

 

Chmiel

Polaris DE 21,8% aa

30 g 60'

10 g 10'

10 g 5'

Mandarina Bavaria DE 30g na zimno

 

Zacieranie na lenia 67o 60'

 

Widawy to bym korporacją nie nazywał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widawy to bym korporacją nie nazywał ;)

Miało być komercyjne :). Ten burak rozumiem dla koloru? W którym momencie go dodajesz? Stosowaleś już to wcześniej?

Piszę pijąc szklankę zrobionego na szybko - z ekstraktu - amber ale chmielonego dość obficie Mosaiciem. Ekstrakt 13, jakieś 65 IBU, sporo chmielu na aromat i na zimno

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burak dla koloru, pierwszy raz zaeksperymentowałem. Dałem go do zacierania, brzeczka nabrała pięknego koloru ale podczas gotowania go straciła, wyszło ciemne złoto. Nie wiem, czy betaina rozkłada się od temperatury czy od chmielu. 

Nastepnym razem spróbuję pod koniec gotowania, pewnie w następny poniedziałek. Będzie czerwony wit :)

Dyskusja nam na technologię zeszła.

Ten amber mi się podoba. Nigdy nie robiłem piwa z ekstraktu, ba, nie wiem czy kiedykolwiek takie piłem :)

 

Wracając do tematu - wczoraj piłem kormoran AIPA, ukraiński wit i pszenica i La Trappe Bock i Dubbel. Oczywiście w większym gronie, nie sam tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dyskusja nam na technologię zeszła.

Ten amber mi się podoba. Nigdy nie robiłem piwa z ekstraktu, ba, nie wiem czy kiedykolwiek takie piłem :)

 

 

To prawda, bardziej na piwo.org się chyba nadaje. Ekstrakt u mnie sprawdza się gdy brak czasu na zacieranie z powodu małego dziecka, a własnego piwa zaczyna brakować w piwnicy.

 

Ja za to na dzisiaj mam zestaw dla punków:

Hardcore IPA

Libertine Black Ale

Punk IPA

5 a.m. Saint

 

Usprawiedliwiam się sam przed sobą, że wszystkie w pojemności 330 ml :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze degustacje:

 

ipa02-450x450.jpg

 

Bardzo dobre IPA, balans raczej w stronę chmielu, co było miłym zaskoczeniem po ostatnich karmelowych ipas

 

1016608_458266997605367_780560437_n.png

 

Bardzo dobre, gęste, wręcz oleiste. Typowo degustacyjne, nie wiem czy bym wypił drugą butelkę. Balans słodowo-chmielowy gdzieś po środku, alkohol trochę przebija (ciężko 13% ukryć) ale w sumie nawet pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.