Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Amber Czarny Bez - piłem w weekend - bardzo lekkie, troszkę słodkie piwo - przyjemne w odbiorze. W temacie piw ( IPA , IBU bla bla bla ) jestem chyba jeszcze większym laikiem niż w męskiej elegancji ;) - piwo ma mi smakować i tak też było tym razem. Mogę polecić.

3f0t.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Kormorana widzę jeszcze 2 inne browary ;)

Ale zazdroszczę łowów wszystko zacne. Czy nowa warka AIPA jest dalej gorzka ponad styl?

 

Przepraszam, pisząc "Kormoran", chodziło mi o "Sklep Firmowy Kormoran" w Piastowie. AIPY jeszcze nie próbowałem, dam znać, jak mi posmakowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1390702_558594667553036_1174239629_n.jpg

 

Ktoś próbował? Warto? Dowiedziałem się, że dziś jest dostawa do sklepu Kormoran i zastanawiam się, czy się wybrać...

 

Próbowałem wczoraj. Dla mnie aromat bardzo dobry (próbowałem z dwóch różnych szkieł i w tulipie zdecydowanie więcej słodkich owoców można wyczuć - także znowu namawiam do zakupu szkła do degustacji), szkoda że smak nie nadąża za tym. Jest za pełne, za słodkie, za bardzo karmelowe. Chętnie bym się napił piwa po pewnych modyfikacjach:

-niższy ekstrakt (może 14)

-troszeczkę głębiej odfermentowane ( tu jest 6,2 alk z 16 ekstraktu)

-mniej słodów karmelowych

-zdecydowanie więcej chmielu na goryczkę jeśli Sybillą nie da rady podbić odpowiednio IBU - tak co najmniej o 50% do 55 (bo np. goryczka wyjdzie taka trawiasta, łodygowa, nieprzyjemna) to można dodać Magnum , wtedy nie będzie single hop itd. ale piwo przynajmniej dla mnie by zyskało

 

A jak oceny kolegów? Wyvern co myślisz o tym piwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piłem go jeszcze, nie było w hurtowni. Parametry 16 i 6,2 to jest dokładnie to samo co w Rowing Jacku. Jakie to ma ibu, skoro 55 to będzie podbite o 50%? 37? Nie dziwne, że ciężkawe. Magnum moim zdaniem nie daje ciekawej goryczki, ostatnio użyłem Iunga i jestem zadowolony. No i polski chmiel ;)

To tyle teorii, jak mi się uda piwo zdobyć to napiszę cos z praktyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IBU, alfa kwasy, mokry chmiel, Sybilla... :blink:

Panowie, od paru wpisów w tym temacie mam wrażenie, że to forum Browarników i Technologów żywienia ...icon_evil.gif

I bardzo dobrze, nie trzeba się rejestrować na browarnych forach. Właśnie zakupiłem PLON i Dyniamit, zobaczymy jak smaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

To ja się może poskarżę, że przedwczoraj nabyłem i spróbowałem spożyć Miłosław Niefiltrowane. Niestety, zachowałem się nie jak dżentelmen, ponieważ -- po próbie przekonania Małżonki, że "to prawie jak lubisz najbardziej" -- wylałem 4/5 butelki do zlewu. W sumie dziwne, bo chociaż "naturalnie mętne" nie jest moją ulubioną bajką, niezwykle rzadko się zdarza, żebym nie poradził sobie z jakimś piwem (w życiu zdarzyło się tak może 5 razy, głównie wówczas, gdy badałem dokonania najtańszych bander). Nie wiem czym to zostało wywołane: na pewno kompletnym brakiem smaku (przynajmniej tak jak ja -- miłośnik lekkich, gorzkawych pilsów -- postrzegam pojęcie "smak piwa") oraz dziwnym zapachem jarzyn na maśle... (a może to był jego smak? jarzyny na maśle?)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma smaku jarzyn. Tylko aromat. Nie jestem w stanie tego stwierdzić bo nie mam tego piwa pod ręką a szukać mi się nie chce, ale to prawdopodobnie DMS czujesz. Czyli poważna wada. 

Ja się szykuję do celebracji ISD http://www.brewdog.com/product/paradox-arran Nie wiem czy się chwalę czy żalę, zaraz będzie degustacja :)

 

EDIT:

Zdecydowanie warte pochwały. Bardzo złożony aromat kawy, czekolady i wanilii, na finiszu lekko torfowe. Alkohol bardzo ładnie ukryty, daje się wyczuć lekką nutę, ale gra z pozostałymi aromatami. No i rozgrzewa. Zdecydowanie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.