Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Z importowanymi piwami to jest tak, że jest podwójnie płacona akcyza. Raz przez producenta w jego kraju, drugi przez importera do naszego urzędu celnego. Do tego dodatkowi pośrednicy itd. A spoza UE to jeszcze cło i vat dochodzi. Nie wiem, jakie cło, vat 23 a akcyza to 7,79zł*ilość st plato*ilość hl.

 

W temacie - wczoraj piłem to:

to-ol-fuck-art-this-is-advertising.jpg

Niby quadrupel, ale pojechany jeszcze bretanomycesami, które pozbawiły ciężkości i słodowości quadrupla, za to zrobiły estrowe, bardzo pijalne piwo. Co jest złudne, bo ma 11,3% ABV :D

Mimo ceny bardzo polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zaś boli fakt, że może i polskie browarki nauczyły się robić różne cuda (po części niestety niepijalne), natomiast nadal fajny, lekki, chmielowy pils jest poza zasięgiem ich umiejętności (albo chęci).

 

Inna sprawa, że zdaje się przeciętny nabywca lubi udowadniać, że Polak potrafi, więc oczywiście piwo słabsze niż 6% nie jest w cenie -- "bo się pije i pije, i nic...". (Zabawne, że winiarzom też się chyba czasem to udziela: kilka dni temu stałem w kolejce do kasy w pewnym sklepie, którego nazwy nie wymienię, za mną ustawił się jegomość około 60-tki, podaje mi butlę i prosi "czy może mi pan powiedzieć czy to wino wytrawne i jaką ma moc?" Czytam i mówię, że owszem, wytrawne, a moc 12,5%. A jegomość na to, że doskonale, bo on słabszych, niż dwunastoprocentowe nie pija.

Nawet jeśli był to tylko żart sytuacyjny, to niestety odpowiada jasnym preferencjom olbrzymiej większości krajowych nabywców trunków: ma być niedrogo, musi być woltaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z importowanymi piwami to jest tak, że jest podwójnie płacona akcyza. Raz przez producenta w jego kraju, drugi przez importera do naszego urzędu celnego. Do tego dodatkowi pośrednicy itd. A spoza UE to jeszcze cło i vat dochodzi. Nie wiem, jakie cło, vat 23 a akcyza to 7,79zł*ilość st plato*ilość hl.

 

W temacie - wczoraj piłem to:

to-ol-fuck-art-this-is-advertising.jpg

Niby quadrupel, ale pojechany jeszcze bretanomycesami, które pozbawiły ciężkości i słodowości quadrupla, za to zrobiły estrowe, bardzo pijalne piwo. Co jest złudne, bo ma 11,3% ABV :D

Mimo ceny bardzo polecam :)

 

Dostępne lane w ZUPie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne lane w ZUPie.

Sprawdziłeś osobiście?

Kupiłem to w zupie, lane było (...) this is architecture :) Inne, chociaż też belgijskiej proweniencji :)

 

W temacie - dzisiaj zdegustowany został Flying Dog Doggie Style (APA) i Left Hand Black Jack porter (Brown Porter). Oba zdecydowanie godne polecenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj Fortuna, tak czarna, że na zdjęciu ledwo widać :) Myślałem, że będzie to kolejny zwyczajny Stout, a tymczasem…po otwarciu miałem wrażenie, że fabryka nalała tam przypadkiem coli.

 

Ogólnie ciekawe, słodkie piwo i przez to wpisuje się w mój dawny ideał, choć przywodzi na myśl cukierki i lizaki o smaku coli. Jednak z uwagi na to, że nie ma tu żadnego sztucznego aromatu (według etykiety, naturalny ekstrakt z orzechów drzewa cola), można to zaakceptować, jeśli ktoś nie ma uprzedzeń.

 

64d658281fb811e38ccf22000ae913bd_7.jpg71ed12621fb911e3a84922000a1f8c0f_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłeś osobiście?

Kupiłem to w zupie, lane było (...) this is architecture :) Inne, chociaż też belgijskiej proweniencji :)

 

W temacie - dzisiaj zdegustowany został Flying Dog Doggie Style (APA) i Left Hand Black Jack porter (Brown Porter). Oba zdecydowanie godne polecenia :)

 

Faktycznie, moje niedopatrzenie.

 

Ja dziś testuje Tuchera Kellerbier - nic wyjątkowego i Gniewosz korzenny - oczekuje ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego większość koncernowych lagerów to 11-12 plato i 6 alko.

Lekki chmielowy pils jest trudny, nie ma simcoe czy citry, które przykryją niedociągnięcia. Aczkolwiek Jabłonowo co którąś partię ma dobrą :)

Może nowy Pils z Gościszewa będzie ok. Single hop Hellertau Mittelfruh (nie wiem czy dobra pisownia) i receptura Michała S. oraz 4,5 % alk może przyniosą sukces i dodatkowy zysk z warzenia dla Ale Browaru. Podobno pojawiło się w beczkach w pubach - niestety nie na mojej prowincji.

Wczoraj miałem w swoim kielichu Imperial Stout z Samuela Smitha - zacne piwo choć dość lekkie jak na RISa. W kolejce czekają Kocoury: Pale Ale, Lager NZ i Sumecek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - macie szeroką wiedzę o piwach. Czytam z przyjemnością.

 

tymczasem proponuje jako luźny temat rozważenie spotkania forumowego za rok na Chmielakach 2014 w Krasnymstawie ;)

 

jak ktoś nie słyszał to zapraszam tutaj:

http://www.chmielaki.pl/

 

 

 

ORAZ zapraszam do obejrzenia filmu z imprezy "Chmieloty" odbywającej się równolegle do Chmielaków. Film zrealizowali moi koledzy zafascynowani lotami ... ale nie koniecznie po piwie icon_cool.gif

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność wypić portera miodowego Krajana. Delikatnie rzecz ujmując odradzam - kosmiczny ulepek. Bodaj pierwsze piwo od czasu Calsberga które po połowie kufla wylądowało w kiblu. Miód czuć sztucznością na kilometr, a całość jest masakrycznie przesłodzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w piwie było czuć miód trzeba by go dowalać z 20-25 kg na hl, w dodatku jakiegoś mocno wyrazistego. Przy całkowicie naturalnych metodach. Ewentualnie dosłodzić po pasteryzacji, wtedy można mniej. Ale i tak nie wierzę, że ktokolwiek z komercyjnych bawi się w prawdziwy miód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Üxküll, a może Sweet Cow? Wcale nie słodkie, bardzo przyjemne.

post-244-0-64496900-1379866366_thumb.jpg

 

Ponadto dziś była 'nie-IPA' od Pinty, moim zdaniem świetne piwo na lato, a nie przy tej pogodzie co za oknem...

post-244-0-44182100-1379866430_thumb.jpg

Piątkowe zakupy. Po raz pierwszy od dawien, dawna wylałem coś do zlewu. W przypadku napitków raczej hołduję zasadzie "lepiej później odchorować..."  :) Smokey George bo o nim mowa, miał być eksperymentem. Nie udał się... mieszanka asfaltu, biebrzańskich bagien, jakiś chemiczny posmak... 
post-244-0-69569700-1379866295_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj spróbowałem Black Hope z Alebrowaru. Zdecydowanie wolę Rowing Jacka i King of Hop, połączenie ciemnego piwa i IPA nie urzekło mnie.

 

Przy okazji spróbowałem PIPĘ czyli Prometeusza - fajne, sporo pisano o wadach, ale mi smakowało, warto spróbować.

 

Kupowałem tutaj, mają mnóstwo niszowych piw, a ceny na Pintę i Alebrowar bardzo dobre (np. Rowing Jack 6,8zł):

 

https://www.facebook.com/pages/Sklep-Monopolowy-Kormoran/444031442342693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natknąłem się ostatnio na to piwo w sklepie, przyjemny rześki smak.

post-3745-0-57447900-1380698302_thumb.jp

 

post-3745-0-67819700-1380698945_thumb.jp

A dla wszystkich tych, którzy będą przejazdem w Bielsku-Białej bądź planują dłuższy pobyt, polecam knajpkę Piwnica Zamkowa.

Wspaniała lokalizacja a na kranach zawsze coś ciekawego - nudy nie ma :)
https://www.facebook.com/pages/Piwnica-Zamkowa/160012810722165

 

post-3745-0-16093200-1380698928_thumb.pn

Ach, no i oczywiście znajdujący się kilkadziesiąt metrów powyżej Browar Miejski gdzie nie tylko wypijemy warzone na miejscu piwo ale i dobrze zjemy :)
http://www.browarmiejski.pl/

Edytowane przez Cet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Piwnicę Zamkową w Bielsku. Nie wiem, czy to reguła, ale będąc tam, miałem okazję spotkać i zamienić kilka słów z (lokalnym, jak mniemam) birofilem radośnie popijającym coś ciemnego przy barze. Także można się napić, pogadać. Na wynos też sprzedają.

 

Próbował ktoś już zapowiadanego jako super-ekstra-mega-nachmielone (bo w zamierzeniu dążące do wartości 100 IBU) And Rus'a z Pracowni Piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.