Jump to content

QuaD

Użytkownik
 • Content Count

  119
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

About QuaD

 • Rank
  Zwykły

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Wrocław
 1. Chyba nie zostałem właściwie zrozumiany. Nie rozumiem, co z całą sprawą ma wspólnego fakt, że forum jest bezpłatne. Napisałem jedynie, że jeśli moderatorzy nie radzą sobie z zaprowadzeniem porządku w wybranych tematach to nie jest wyjściem zamykanie tych wątków, a zmiana sposobu moderacji, który najwyraźniej nie jest efektywny. Dam głowę, że znajdą się osoby, które będą w stanie podjąć się moderacji w działach "nie-premium", skoro już sprowadzamy temat do braku mocy przerobowych. Zmiany bynajmniej nie porównuję do walki z PRL-em, bo w ostateczności chodzi o dwa durne tematy na jakimś forum internetowym. Porównywałem jedynie sposób myślenia moderatora Caporegime, który zaapelował, aby zaakceptować zmiany w trosce o dobro społeczne. Dla mnie to brzmi właśnie jak żart. Mnie zmiany nie odpowiadają, więc za pomocą swojej wypowiedzi wyraziłem sprzeciw w stosunku do nich, a od akceptacji jestem daleki. Znam jednocześnie swoje miejsce w szeregu i brak jakichkolwiek możliwości bardziej aktywnego sprzeciwu, jednak tego typu apel traktuję właśnie jak kpinę. EDYCJA: A co do marek premium - mnie jednoznacznie kojarzą się z ceną, a w dalszej kolejności z jakością. Czy są marki premium, które oferują (relatywnie) niską jakość? Owszem. A czy są marki premium, które są (również relatywnie) tanie? Nie ma. Wydaje mi się, że markę premium definiuje cena, nie jakość. Być może wynika to z mojego braku wiedzy, jednak nazwa tematu jest według mnie niewłaściwa. Poza tym nie przypominam sobie, żeby ktoś na forum szukał świetnych jakościowo butów za 200 zł czy genialnej koszuli za 50 - gdy ktoś ma do dyspozycji taki budżet to jest świadomy, że nie kupi nic o wysokiej jakości. Dlaczego jednak nie może aspirować do bycia eleganckim?
 2. Ja również mam podobne odczucia. Z tym, ze nie nazwałbym tego problemem, bo wraz z moją drugą połową traktujemy całą sprawę z przymróżeniem oka. Mimo tego, że czasami, jak napisał Karczmarz, może wyglądać to nieco komicznie to nie prowadzi to do dyskomfortu - ani mojego, ani dziewczyny (przynajmniej tak mi się wydaje, bo nigdy nie wiadomo, co się dzieje w umyśle partnerki ). Poza tym przecież często widuje się pary, w których kobieta ubrana jest klasycznie, a mężczyzna dużo luźniej, więc dlaczego nie miałoby być odwrotnie? Nie ukrywam jednak, że czasami "schodzę" stopień w dół jeśli chodzi o formalność ze względu na strój mojej partnerki. Z tym, że tak jak wspomniałem wcześniej, nie jest to dla mnie żadnym problemem, a bywają również sytuacje odwrotne (kiedy to dziewczyna w tym aspekcie dostosowuje się do mnie).
 3. Podobnie jak inni użytkownicy również jestem nieprzyjemnie zaskoczony zamknięciem tych dwóch tematów. Moim zdaniem sam fakt, że były one jednymi z najpopularniejszych na forum świadczy o tym, że są potrzebne. Rozumiem chęć nadawania kierunku, w którym zmierza forum oraz obawę, że sami użytkownicy mogą pójść w trochę inną (niepożądaną) stronę, ale wybrane rozwiązanie jest zdecydowanie zbyt drastyczne. Użytkownik zala666 trafnie ujął, w czym tkwi clou problemu - zamiast podejmować skuteczne działania w celu edukowania forumowiczów po prostu zamyka się tematy, które nie są wystarczająco "prestiżowe". A jeżeli edukacja i kontrola się nie sprawdziły i nie pomogły to może po prostu były słabe? Może to nie użytkownicy są tacy źli, ale osoby odpowiedzialne za edukację i kontrolę nie podołały zadaniu? Ale łatwiej zamknąć temat niż pomyśleć w ten sposób. Nijak ma się to do deklaracji członków Stowarzyszenia, którzy (choćby w Dzień Dobry TVN) twierdzili, że można być eleganckim i ubierać się klasycznie nie przeznaczając na to majątku. Takie działanie jest wręcz zaprzeczeniem tej tezy, a sprawia, że forum staje się bardziej snobistyczne i będzie zniechęcać nowych użytkowników. Nie przekonują mnie wypowiedzi o jakości jako głównym atrybucie produktów, bo nazwa nowo stworzonego tematu ("Promocje w markach premium") odnosi się właśnie do ceny. Więc niestety snoby.pl. Chcesz zapłacić 4000 zamiast 5000 zł za marynarkę? Jasne! Masz ochotę kupić taniej 3 koszule w Vistuli? Spadaj. Być może to nadmierne przerysowanie problemu, ale moim zdaniem do tego cała sprawa się sprowadza. Nie wyobrażam sobie promocji czy wyprzedaży u rzemieślników albo zakładów bespoke, a taka koncepcja wydaje mi się nieco groteskowa. Chętnie dowiem się, co autor pomysłu miał na myśli, jeśli chodzi o wymienione podmioty. I jeszcze na koniec - wypowiedź "(...) proszę, dla dobra społecznego, zaakceptujemy ten stan rzeczy, bo to po prostu już się stało i się nie odstanie." uważam za co najmniej nieodpowiednią. W dużo ważniejszych sprawach władza ugina się pod naciskiem obywateli (czy w tym przypadku użytkowników) i jeszcze wiele razy się ugnie. Gdybyśmy dbali o dobro społeczne oraz definiowali je tak, jak autor zmian na forum to być może ciągle żylibyśmy w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
 4. http://www.conowego.pl/aktualnosci/meska-koszula-na-100-dni-uzytkowania-bez-prania-i-prasowania-9263/
 5. Skoro na dziś i z takim budżetem to ja bym je brał. 69 zł za skórzane buty, które nie wyglądają całkiem źle to dobra cena.
 6. QuaD

  Buty, trochę taniej

  http://allegro.pl/oryginalne-skorzane-allen-edmonds-48-5-hand-made-i3172743910.html
 7. Nie podobają mi się zdjęcia w załącznikach, które otwierają się na warstwie. Niestety nawet po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Lepiej było, gdy można było poznać ich bezpośredni adres (np. wysłać komuś dane zdjęcie za pomocą bezpośredniego linka), da się to zrobić? Ostatecznie ten adres da się "wyciągnąć" z kodu albo za pomocą wtyczki do przeglądarki, ale jest to niewygodne.
 8. Brąz to tam raczej średnio, przynajmniej na moim monitorze. Popieram propozycję o granacie.
 9. QuaD

  Yanko - model 561

  Zadam głupie pytanie - w jaki sposób klamry w monkach mogą być mocowane inaczej niż za pomocą gumki?
 10. QuaD

  Dżinsy

  Dołączam do grona rozbawionych, dobra riposta. A spodni szkoda...
 11. Moim zdaniem zamszowe oxfordy są wystarczająco nieformalne, żeby móc nosić je do swetra i chinosów czy nawet dżinsów.
 12. O.O Prawa nie studiuję, do tej pory miałem do czynienia zarówno z uczelnią prywatną, jak i państwową i 80-90% (w każdym razie zdecydowana większość) osób jest w garniturach. Osoby, które na co dzień chodzą w szerokich spodniach i bluzach z kapturem również.Gdybym przyszedł na egzamin w swetrze pewnie nikt nie zwróciłby na to uwagi, ale byłbym zdecydowanie underdressed. Najwidoczniej pomiędzy uczelniami czy kierunkami jest duży rozstrzał w tym aspekcie.
 13. Buty z Tchibo były swego czasu słynne na forum, więc nie ma co się dziwić.
 14. Ile kosztuje taka przyjemność i gdzie można to dostać?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.