Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, eye_lip napisał:

Kolega nie kojarzy nazwy rzeki po łacinie;) ? 

Fajna nazwa bo związana z Polską jak i łatwa do czytania cudzoziemcom.

 

Mnie ciekawią bardzo te inne nazwy bo są bardziej tajemnicze.

 

 

 

Wszystkie nazwy kopyt to nazwy rzek, przypuszczam że nie jest to przypadek ;) Zastanawia mnie bardziej brak konsekwencji językowej - Oder to wersja niemiecka Odry, podczas gdy Ina to wersja polska (niemiecka wg Wikipedii to Ihna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eye_lip napisał:

Kolega nie kojarzy nazwy rzeki po łacinie;) ? 

Fajna nazwa bo związana z Polską jak i łatwa do czytania cudzoziemcom.

 

Mnie ciekawią bardzo te inne nazwy bo są bardziej tajemnicze.

 

 

 

Niestety nie,łacina nie jest moją mocną stroną.

Ale skoro pozostałe nazwy pochodzą od rzek to czekam na Odrę,która jest mi bliska ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny projekt. Brakuje mi w nim dwóch kwestii:
- skoro sami żartujecie z producentów, którzy bez konkretów piszą o „skórach najwyższej jakości”, może można byłoby dla odmiany rozważyć ruch znany np. z serii Meindl Identity: zamiast ogólnej informacji, że skóry pochodzą z renomowanych garbarni, w tym d’Annonay, umieścić informację, z której konkretnie garbarni pochodzi skóra zastosowana w konkretnym modelu i wykończeniu;
- skoro wartością dodaną (o ile nie nawet raison d’etre) kolekcji są kopyta TJ, może obok enigmatycznych nazw zaczerpniętych z potamologii, mogłyby pojawić się dosłownie dwa zdania autorstwa Mistrza o samym kopycie: tako rzecze TJ: eleganckie, tradycyjne, formalne, sportowe, smukłe... jakieś szczegóły techniczne...
Te uwagi oczywiście w jak najlepszej wierze:-)

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztof G napisał:

Niestety nie,łacina nie jest moją mocną stroną.

Ale skoro pozostałe nazwy pochodzą od rzek to czekam na Odrę,która jest mi bliska ;)

I nazwa "Oder" nic Ci nie mówi ?? ;)

@saphir.pl ja mam pytanie o pozycjonowanie marki. Dość wyraźnie powiedzieliście, że Tannerie d'Annonay to to nie jest, ale jak macie zamiar pozycjonować te buty wobec np. Yanko ? Mają inne kopyta, opracowane przez mistrza, podeszwy z krytym szwem, ale kosztują 200zł mniej niż Yanko. Czy nie obawiacie się odwrotu od Yanko w stronę albo wyższa jakość = TLB, albo niższa cena = Patine ?

I ostatnie pytanie, bo może mi umknęło: gdzie robicie te buty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękujemy za wszystkie głosy i przemiłe maile do supportu! Takie chwile sprawiają, że zupełnie wyczerpane baterie ładują się na full!

Czas goni jak nigdy, także wybaczcie jeżeli nie na wszystkie pytania odpowiem, ale postaram się choćby częściowo na razie:

22 godziny temu, De Lasalle napisał:

Doceniam ustalenie ceny na takim poziomie, by dostawa była płatna :)

*buty 995 zł, darmowa dostawa 999 zł.

Znowu błąd! Mówiłem, by ustawić cenę na poziomie 998,99 PLN ;) No nic, niech już tak zostanie :)

 

21 godzin temu, jawm napisał:

Jakieś trzewiki/sztyblety w planach? Czekam na pierwsze recenzje.

W tym sezonie niewiele, bo jesteśmy spóźnieni, ale coś tam powinno się pojawić. 

 

20 godzin temu, olin napisał:

Wszystkie nazwy kopyt to nazwy rzek, przypuszczam że nie jest to przypadek ;) Zastanawia mnie bardziej brak konsekwencji językowej - Oder to wersja niemiecka Odry, podczas gdy Ina to wersja polska (niemiecka wg Wikipedii to Ihna).

Zgadza się. Rzeki chodziły nam po głowie od zawsze i chyba nawet w konkursie jeden z forumowiczów ten sam pomysł podrzucił i w głosowaniu wygrały, kiedy przyszedł czas decyzji. Konsekwencji językowej nie ma, bo postanowiliśmy postawić na nazwy łatwe dla każdego. Nie gwarantujemy również, że nie pojawią się nazwy z zupełnie innej bajki :) Ina, jest nam szczególnie bliska ze względu na to, że patrzymy na nią każdego dnia :)

 

18 godzin temu, lubo69 napisał:

Fantastyczny projekt. Brakuje mi w nim dwóch kwestii:
- skoro sami żartujecie z producentów, którzy bez konkretów piszą o „skórach najwyższej jakości”, może można byłoby dla odmiany rozważyć ruch znany np. z serii Meindl Identity: zamiast ogólnej informacji, że skóry pochodzą z renomowanych garbarni, w tym d’Annonay, umieścić informację, z której konkretnie garbarni pochodzi skóra zastosowana w konkretnym modelu i wykończeniu;
- skoro wartością dodaną (o ile nie nawet raison d’etre) kolekcji są kopyta TJ, może obok enigmatycznych nazw zaczerpniętych z potamologii, mogłyby pojawić się dosłownie dwa zdania autorstwa Mistrza o samym kopycie: tako rzecze TJ: eleganckie, tradycyjne, formalne, sportowe, smukłe... jakieś szczegóły techniczne...
Te uwagi oczywiście w jak najlepszej wierze:-)

Rozważymy. Wiele jeszcze pozostało do zrobienia i doszlifowania. Sama informacja o źródle nie jest dziś niestety gwarancją. Wiemy na przykład, że 2 znanych producentów zrezygnowało ze źródła uchodzącego za TOP 3, ze względu na pogorszenie jakości w określonym momencie. Klienci często nie wiedzą, że w czasie dostawca skór może zmienić się kilkukrotnie. Dziś mogę potwierdzić na przykład, że czarne skóry pochodzą z d'Annonay, ale nie mogę zagwarantować, że tak będzie zawsze. Korzystamy tylko ze skór z europejskich źródeł - Włochy, Francja, Hiszpania. 

 

18 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Dużo się dzieje w tym roku u Was, moja gratulację i życzę samych sukcesów.Macie może w planach derby na gumowej podeszwie?

Dzieje się więcej niż planowaliśmy. Dobrze i niedobrze, bo nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik, co celnie punktują nasi klienci. Gumowe na pewno się pojawią w pierwszej kolejności przy trzewikach. Później w zależności od przyjęcia pierwszej kolekcji, będziemy rozwijać ofertę. 

 

17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

@saphir.pl ja mam pytanie o pozycjonowanie marki. Dość wyraźnie powiedzieliście, że Tannerie d'Annonay to to nie jest,

Jak nie, jak tak :)

 

17 godzin temu, Żorż Ponimirski napisał:

ale jak macie zamiar pozycjonować te buty wobec np. Yanko ? Mają inne kopyta, opracowane przez mistrza, podeszwy z krytym szwem, ale kosztują 200zł mniej niż Yanko. Czy nie obawiacie się odwrotu od Yanko w stronę albo wyższa jakość = TLB, albo niższa cena = Patine ?

I ostatnie pytanie, bo może mi umknęło: gdzie robicie te buty ?

Obecnie oferujemy 3 półki cenowe. Pozycjonowanie tradycyjnie pozostawiamy klientom. Rynek z czasem zrobi to najlepiej. W tym momencie mogę napisać, że TLB zdecydowanie odnalazło się na wyższym poziomie i nie jest to wcale dla YANKO złe. Natomiast cena detaliczna butów PATINE w stosunku do kosztów produkcji jest w tym momencie zbyt niska, ale jesteśmy zdeterminowani, by ją utrzymać. Utrzymanie niskiej ceny i lepsza rentowność bez utraty jakości? To może się udać pod warunkiem, że zwiększymy wolumen zamówień w przyszłości. To już jest kwestia naszych umów. O wszystkie 3 marki mamy zamiar dbać, jak o swoje. Powody są proste - dla nas biznes to nie tylko pieniądze, ale i ludzie, z którymi nawiązujemy bardzo bliskie relacje. YANKO to pierwsze dziecko i marka, którą w bardzo dużym stopniu pomogliśmy odbudować, co pewnie zapomniane nie będzie. TLB, to drugie dziecko i marka, w której powstawaniu uczestniczyliśmy, a z dużym prawdopodobieństwem zainspirowaliśmy jej ojca do działania. PATINE to dziecko trzecie i marka, która tak naprawdę powinna pojawić się na rynku już 2 lata temu, ale pojawiło się kilka przeciwności losu, które trzeba było przełamać. W tym czasie przetestowaliśmy 3 fabryki, by wybrać optymalną. Którą? Niech to pozostanie naszą tajemnicą. Niestety nie Polska. Europa oczywiście. 

 

16 godzin temu, Krzysztof G napisał:

Mówi ale wolałbym bardziej spojnie i również w łacinie zamiast po szkopsku :)"Odra (niem. Oder, cz. Odra, gł. Wodra, łac. Viadrus, Oddera)"

A my tam uprzedzeń nie mamy i stawiamy na międzynarodówkę. Mamy oczywiście świadomość, że uszczęśliwić wszystkich się nie da. Wszystkich oczekiwań spełnić również. Robimy jednak, co w naszej mocy :)

 

20 godzin temu, Wodzu napisał:

Zapytam po raz n-ty - czy w końcu udało się wyprodukować buty na szerokie stopy z wysokim podbiciem? :)

 @Wodzu
czekałem na Ciebie :) Jeżeli masz chęć, to zrobimy to razem. Zapraszam na PRV albo wydzielimy wątek dla ludzi z wysokim podbiciem (jeżeli jest więcej tak zdeterminowanych). Ustalimy kilka modeli i jedziemy. Bardzo mi na tym zależy, także zapraszam. 

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, roter6 napisał:

@saphir.pl Gratulacje! Jak się mają te kopyta pod względem tęgości do TLB/Yanko? Albo do Loake? A konkretnie to o te pytam:

https://patine.pl/brogues-suede-brown-77006.html

 

Wiadomo że to indywidualna i złożona sprawa ale mierzyłem wszystkie modele Patine w rozmiarze 7.5 i pasowały idealnie. Normalnie noszę ten sam rozmiar w przypadku Yanko na kopycie 915 :)

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.