Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich podwyżkach ceny Patine praktycznie zrównały się z cenami Yanko. Producent twierdzi, że to ze względu na najwyższej jakości skóry - to doradźcie proszę, które lotniki z oferty Patine wybrać na swój ślub:

1. Yanko:

https://patine.pl/yanko-549-boxcalf-negro.html

2. Patine TJ

https://patine.pl/wholecut-black-77022-g.html

Sam już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pytanie do posiadaczy Patine w tęgości F - jak byście porównali rozmiarówkę do Yanko 915? Kolega @blekit na Styleforum pisał że ma je o pół rozmiaru większe niż Yanko 915/Vass F/TLB Oliver F i w tym samym rozmiarze co Sargenty 724/109. Mamy jakieś ekstra opinie? :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Patine w F i Yanko 915 w tym samym rozmiarze. 

Yanko musiałem rozchodzić i obtarły tył stopy i w moim przypadku czułem lekki nacisk w podbiciu. 

Patine od razu leżały dobrze i nie miałem żadnych otarć, czułem się od razu wygodnie i mogłem swobodnie chodzić.

W podbiciu jakbym miał zauważyć różnice to tutaj jest bardzo minimalny luz. 

W obu butach (oksfordach) przyszwa się schodzi bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do tych co posiadają buty na kopycie TJ Vistula 

Jakie są długości wkładki dla tego kopyta w rozmiarach 6 i 7 i który z nich będzie odpowiedniejszy dla stopy 26,5cm kiedy preferuje mocniejsze dopasowanie buta ala skarpetka? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie w tym momencie tego zweryfikować. Bardzo proszę w takich sprawach pisać bezpośrednio do supportu - tam mają wszystkie buty pod ręką, prowadzą statystyki, w razie potrzeby zrobią zdjęcia ... etc. No i zazwyczaj szybciej reagują przede wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDYCJA. Dodane info o kopytach Oder i Vistula. Dodane info o Vistuli w G.

 

Krótkie info o kopytach Ina i Harold. Normalnie noszę UK7F. Niskie podbicie, stopa raczej szeroka.

Oba kopyta na długość w moim rozmiarze UK7 mają ok. 27,1 cm wewnątrz. Ina o wiele ciaśniejsza, na tyle że zamiast 7F wezmę 6,5G by uniknąć rozchodzenia butów. Ina podobna w odczuciu do AS99. Co ciekawe, przymierzane przeze mnie 6,5 F jest dla mnie wygodniejsze w śródstopiu od 7F, która tam uciskała. Ponadto 6,5F lepiej mi trzyma piętę, która w 7F lekki luz ma.

Generalnie Ina ma nie za głęboką piętę oraz wąski otwór do wkładania stopy. Osobom z wysokim podbiciem polecam G zamiast F. Zarówno noszone przeze mnie AS oraz Cheaney mają piętę trochę głębszą.

Harold b.obszerny już w F, tu mógłbym zejść do 6,5F ale że przymierzałem na Haroldzie trzewiki zawsze mogę zastosować wkładkę, zwłaszcza że nad palcami zostało sporo miejsca. Dużo miejsca przy kostce, sporo więcej niż w AS 87 lub Cheaney Richmond, no ale ja mam kostki bardzo szczupłe.

Kształt obu kopyt jest symetrycznie zaokrąglony. Podeszwa jest dość gruba i w odczuwalny sposób dodaje kilku centymetrów w moim odczuciu. Skóra bardzo przyjemna i elastyczna w oksfordach Ina, ciut sztywniejsza w górnej części trzewików Harold.

Co do Vistuli i Oder, obydwa kopyta w moim normalnym rozmiarze UK 7F leżą sporo wygodniej od Iny gdyż mają więcej miejsca w śródstopiu na szerokość. Na długość natomiast pięta jest luźna, podobnie jak w Inie, sporo też jest u mnie miejsca nad palcami. Piętra nie wyskakuje z buta, ale też nie siedzi sztywno. Po przymierzeniu 6,5F w tych kopytach długość jest idealna a pięta trzyma sztywno, miejsca nad palcami jest też mniej i są palce mocniej ścisnięte ale nadal mogę nimi poruszać. Co do tęgości zarówno Oder jak i Vistula są w 6,5F wąskie w palcach dla mnie na wysokości haluksa. Przy rozmiarze o pół większym tego problemu nie ma, co oznacza iż 6,5G powinno być dla mnie idealne. Oder jest mocniej ściętym kopytem od Vistuli. Generalnie Vistula bardzo przypomina mi ASowe 99. Niemniej monki na 99 noszę w 7 i nie wszedłbym w 6,5, a przy Vistuli już mi się to udaje. Oder w 6,5 jest niewygodne na wysokości haluksa. Obydwa kopyta są węższe po obrysie zewnętrznym od AS 99. Na zdjęciach monki to AS 99, jasne oksfordy to Oder a ciemne to Vistula.

Wrześniowy update. Zamówiłem Vistulę w 6,5G i po przymiarce mogę powiedzieć, że jest przyjemna różnica, która mi bardzo odpowiada. Stopa jest trzymana w pięcie nadal znakomicie, natomiast nie ma ciśnięcia w śródstopiu (moje newralgiczne miejsce).

 

ceb68988c277a2d2478697acc17eb604.jpg&key=f25fe0f28f5ced515d7f6164443b2541cbbfa293dcaf6e6fec02479aa9e92116c7b028b7989e52149cbb9217f7b3093c.jpg&key=f46896c05307af18432687dcad35c77de794e89c0e586f643652c352e61fb4ae7375c326973b84b163ac7449bb605195.jpg&key=1f46d9100b594b3e3ee11a65ad228367dca389dddeb18d9bf98767f0f945005c4b089c52028d15172446fa18a00c2a95.jpg&key=8de47581a2f0b3f51c2845f483fefc3b280acb37585fd6d82360495cb256df2cf7dfa8b9e2b07fece537e6cc21ea4646.jpg&key=e6c8cd49309dbb6aaaef29ddc940a3fed5887ad4f0313b0406b6e47ecb86f74db88c5750e76fe05abfe0ca72fdf6456d.jpg&key=0279e8a340eff7cf60ba4514d652641f90d4f56fba7e677ca301e1af44c6df1f

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się doczekać na zamszowe Yanko, więc kupiłem zamszowe derby od Patine.

Jestem bardzo zadowolony. Przesądza o tym nie jakość zamszu (jest ok, bez fajerwerków) czy wykonanie (wszystko jak na razie ok), ale pasujące na mnie kopyto, co przekłada się na wygodę butów.

Jestem przyzwyczajony do tego, że od dłuższego czasu nie mogę wstrzelić się w żadną markę i buty w segmencie 1000-1500 są za wysokie, za krótkie, za wąskie, a czasem, jeśli bardzo przestrzelę, za szerokie. W tym wypadku strzał okazał się w dziesiątkę. W moim przypadku z Ina G jest dużo lepiej niż TLB na Alan G. Może to kwestia otwartej przyszwy? Nie wiem. Za jakiś czas przetestuję na zamkniętej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zamówiłem oksfordy 77001 (kopyto Ina) w rozmiarze 8.5 i waham się między wyborem tęgości F i G. Jak dużą tendencję mają buty Patine do rozchodzenia się?

F są lekko ciasne w podbiciu (na wysokości łączenia przyszwy z obłożynami) oraz lekko uciskają pięty. Mimo to siedziałem w nich ponad pół godziny i nie było tragedii; nie było też większego dyskomfortu przy delikatnej próbie chodzenia. W rozwiązanych butach za lewą stopę mogę włożyć mały palec, ale nie "do dna", a za prawą wchodzi tylko łyżka. Obłożyny ("przyszwa") lekko się rozchodzi:

Patine 77001, 8.5 F

G są wygodne na szerokość. W rozwiązanych butach mogę włożyć za stopę wskazujący/mały palec do końca. Obłożyny schodzą się prawie całkowicie (żeby całkowicie zablokować piętę, muszę zawiązać je jeszcze ciaśniej, ale wtedy nacisk sznurówek jest za duży):

Patine 77001, 8.5 G

Biorąc pod uwagę wygodę w tym momencie, brałbym G, ale obawiam się, że rozbiją się na tyle, że będą luźne w pięcie. F z kolei muszą lekko się rozejść, żeby były wygodne, ale niewielka szpara między obłożynami daje bezpieczny margines.

Proszę o poradę - które wybrać?

(Swoją drogą, buty mają bardzo ładne kopyto - według mnie ładniejsze niż Yanko na 962 G i 790 F, które też zamówiłem. :) Różnica między Iną F a G jest z zewnątrz ledwo widoczna; w obwodzie to koło 0,5 cm, a podeszwa wygląda na identycznej wielkości.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast nigdy już nie kupię butów, w których mam "na dzień dobry" luźną piętę i całkowicie schodzące się obłożyny...

Taki but z czasem "rozbija się" (wg mnie nie jest to rozciąganie się skóry a jedynie delikatna zmiana kształtu buta wynikająca z uelastycznienia skóry - but zaczyna bardziej opinać stopę) i wszystko zaczyna latać... Trzeba wówczas ratować się wkładkami lub/i podklejać coś pod "język"...a i tak często pięta pozostaje luźna.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze wiele zalezy od dopasowania danego kopyta do konkretnej stopy. Dla mnie kluczowy jest komfort w srodstopiu:podbicie I szerokosc.  Musi dobrze trzymac stope, ale I nie uciskac. Jesli w jesien/zime stopa zmniejszy tegosc, wtedy idealnym rozwiazaniem jest cienka wkladka/polwkladka. Latem za to, komfort jest na wage zlota. Nie ma nic gorszego niz zbyt obcisle, zbyt dopasowane buty latem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po ok. 20 min., nawet w statycznej pozycji siedzacej, stopa zaczyna w bucie lekko puchnac, na skutek stopniowego wzrostu temperatury I obciskania przez cholewke. Szczegolnie latem. Po ok. 1 h siedzenia z butami na stopach mozna wyczuc, czy w podbiciu I na szerokosc jest ok. Wtedy dobrze zrobic delikatna probe dynamiczna. Wszelkie, ujawnione w trakcie siedzenia cisniecie w podbiciu I na szerokosc srodstopia, bedzie potegowane poprzez naturalne zjawisko napierania stopy w trakcie chodzenia.Jesli jest dyskomfort, to oznacza zbyt maly rozmiar lub kopyto nieodpowiednie do mojej stopy. B.wazne jest przestudiowanie typu ksztaltu swoich stop I unikanie kopyt, ktore nie sa z nim zgodne. Moze to zajac troche czasu, ale obniza ryzyko dyskomfortu I rozczarowan.

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Co prawda od ręki były dokładnie takie Yanki, ale wolałem poczekać na Patine na kopycie TJa :) Kastomizowany wykrój monków - bo taki jak w Yanko, a nie standardowych Patine. Standardowo podbicie mogłoby być wyższe, ale na szczęście w monkach wszystko się schodzi i jakoś się dopinam. Kto będzie malował mówić nie muszę.

M2ZvTkw.jpg

vSPzJGM.jpg

Gint4e6.jpg

 

  • Like 4
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 26.07.2019 o 14:08, Krzysiek_W napisał:

@Xune wielkość noska jest standardowa czy powiększona? tak to wygląda na zdjęciach. obawiam się czy nie będzie się brzydko łamać, bo miejsce zginania buta będzie nie przed noskiem

To tylko niekorzystna perspektywa i buty dziwnie "wyciągnęło". Buty są u mnie i wszystko jest bardzo ok ;)

Tu dla porównania z Yanko 742 :)

cap.jpg

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.