Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dla początkujących często skórzana podeszwa odróżnia "zwykłe" buty od butów "premium" co pewnie jest powodem pytań  "dlaczego nie na skórze?". Nie wiem jakie mają wyniki sprzedaży ale Skolyx w swojej marce która jest podobnie wyceniana (i może produkowana w tym samym miejscu?) w wszystkich modelach (nawet czarne oxfordy i loafersy) ma cienkie podeszwy city co dla mnie jest dużo lepszym wyborem. Zachowuje się niski profil podeszwy, a nie ma problemów z gorszą przyczepnością, szybszym zużyciem podeszwy itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, saphir.pl napisał:

Myślicie, że w Loafersach to naprawdę dobry pomysł? Kiedyś próbowaliśmy ulokować w ofercie trochę loafersów na gumowych spodach, ale wtedy pojawiały się pytania "dlaczego nie na skórze?". Dlatego mam wątpliwości czy wracać do tej opcji ... 

Oczywiście nie mam pojęcia czy będą się dobrze sprzedawać, ale gumowa podeszwa w loafersach sprawuje się dobrze. Ja na tegoroczne wakacje kupiłem zamszowe C&J Harvard na podeszwie City i jestem z nich bardzo zadowolony.

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym momencie zakładam buty na skórzanej podeszwie tylko wtedy, kiedy wiem że nie będą narażone na deszcz. Dodatkowo wybieram takie spody tylko wtedy, kiedy w ofercie są dostępne opcje "premium" - np. JR albo Baker Oak Tanned. Najlepiej jeżeli jest jeszcze opcja zamontowania żabek, bo czubki butów ścieram niemiłosiernie. To wszystko sprawia, że buty na gumowej podeszwie są z mojej perspektywy dużo bardziej uniwersalne i praktycznie wszystkie swoje pary na skórzanych spodach (w tym trzy Patine) podzelowałem albo planuję to zrobić.

  • Like 6
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie city sole jest świetna, ale nie założyłbym:
1) loafersów
2) czarnych oksfordów
3) lotników
4) monków
na innej podeszwie niż skórzana. To oczywiście moje prywatne widzimisię. Argument przyczepności można moim zdaniem również podciągnąć pod przypadłość żółtodziobów, którzy na skórzanej podeszwie jeszcze nie nauczyli się chodzić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyszły kilka dni temu loafersy zamszowe Yanko na podeszwie gumowej, dla mnie super, chociaż na zewnątrz jeszcze nie byłem. Ale przynajmniej spokój z podeszwą. Nigdy nie byłem jednak zwolennikiem skórzanych, zawsze zeluję, a i tak muszę uważać, żeby się nie pośliznąć na skórze obcasu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Dla mnie są klasyczne, zaokrąglone;).

PS u mnie to tęgość H, ale względem tęgości G stawiam, że jest różnica w obwodzie, w tym miejscu, wielkości 0,2 mm.

Jak już jesteśmy przy tych brogsach, to posiadam bardzo dobry model Yanko 664Y, około 3,5 roku, a te Patine 1,5 roku. Użytkowane są identycznie, a Yanko wyglądają znacznie lepiej po zdjęciu wszystkich past i kremów. Na Patine bardziej widać zarysowania i wszystkie uszkodzenia. Tak jakby miały gorsze wykończenie. Może przyczyną jest to, że Patine to jasny brąz, a Yanko ciemny brąz. Chociaż mam też sporo starsze Santosy Braga i one też wyglądają lepiej od Patine. Nadmienię, że z tego co pamiętam moja para Patine jest z outletu, nie wiem czy to coś zmienia. Mimo wszystko, całościowo w skali ocen 1-5, to Yanko by dostało 4,5, a Patine 4. Patine dla mnie są ciut wygodniejsze, tym nadrabiają. Podeszwa rubber też jest super, nie żeby york była zła.

IMG_20220405_181931.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.