Skocz do zawartości

Producenci, marki butów: PATINE.SHOES na kopytach TJ


saphir.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byście porównali skórę Patine vs Yanko? W szczególności chodzi mi o jej grubość oraz co się z tym wiąże mięsistość i sposób łamania. Ewentualnie jak wypada skóra w stosunku do innych znanych marek.

Kolega @Dubbing wrzucił ładne split toe na forum i tak zacząłem się zastanawiać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2020 o 01:28, pablocito napisał:

Hmmm, powiadasz, że trzymasz przez pół roku zdjęcia dokumentujące stopień zejścia obłożyn w butach... No tak, przecież to zupełnie oczywisteemoji12.png

Heh, może to dziwne, ale nowinka technologiczna w postaci zdjęć Google sprawia, że mam skatalogowaną niemal każdą parę butów i marynarkę jakie przymierzałem w ciągu ostatnich trzech lat. Kilku kolegów już na tym skorzystało, bo jestem w stanie w dość łatwy sposób porównać nawet całkiem egzotycznych producentów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@Dan mam obie marki w wersji wholecut (915 vs Vistula). Yanki mają chyba wyściółkę buta z grubszej skóry, natomiast warstwy zewnętrzne wg mnie są takie same (ocena wizualna). Patine wydaje się mieć gęściej prowadzone szwy. Co do łamania skóry moje pary są porównywalne. Nie postawiłbym żadnej wyżej. Obydwie ładnie też wracają do formy na prawidłach.

Sent from my MI MAX using Tapatalk



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nawiązując do tego wpisu:
 

Domówiłem do sprawdzenia Patine Ina H w rozmiarze 7UK (brogsy). Na moją stopę (wymiary w podlinkowanym poście) kopyto fituje kosmicznie dobrze, a przyszwa schodzi się bardziej od 960g yanko o równe 1cm. Także jak ktoś ma podobne wymiary stóp do moich, niech idzie w rozmiar 7 bez problemu ;) Mimo dużego rozwarcia przyszwy jednak Yanko zostawię u siebie. Mimo wszystko kolor bardziej podoba mi się u "konkurencji" Patine. Myślę, że moje następne buty na pewno będą na tym kopycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
@bratdominik - to dokładnie te które zalinkował @DeanM
Dzięki. Na Twoich zdjęciach wyglądają jeszcze ładniej, jakby w lekkie bordo wpadają.
Mam pytanie. Przymierzałem na tym kopycie oksfordy i były za ciasne. Ponieważ tu mamy derby moje pytanie jest czy masz może na tym kopycie inne buty a jeśli tak, to czy jest różnica w śródstopiu dla Ciebie w tych derby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Porównując buty Patine i Yanko w tęgości G zauważam, że Patine są sporo szczuplejsze. Yanko 948G pasuje na mnie idealnie, a Hudson G w rozmiarze o 0,5 większym ciśnie w palcach i śródstopiu. Nie wiem jak pozostałe kopyta Patine, ale podejrzewam, że jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Życie pokazało, że takie ogólne tabelki średnio się sprawdzają, gdyż stopa jest dużo bardziej skomplikowaną bryłą niż linijka :) Do tego każdy z nas odczuwa nieco inaczej i ma różne preferencje. Jedni lubią buty luźniejsze, inni bardziej dopasowane, jedni preferują lekkie rozwarcie, a inni wręcz przeciwnie ... etc. Ale jeżeli taka forma pomaga, to rozmiary YANKO są najczęściej zbieżne z marką TLB i PATINE.  

Ja jednak bardziej polecam kierować się historią i danymi naszych stałych Klientów:
https://patine.pl/blog/jaki-rozmiar-wybrac/

Ewentualnie dokonanie pomiarów i skonsultowanie tematu z naszym supportem drogą mailową. Równie gorąco na początku polecam zakup kilku par, przymiarkę, pozostawienie optymalnej i odesłanie pozostałych. To dziś dość powszechna i dobra praktyka, która pozwala kolejne zakupy realizować już bez większych znaków zapytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

We wszystkich naszych modelach na pewno nie, bo skórzane cały czas mają najlepsze branie, ale spody typu City można oczywiście znaleźć w naszej ofercie. Kilka przykładów:

https://patine.pl/balmoral.html

https://patine.pl/brogues-77020-1440.html

https://patine.pl/brogues-77020-1441.html

https://patine.pl/brogues-77020-1442.html

 

Myślicie, że w Loafersach to naprawdę dobry pomysł? Kiedyś próbowaliśmy ulokować w ofercie trochę loafersów na gumowych spodach, ale wtedy pojawiały się pytania "dlaczego nie na skórze?". Dlatego mam wątpliwości czy wracać do tej opcji ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.