Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Panowie, jak jest z kurczliwością jeansów Levi's? Zakupiłem 501 o obwodzie 33, czyli wg tego co było na stronie na mój obwód pasa. Jak przyszły to okazało się, że mogły by być o 1-2 cm węższe w obwodzie. Mam trochę obawy przed 32 w pasie, że po kilku praniach mogą być za ciasne. Zostawić te 33?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.06.2016 o 03:11, Generate napisał:

Zawsze lepiej wiedzieć czy są czy też nie :)

Raczej widać po włożeniu czy są rurkami czy nie. Jeśli opinają łydkę i kostkę, to zdecydowanie są. Najważniejsze jest to, czy Ci się podoba jak na Tobie leżą, a nie to, w jakiej kategorii teoretycznie się znajdują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak jest z kurczliwością jeansów Levi's? Zakupiłem 501 o obwodzie 33, czyli wg tego co było na stronie na mój obwód pasa. Jak przyszły to okazało się, że mogły by być o 1-2 cm węższe w obwodzie. Mam trochę obawy przed 32 w pasie, że po kilku praniach mogą być za ciasne. Zostawić te 33?

Ja kupuje levisy zawsze mocno dopasowane. Zazwyczaj rozmiar mniejsze w pasie niż chino/garniturowe. Wszystko zależy też od składu dżinsów. Te w 100% bawełniane rozciągają się mniej niż te z lycrą. Jednak z doświadczenia wiem, że ten mały dodatek poliestru poprawia komfort. Ja bym wziął 32 :)

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wymysł stylisty czy innego trendsettera, który mówi "weźmy coś co już było i połączmy z czymś innym co już było - to będzie świeże". Ale to normalne, nawet YSL żałował, że to nie on wynalazł dżinsy; różnica jednak w tym, że pogodził się z faktem i nie próbował ich wynaleźć na nowo.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika (a noszę dżinsy bardzo często i mam około 10 par), że po praniu dżinsy się kurczą, a w trakcie noszenia rozbijają się. I raczej oba stany nieznacznie odbiegają od tego co mamy zaraz po zakupie. Wydaje mi się też, że efekt jest bardziej widoczny w przypadku spodni z domieszką elastanu albo innego sztucznego włókna.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Stacjonarnie mission impossible. Był w Warszawie concept store Hot Herring, ale chyba już nie ma. Polecam stronę heddels.com i zakładkę "stores" z wykazem sklepów sprzedających raw denim na całym świecie. Są Czechy, Estonia, Ukraina, Polski brak:-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.