Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Spodziewałem się oczywiście, że Panowie Krupa i Rzeszutko zaprezentują swoje dokonania w innym temacie i nie będą łamać klasycznych konwencji (chociaż przypuszczam, że to klient pomylił jeansy z chinosami, a krawiec uszył, co klient chciał). Mam nadzieję, że nie obejrzymy w tym temacie dwurzędowej trucker jacket z kołnierzem szalowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale dla mnie dżinsy w kant to taki sam pomysł jak np. sztruksowa poszetka. Chociaż kiedy zobaczyłem casentino, stwierdziłem że chyba po prostu się starzeję...;-) Ale spodnie jako spodnie bardzo dobrze zrobione, gratuluję panom krawcom.

Edit: istnieją sztruksowe poszetki.

http://perfectpocketsquares.com/products/cathaway-spice-classic-thin-corduroy-pocket-square

Starzeję się. Bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że przesadzasz. Np. dżinsy uszyte ostatnio przez pracownię Zaremby prezentują się świetnie. Nie wiem czy kancik długo się utrzyma, ale krój chino chyba nie jest zarezerwowany tylko dla wełny? Swoją drogą, jest coś takiego jak krój typowy dla chinosów, różni się on jakoś znacząco, czy z definicji od spodni "do garnituru"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prawda leży pośrodku. Nie twierdzę że chinos to tylko wełna (wręcz uważam, że przede wszystkim bawełna), ale że blue jean powinien maksymalnie przypominać Levi's 501. W drugą stronę, są przecież chinosy o kroju five pockets, klasycznie jeansowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prawda leży pośrodku. Nie twierdzę że chinos to tylko wełna (wręcz uważam, że przede wszystkim bawełna), ale że blue jean powinien maksymalnie przypominać Levi's 501. W drugą stronę, są przecież chinosy o kroju five pockets, klasycznie jeansowym.

Jak mawiał klasyk: ‘Prawda nie leży pośrodku. Prawda leży tam gdzie leży!’

Nie za bardzo rozumiem dlaczego blue jeans maja maksymalnie przypominać Levisy 501 .

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się po prostu upieram, że przedstawione w wątku (bardzo fajne same w sobie) spodnie o takim kroju wykonane z denimu to trawestacja. Mnie się podoba wykonanie spodni, ale nie podoba zastosowanie materiału, i tyle. Nie mnóżmy bytów, bo widać nie przekonam, ale i nie zostanę przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie prawda leży pośrodku. Nie twierdzę że chinos to tylko wełna (wręcz uważam, że przede wszystkim bawełna), ale że blue jean powinien maksymalnie przypominać Levi's 501. W drugą stronę, są przecież chinosy o kroju five pockets, klasycznie jeansowym.

 

501 to akurat krój, który słabo wygląda w klasycznych zestawieniach. Głównie ze względu na dół nogawki, które się kiepsko układa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A ja w temacie dżinsów, jeśli wolno, pozwolę sobie polecić - ze względu na bardzo dobrą relację ceny do jakości - dżinsy marki Aeropostale (www.aeropostale.com). Nie są to dżinsy z wyższej półki, ale bardzo je lubię. Już wyjaśniam, dlaczego.

 

W czasach, gdy dżinsy nosiłem prawie codziennie, zużywałem 2-3 pary rocznie. Byłem wówczas studentem i wydatek 100 euro na jedną parę levis'a (francuska cena, wiem, że w Polsce jest dużo niższa) robił mi sporą dziurę w budżecie, a tańsze marki nie były w stanie mnie zadowolić jakościowo. Jakiś czas temu dostałem z USA parę dżinsów Aeropostale - jakościowo moim zdaniem najzupełniej porównywalne do levisa, a cena przy większym zamówieniu do Europy schodzi do bajecznych 20-25 euro za parę. Nie ukrywam, że dla mnie zaletą tej marki, poza ceną, jest również fakt, iż jej rozmiarówka zdaje się bardzo dokładnie korespondować z levisem, co pozwala mi kupić spodnie odpowiedniej długości bez potrzeby ich modyfikowania (teoretycznie długość zmienia się co 2 cale - to bardzo dużo i trzeba "wstrzelić się" w rozmiarówkę producenta).

 

Zamawianie raz w roku paczki Aeropostale dla mnie i rodziny staje się powoli u mnie tradycją.

 

Polecam tym, którzy potrzebują solidnych, nieźle leżących spodni "do biegania" za ułamek ceny levisów. Szczególnie model Essex Straight - na moje oko krojony jak Levis 501.

 

A w "bardziej eleganckie" spodnie z denimu nie wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie długość zmienia się co 2 cale - to bardzo dużo i trzeba "wstrzelić się" w rozmiarówkę producenta

Tu się bardzo zgadzam i bardzo ubolewam - noszę dokładnie długość 33, która nie istnieje - 32 jest wyraźnie za krótkie, 34 wyraźnie za długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W damskich chyba jest 33 :)

Ja bym poradził wypróbowanie różnych marek. Nawet między levisem a wranglerem są różnice w długości, nie mówiąc już o markach europejskich. Wiem, że w moich pre-Aeropostalowych czasach z rozpędu prosiłem o 32/32 (mój rozmiar u levisa) i w niektórych sklepach dostawałem worek, w innych spodnie tak wąskie w pasie, że brakowało mi z 5 cm do zapięcia ich. Jak poszperam, na pewno znajdę we własnej szafie spodnie np. 36/34, obok tych 32/32...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozmiarówki jeansów to mnie kiedyś spotkała ciekawa sytuacja: 

Kupowałem 2 pary levisów, ten sam model, różniły się tylko kolorem. Obie pary z jednego salonu. Jedna para miała rozmiar 36 w pasie, druga 34... A w praktyce były identyczne ;) 

Więc z tą rozmiarówką nawet u tego samego producenta bywa różnie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Panowie, mam małą zagadkę. Kupiłem dżinsy NOS, Ralph Lauren wykonane moim zdaniem z japońskiego denimu, z selvedgem. Spodnie wyglądają mi na jakąś starą produkcję - brakuje metek ze składem, krajem produkcji itd. Są natomiast dwie metki we wnętrzu nogawki, jedna dotyczy tkaniny (w zasadzie cyfry i napis FABRIC NOT FOR RESALE), a dwie mniejsze noszą prawdopodobnie imiona i nazwiska "twórców" tej pary spodni - są to imiona tureckie. 

 

Teraz ciekawostki, spodnie posiadają metalowe, złote sygnowane guziki RL, jeden skórzany, główny (prawdziwa skóra), skórzana jest również metka z tyłu. Wewnętrzne nity posiadają cyfrę "13".Na jednej ze szlufek paska jest też skórzany dzyndzelek. Na najmniejszej kieszonce jest też coś nietypowego - naszywka w kształcie tarczy z napisem RL, nietypowe w niej jest to, że haft wykonany jest jakby złotym drucikiem (nie jest to "metaliczna" nić, tylko bardziej metalowy wężyk). Zasięgnąłem nieco wiedzy w sieci i wniosek jest taki, że ta tkanina ma większość charakterystycznych cech japońskiego denimu - m.in piękny kolor indygo, fakturę i "ostrość". Tylko, czy te spodnie są faktycznie oryginalne, czy jest to jakaś radosna twórczość panów z Turcji? Jeśli tak, to odpruję metkę i będę je nosił, bo są świetnej jakości - levisy schowałem do szafy. Przyznam, że kupiłem je z czystej ciekawości - nie patrząc na rozmiar, który jednak jest idealny, więc będę je nosił.

 

z1sbJ7B.jpgokipgxT.jpg

QM1vKsi.jpgjBEREZm.jpgQlnyEZt.jpg

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację Filip - mój błąd. Porównywałem to po prostu do Levisów - w których jest to jeszcze "zwyklejsze" szycie. Niemniej jednak, krawędzie są w pełni wykończone - białym, ciasnym overlokiem (?) i na samej krawędzi dodatkową fioletową nicią. W każdym razie, nie widać tutaj w ogóle "surowej" krawędzi tkaniny. Dla pewności jeszcze kilka zbliżeń:

 

UW2jddz.jpg

ZZ1R3GR.jpg

ZthHlwW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.