Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem w H&M selvedge denim 13oz. Niestety muszę skrócić nogawki o kilka cm.

Czy powinienem brać jakieś poprawki uwzględniając kurczliwość materiału?

 

Z reguły tak, i trudno przewidzieć ile. Proponuje do czasu pierwszego prania podwijać nogawki - prawie wszyscy tak robią. Bardzo możliwe, że dżinsy same skrócą się o te kilka cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tutaj zeznania śmiałka, który nosił spodnie tej samej wagi od Naked&Famous. Cytat:

When he first got the jeans, Chris went on a 10 km hike across a frozen lake, which he realises probably wasn’t the smartest idea: “I came back and the back of my knees were bleeding from the denim!”

https://www.denimhunters.com/2015/05/an-hwdc2-hot-favourite-tells-break-in-naked-famous-32-oz-denim/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Państwa może się pochwalić posiadaniem zakupionej w Polsce kurtki z surowego denimu (raw denim)? Mam jeansy raw, które zdążyły się już rozchodzić, dopasować i pokryć patyną przebarwień, załamań i przetarć; teraz zaś chciałbym zafundować sobie kolejny element garderoby z tego materiału, bowiem uwielbiam rzeczy które pięknie się starzeją. Marka która jest w Polsce stosunkowo dostępna, a wypuściła kurtki z tego materiału to Levis ( model indigo rigid), jednak ciężko na ten konkretny model trafić w naszym kraju - zapewne rzadko sprowadzają do sklepów - nie mówiąc już o markach naprawdę egzotycznych, które nabyć można bawiąc się w zagraniczne zakupy, ewentualnie przeszukując outlety i licząc na łut szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Czy ktoś z Państwa może się pochwalić posiadaniem zakupionej w Polsce kurtki z surowego denimu (raw denim)? Mam jeansy raw, które zdążyły się już rozchodzić, dopasować i pokryć patyną przebarwień, załamań i przetarć; teraz zaś chciałbym zafundować sobie kolejny element garderoby z tego materiału, bowiem uwielbiam rzeczy które pięknie się starzeją. Marka która jest w Polsce stosunkowo dostępna, a wypuściła kurtki z tego materiału to Levis ( model indigo rigid), jednak ciężko na ten konkretny model trafić w naszym kraju - zapewne rzadko sprowadzają do sklepów - nie mówiąc już o markach naprawdę egzotycznych, które nabyć można bawiąc się w zagraniczne zakupy, ewentualnie przeszukując outlety i licząc na łut szczęścia.

Taka rzeczona kurtka jest aktualnie w outlecie Levi's w Annopolu. Trucker w wersji rigid. Wiem, bo nabyłem, nawet wyprosiłem dodatkowy opust :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie lubiący jeansy.

 

Rozważając ostatnio nad kupnem spodni przeszło mi przez myśl, że chinosy już mnie trochę męczą więc pomyślałem o dawno zapomnianych przeze mnie spodniach dżinsowych.

Jednak ja spodnie zawsze kupuje po tym jak zniszczą mi się poprzednie... czyli nie nie sezonuje ich...

Myśl o upałach i dżinsach trochę mi odrzuca ten pomysł jednakże przeglądając ofertę Wranglera (od dawna uważam, że robią bardzo dobre spodnie) napatoczyłem się na technologię COOLMAX że niby takie spodnie mogę być eksploatowane również podczas większych temperatur, no to mówię sobie ooo coś dla mnie...

patrzę na skład i widzę:    68% Bawelna 32% Elastomultiest

 

Co sądzicie o takim składzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, co sądzicie o Lee Darenie?

http://www.lee.pl/product/daren/L706KMVP#

 

kupiłem i jestem zadowolony, jednak jedna osoba stwierdziła, że jakbym usiadł na jakimś tynku

mam nadzieję, że nie są to rurki

 

od ilu cm zaczynają się tak w ogóle rurki - nogawka spodni

 

Panowie, do jeansów paski obowiązkowo czy jak kto woli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tych przetarciach? Niby delikatne. Mi podobają się, ale innym może przeszkadzać. Zdanie innych też jest dla mnie ważne.

PS. Zawsze na tyłku jest przetarcie, dlaczego?

 

Czy te spodnie są rurkami?

Mam dosyć chude nogi, dolna nogawka ma 18,5 cm, myślę, że wystarczająco.

1-2 cm za szerokie w pasie, dlatego pasek będę potrzebował. No chyba, że lekko wiszące są w modzie, nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.