Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Czy istnieje próg (gramatury), powyżej którego noszenie takich dżinsów staje się niewygodne w odczuciu większości ludzi?

 

Mogę powiedzieć w ten sposób. Każdy prawdziwy raw denim z początku nie jest czymś co jest wygodne.

Taki rodzaj jeansów z założenia był produkowany do pracy fizycznej z kiepskich warunkach. 

Główne założenie raw denimu jest takie, że ma on być wytrzymały a nie wygodny.

Wszystko jest kwestią przyzwyczajenia. Jeżeli jesteś przyzwyczajony do spodni bawełnianych/lnianych/wełnianych/flanelowych/zwykłych jeansów 

to w raw denimie będziesz się czuł jak w zbroi. Te spodnie mocno dają znać, że mamy je na sobie przy zwykłym zginaniu kolan

Jak już się przyzwyczaisz to zakładając zwykłe spodnie jak z przykładów powyżej będziesz odnosił wrażenie, że nie masz na sobie spodni.

Jeżeli zdecydował byś się na zakup spodni z marek które poleciłem to pamiętaj, że są one tak mocno zafarbowane indygo, że dają specyficzny zapach porównywalny do octu.

Dlatego też pierwsze pare dni wpowinno się pochodzić w nich w domu, żeby zapach odpuścił. 

Należy pamiętać też o tym, że takowe spodnie bardzo mocno farbują więc jeżeli chociaż trochę się spocimy w pasie (tak wiem gentelmani się nie pocą)

to Twoja koszula, sweter, marynarka, zamszowe buty będą poplamione a doczyszczenie indygo przykładowo z koszuli jest prawie nie wykonalne.

No i dłonie. Wkładając ręce do kieszeni możesz być pewien, że po minucie-dwóch będą niebieskie.

Podsumowując raw denim to rodzaj jeansu dla cierpliwych.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ gawel - dzięki za poradę. To ja mam jeszcze pytanie talkie. Widziałem jeans opisany jako indygo raw, ale w składzie oprócz bawełny było np. 2% lycry albo czegoś podobnego. Czy to poważne wykroczenie i prawdziwi "raw denimowcy" odrzucają takie mieszanki? ... wydaje się, że sztuczny dodatek trochę elastyczności i może problem "zbroi" jest łagodzony ..?

 

pozdrawiam,

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lycra w raw denimie jest zazwyczaj stosowana w miejscu gdzie jest pas i tylne kieszenie. 

Nie różni się prawie niczym od 100% raw denimu. Efektu zbroi nie złagodzi.

Jedyna różnica to taka, że jeżeli w takowych spodniach użyto lycry to możemy zapomnieć o przetarciach na tylnich kieszeniach od noszenia portfela/kluczy/telefonu whatever 

Przetarcia w pasie są możliwe tylko i wyłącznie jeżeli nosimy spodnie gdzie zamiast paska nosimy zwykłe sznurowadło (deskorolkowy motyw). Tutaj nikt nie będzie tego stosował więc pas jest nie istotny.

Od paska skórzanego przetarć nie uzyskamy.

 

Porada ogólna. Jeżeli nie wiesz jak jest z wygodą prawdziwego raw denimu to najprostrzym sposobem jest założenie na siebie jednocześnie trzech par zwykłych jeansów i mała przechadzka po domu. Tak właśnie będzie się chodzić w raw denimie.

Jeszcze co do farbowania to do raw denimu nie polecam jasnej bielizny. Po zdjęciu takich spodni nasze bokserki/slipy będą razem z nogami niebieskie. Taka bielizna jest nie do doprania. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jedyne pytanie jakie mi się nasuwa po lekturze wątku to Ale po co?

Czy poważnie dla efektu zindywidualizowanych, dostosowanych idealnie do Ciebie spodni, komuś chce się

a) wydawać tysiące złotych na parę jeansów

b ) łazić w niewygodnej 'zbroi '

c) nie prać spodni przez dwa lata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, jedyne pytanie jakie mi się nasuwa po lekturze wątku to Ale po co?

Czy poważnie dla efektu zindywidualizowanych, dostosowanych idealnie do Ciebie spodni, komuś chce się

a) wydawać tysiące złotych na parę jeansów

b ) łazić w niewygodnej 'zbroi '

c) nie prać spodni przez dwa lata?

 

Właśnie - ja uwielbiam rzeczy, których na sobie nie czuję, natomiast nie lubię takich, które przeszkadzają. Choć czasem zakładam, bo są ładne. Ale nie farbują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:gawel, dnia 23 List 2013 - 16:12, napisał:

Givenchy to najniższa półka cenowa wśród marek najbardziej pożądanych.

Można by było porównywać ceny przez tysiąc postów, ale nie róbmy offa.

@kamil

Raw denim który mogę śmiało polecić produkują marki takie jak.

Kiton

Evisu -te powyżej 28oz

A.P.C -te powyżej 28oz

 

Mała ściąga dla potencjalnych klientów Evisu na Fejsie:

https://www.facebook.com/evisu

 

Poniżej zdjęcie z dzisiejeszj propozycji Evisu. W takim wdzianku każda nastka się Tobie nie oprze. Pasuje również do nowego tematu - emocje z nabywania ubrań.  :lol:

 

post-202-0-67300700-1385376433_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można, to jakie jest zdanie kolegów na temat jeansów Dsquared2? We mnie ta marka zawsze budziła mieszane uczucia. Z jednej strony zdarzało się kilka udanych fasonów jednak w przeważającej większości kojarzona jest z piłkarzami i celebrytami, którzy niekoniecznie potrafią się nosić z klasą. Czy waszym zdaniem gentlemanowi "wypada" na codzień nosić chociażby lekko podarte jeansy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.