Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...

Największy wybór dżinsów indygo mają kolesie w sklepie Tate+Yoko w Toronto. Odpowiadają na mejle, wysyłają do Polandii. Nie wiem czy wyślą w barterze za magiczne ściereczki. :lol:  Na zdjęciu superciężki "KING KONG" denim 32 oz. Nie do zdarcia. W dodatku projekt niekomercyjny, tylko dla miłośników pancerzy. I LOVE DENIM.  :lol:

 

www.tateandyoko.com

 

post-202-0-81499200-1385157091_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często padają tutaj pytania o to jaki denim z selvedge + raw + indygo

 

Jeżeli szukacie czegoś co spełnia te trzy kryteria to polecam 32 oz Samurai Japan Denim. Cenowo nie ma tragedii za 400-450 euro można je kupić już z wysyłką do Polski (Cena zależy od kursu)

Co do raw denimu to jeżeli zamierzasz prać spodnie regularnie to takowy zakup nie ma sensu. Raw denim jest produkowany dla ludzi którzy chcą uzyskać unikalne zrobione przez siebie przetarcia co wiąże się z chodzeniem w tych samych spodniach 12-18msc ani razu ich nie piorąć. Wcześniej uprany raw denim będzie wyglądał tragicznie bo farba indygo podczas prania schodzi z niego momentalnie i nierównomiernie co może skutkować doprowadzeniem spodni do stanu  "Ombre" które lubią te wszystkie fashionistki pokroju Mercedes i Mafashion czy jak one się tam nazywają. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raw denim jest produkowany dla ludzi którzy chcą uzyskać unikalne zrobione przez siebie przetarcia co wiąże się z chodzeniem w tych samych spodniach 12-18msc ani razu ich nie piorąć. Wcześniej uprany raw denim będzie wyglądał tragicznie bo farba indygo podczas prania schodzi z niego momentalnie i nierównomiernie co może skutkować doprowadzeniem spodni do stanu  "Ombre" które lubią te wszystkie fashionistki pokroju Mercedes i Mafashion czy jak one się tam nazywają. 

Rozumiem, że chodzi o "nie pranie" w pralce/wodzie. Na metce moich, ostatnio kupionych, Lee 101 była instrukcja aby dla zachowania koloru prać chemicznie.

Nie wyobrażam sobie chodzenia w spodniach nie pranych przez rok czy więcej.

 

Zapytuję jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o "nie pranie" w pralce/wodzie. Na metce moich, ostatnio kupionych, Lee 101 była instrukcja aby dla zachowania koloru prać chemicznie.

Nie wyobrażam sobie chodzenia w spodniach nie pranych przez rok czy więcej.

 

Zapytuję jak to wygląda u Was?

 

Dlatego ten rodzaj denimu nie jest produkowanych dla takich ludzi.

Raw denim w tej chwili to produkt tworzony dla ludzi którzy ubierają się w stylu streetwearowym.

Wiem coś o tym bo siedzę w tym od paru lat. Mimo, że wygląda to jak zwykły sportowy styl to jest droższy niż klasyczna męska elegancja.

Ciężko jest sobie wyobrazić nie pranie spodni przez dwa lata po codziennym użytkowaniu, ale jeszcze ciężej wyobrazić sobie 

zakup sportowych butów w cenie garnituru u Zremby. :D

 

No a sposób na pozbycie się zapachu z niepranych raw denimów to wsadzenie ich do szczelnie zamkniętego worka foliowego i doba w lodówce + balkon na pare godzin.

Przerobiłem pare par takich spodni i powiem Ci, że lee 101 spokojnie można prać z tego względu, że jest to pseudo raw denim. Akurat lee w trakcie produkcji używa krochmalenia 

co powoduje, że są one sztywne, ale sztywność tracą po pierwszych trzech założeniach. Prawdziwy raz denim jest sztywny nawet po dwóch latach noszenia. 

 

Chcesz prawdziwy raw ? Wystrzegaj się takich marek jak lee, levi's wrangler.

Nie oszukujcie się. Zakup prawdziwego raw denimu poniżej 1200 zł jest nie wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ten rodzaj denimu nie jest produkowanych dla takich ludzi.

Raw denim w tej chwili to produkt tworzony dla ludzi którzy ubierają się w stylu streetwearowym.

Wiem coś o tym bo siedzę w tym od paru lat. Mimo, że wygląda to jak zwykły sportowy styl to jest droższy niż klasyczna męska elegancja.

Ciężko jest sobie wyobrazić nie pranie spodni przez dwa lata po codziennym użytkowaniu, ale jeszcze ciężej wyobrazić sobie 

zakup sportowych butów w cenie garnituru u Zremby. :D

 

No a sposób na pozbycie się zapachu z niepranych raw denimów to wsadzenie ich do szczelnie zamkniętego worka foliowego i doba w lodówce + balkon na pare godzin.

Przerobiłem pare par takich spodni i powiem Ci, że lee 101 spokojnie można prać z tego względu, że jest to pseudo raw denim. Akurat lee w trakcie produkcji używa krochmalenia 

co powoduje, że są one sztywne, ale sztywność tracą po pierwszych trzech założeniach. Prawdziwy raz denim jest sztywny nawet po dwóch latach noszenia. 

 

Chcesz prawdziwy raw ? Wystrzegaj się takich marek jak lee, levi's wrangler.

Nie oszukujcie się. Zakup prawdziwego raw denimu poniżej 1200 zł jest nie wykonalne.

Zapach zapachem ale przecież spodnie się brudzą! Widzę że to zdecydowanie nie dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gawel - jak łączysz zamiłowanie do streetwearu z klasyczną męską elegancją? Zależnie od dnia, jak to jest u Ciebie?

 

@xkoziol

Zaraz będą salwy śmiechu i krytyka. :D

Streetwear w momencie kiedy bawię się w klubach, na koncertach i siedzę w szkole. 

Klasyczna męska elegancja ? Tweedowe garnitury, lotniki od Kielmana to nie moja bajka. Interesuje mnie tylko styl preppy.

Dlaczego zainteresowałem się "klasyczną męską elegancją" ? 

O kobiety chodzi. 

Chcesz "wyrwać" licealistkę/studentkę 1-2 roku ? Limitowane air maxy + bluza z odpowiednim logo + raw denim + odpowiednia gadka i robisz co chcesz.

Od Kobiety starszej/zajętej/zamężnej będąc ubranym w kolorowe najki numeru telefonu nie wyciągnę. Tassele swetry krykietowe w tym pomagają. 

Rozwodzić można by się bardzo długo, ale nie o offtop tutaj chodzi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ten rodzaj denimu nie jest produkowanych dla takich ludzi.

 

Chcesz prawdziwy raw ? Wystrzegaj się takich marek jak lee, levi's wrangler.

Nie oszukujcie się. Zakup prawdziwego raw denimu poniżej 1200 zł jest nie wykonalne.

 

Zacznijmy od ortografii: niewykonalny.

Skąd ta cena 1200 PLN? EDWIN za 135 USD nie jest prawdziwy, japoński RAW?

 

Zawsze mnie rozwalają kolesie siedzący w temacie SW, którzy na dzień dobry podają cennik high endowy.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od ortografii: niewykonalny.

Skąd ta cena 1200 PLN? EDWIN za 135 USD nie jest prawdziwy, japoński RAW?

 

Zawsze mnie rozwalają kolesie siedzący w temacie SW, którzy na dzień dobry podają cennik high endowy.

 

Ortografia fakt zauważyłem pomyłkę, ale na tym forum z tego co widzę nie ma opcji edycji posta.

Wytykanie błędów ortograficznych jest śmieszne ---------- poza tym to domena ludzi którzy... powstrzymam się.

Edwin nie jest prawdziwym raw denimem.

Ceny high endowe ? Panie ja podałem najniższą półkę cenową. 

1200 zł to cena za podstawowy raw Samurai. 

Nie każdy japoński denim na prawdę jest japoński.

Tak jak nie każdy zegarkowy szwajcar jest szwajcarem.

Edytowane przez mosze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xkoziol

Zaraz będą salwy śmiechu i krytyka. :D

Streetwear w momencie kiedy bawię się w klubach, na koncertach i siedzę w szkole. 

Klasyczna męska elegancja ? Tweedowe garnitury, lotniki od Kielmana to nie moja bajka. Interesuje mnie tylko styl preppy.

Dlaczego zainteresowałem się "klasyczną męską elegancją" ? 

O kobiety chodzi. 

Chcesz "wyrwać" licealistkę/studentkę 1-2 roku ? Limitowane air maxy + bluza z odpowiednim logo + raw denim + odpowiednia gadka i robisz co chcesz.

Od Kobiety starszej/zajętej/zamężnej będąc ubranym w kolorowe najki numeru telefonu nie wyciągnę. Tassele swetry krykietowe w tym pomagają. 

Rozwodzić można by się bardzo długo, ale nie o offtop tutaj chodzi. :)

Wreszcie jeden nie owija w bawełnę.

Tylko w denim, a to gruba sprawa.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa teza, jeżeli porównamy cenę bluzy Givenchy (400-700EUR), czyli chyba najwyższej półki (cenowej) jeśli chodzi o streetwear z cenami np. marynarek.

Givenchy to najniższa półka cenowa wśród marek najbardziej pożądanych.

Można by było porównywać ceny przez tysiąc postów, ale nie róbmy offa.

@kamil

Raw denim który mogę śmiało polecić produkują marki takie jak.

Kiton

Evisu -te powyżej 28oz

A.P.C -te powyżej 28oz

Edytowane przez mosze
ortokorekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.