Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Przeszukałem forum i pojawiły się tylko 3 dosyć zdawkowe posty na ten temat, więc uzupełniam.

Levi's Vintage Clothing to linia ubrań firmy odwołująca się do tradycji firmy. Większość ich modeli to repliki konkretnych modeli z podaniem roku oryginalnego produktu. W Londynie mają swój osobny sklep, który dzisiaj odwiedziłem i muszę przyznać, że jestem pod sporym wrażeniem.

Ubrań specjalnie nie oglądałem, wpadły mi tylko w oko ładne kardigany, ale wybór jeansów jest niesamowity. Modele specjalnie postarzane sobię odpuszczę, ale linia 501 jest dostępna w kilku wersjach z różnych lat. Po pełny opis odsyłam na stronę: http://www.levisvintageclothing.com/.

W każdym razie raw denim z salvadgem bardzo mi się spodobał, no i dla mnie jest to dosyć istotne spodnie są produkowane w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) spodnie są produkowane w USA.

To ciekawa informacja. Jak pamiętam z artykułu sprzed ok. dekady (Wprost lub Polityka) Levis zamknął już dawno swoje fabryki w USA. W sprawozdaniu za 2011 r podają Polskę, RPA i Turcję jako centra produkcyjne. Może dla tej niszowej linii zrobili wyjątek i uruchomili produkcje w USA ? ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misza Wolę kupować rzeczy, które są produkowane w USA/EU niż na dalekim wschodzie. Działa to trochę na tej samej zasadzie, że wolę pójść i zamówić marynarkę w lokalnym zakładzie krawieckim, niż kupować gotową wielkiego koncernu. Wydaje mi się, że jest to dobre też z punktu widzenia gospodarki, ale nie chcę tutaj zaczynać ekonomicznej dyskusji.

@Damian Levi's Vintage Clothing może być spółką córką i dlatego nie ma centrów produkcyjnych. Tak samo wszystkie sklepy sprzedające te ubrania mieszą się na jednej stronie internetowej - jest dosyć długa ale jednak. Dlatego moim zdaniem jedna mała fabryka/duża manufaktura mogłaby sobie poradzić z zapotrzebowaniem. Pewnie dlatego jej nie ma w globalnym zestawieniu - nie ta skala.

@eye_lip Raw nie oznacza Vintage Clothing, moim zdaniem to trochę oddzielna marka, chociaż jeansy mają klasyczne metki 'LEvi's'.

W każdym razie zwykłych Levisów nie kupowałem już ładnych parę lat, bo wszystkie mi się dziurawiły po kilku miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolekcji jeansów LVC tylko te w wersji "raw" są produkowane w USA.

Pozostałe są w większości przypadków "made in Turkey".

LVC używa do produkcji bawełny pochodzącej z Cone Mills, oczywiście selvedge.

Różnica między zwykłymi spodniami Levi's a tymi LEVIS (LVC) jest taka, jak między zwykłymi Lee a Lee 101.

Szkoda tylko, że w Polsce nie ma sklepów oferujących LVC...

Z LVC polecam model 501 1947 - najbardziej przypominający współczesne 501.

Oczywiście w wersji raw, shrink-to-fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również żałuję że nie ma u nas LVC... pewnie nie tylko w 501 bym się zaopatrzył (moi faworyci to te sprzed II W. Ś.) co do porównania różnic z lee i lee 101 to w pełni się zgadzam... (mam jedne LVC i bez porównania lepsze niż zwykłe levisy, można też porównać do oryginałów z lat 50 bo też mam jedne i jakość jest bardzo podobna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dziecinne upodobanie, kolor mi się podoba. Ale nie mam takiej klasa bródki, więc i tak nie warto aspirować, faceta nie przebiję. Zastanawiam się jednak, jakie jest zastosowanie takiego garnituru. Wśród osób ubranych w normalną wełnę nosiciel takiego kompletu i tak będzie wyglądał jak nurek śmietnikowy, wśród facetów w kapturkach będzie mocno overdressed. Chyba że sam dla siebie ma być klasą, samotna ikona stylu na pustej ulicy. Niezrozumiany, niekochany, romantyczny brodaty outsider w indygo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nie wiem czy pytam w dobrym temacie,ale poradźcie proszę. Co mam zrobić,jeśli mam "mocarne"(:D) uda i przecieram jeansy po wewnętrznej stronie ud,myślałem,że jak się zaopatrzę w coś lepszego jakościowo typu(Wrangler),to wytrzymają dłużej,ale okazuje się,że lipa,spodnie przetarły się szybciej niż zwykłe szmatki z supermarketów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej zawsze brałem straight leg,ostatnie spodnie,które mierzyłem były w udach dopasowane,ale sprzedawca-doradca twierdził,że się rozbiją,bo on takie ma,no i rzeczywiście się rozbiły,ale po jakimś czasie poszła dziura. Może to kwestia zbyt częstego noszenia spodni? Może powinienem po domu chadzać w dresach,żeby nie naprężać jeansów podczas siedzenia itp i zmieniać pary co 2-3tyg? :P

A o kroju relaxed przyznam,że nigdy nie słyszałem i nawet nie zauważyłem na metkach spodni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu też nosiłem z prostą nogawką ale to był zdecydowanie zły wybór dla kogoś z masywniejszymi udami. Poszukałem trochę i wyszło, że krój relaxed będzie lepszy. Zwężająca się nogawka wyszczupla i jest zdecydowanie wygodniejsza dla lepiej zbudowanych/grubszych. Możesz też spróbować z krojem comfort fit na allegro sporo jest modeli Lee Chicago i Brooklyn w tym kroju. Może one okażą się lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.