Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

O czyszczeniu, praniu, suszeniu i tym podobnych kwestiach związanych z Waszym RAW denimem:

Denim Soak, czyli wstępne namaczanie denimu < http://www.theillest.pl/denim-soak-czyl ... ie-denimu/ >

Jak prać Raw Denim? < http://www.theillest.pl/jak-prac-raw-denim/ >

Zamrażarka zamiast pralki? Sposób na „brudny” denim < http://www.theillest.pl/zamrazarka-zami ... dny-denim/ >

Za wcześnie wyprany raw denim < http://www.theillest.pl/za-wczesnie-wyprany-raw-denim/ >

Nie bierz tego poradnika całkiem dosłownie, to nie są sztywne reguły i wskazówki do uzyskania idealnych przetarć, zmarszczek i wyblaknięć. Nie jest też napisane, że bez tego nie osiągniesz wcześniej wspomnianych efektów. Postępując wg podanych wskazówek możesz sobie pomóc w uzyskaniu ciekawych efektów na spodniach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach wszystko się wali do pralki. Jednak już np. wełniane spodnie nie muszą nawet przez rok pralni zobaczyć, jeżeli raz na 2 tygodnie będą prasowane i czyszczone szczotką z zabrudzeń. Inaczej jest w przypadku bawełny, która łapie zapachy.

Wbrew pozorom włożenie spodni dżinsowych do lodówki to świetny sposób na pozbycie się zapachów. Kiedyś pewien typ przez rok chodził w tych samych dżinsach, nigdy ich nie piorąc, jedynie właśnie wrzucając na noc do lodówki.

Część bakterii ginie w lodówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera jasna to ja jestem niekumaty w temacie, czas szukac czegos z dobrego denimu, na co wywale pol portfela i bede sobie wietrzyl, niepiorac przez pol roku. No i te kroki w kolanach, mmm sartorialny miodek;)

Tak serio to czy nie latwiej kupic wyprany i odpowiednio 'spreparowany' denim, ktory nie bedzie sie wycieral, bedzie mial kieszenie na dupie, a nie pod dupa i bedzie miekki bez koniecznosci rozpylania odswiezaczy powietrza i trzymania garderoby w lodowce?

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dsc

strasznie poważnie podszedłeś do złotych rad w sprawie "pielęgnacji" dżinsu. Temat jest mi znany od lat 80. ubiegłego stulecia. 8-) Zawsze byłem wierny raw denimowi poza przygodą z "marmurami" na początku lat 90. XX w. :P Spodnie Lee Made in U.S.A. kupione w Baltonie za zielone nosiłem, nosiłem, nosiłem, aż z nich ... wyrosłem. Raw denim wcale nie musi być gruby i sztywny, bo to zależy jak w tkaninach wełnianych od oz.

Dżins może być również tkaniną luksusową, zwłaszcza jak jest ręcznie tkany na drewnianym krośnie przez Japonkę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ciach...

Dżins może być również tkaniną luksusową, zwłaszcza jak jest ręcznie tkany na drewnianym krośnie przez Japonkę. :mrgreen:

a G-Star? Dużo modeli mają mocno udziwnionych, ale sam denim wydawał mi się wysokiej jakości.

Mają też linię Natural (jeśli dobrze pamiętam), która jest tkana w sposób opisany przez Üxkülla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli naprawdę dżinsy AE będą w cenach podanych w artykule, to warto.

W sklepie AE byłem tylko raz, ich spodnie też miałem tylko jedne, ale nawet na podstawie tak skromnych danych polemizowałbym z określeniem "odzież dla osób w różnym wieku". Fasony spodni, stopień przetarcia, wystrój sklepów i puszczana w nich muzyka pozwalają doprecyzować: w każdym wieku w przedziale 13-20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leżą bardzo dobrze, jedynie do drobnej korekty nogawki. Dziękuję za ocenę.

Ostatnie pytanie: proszę polecić marki, oferujące eleganckie modele jeansów. Do granatowej, dopasowanej marynarki w stylu sportowym/eleganckim. Oczywiście bez żadnych strzępów (jak chociażby Diesel), bardziej w stronę klasycznej elegancji (o ile można mówić o takiej w kontekście spodni jeansowych). Na przecenach w Van Graaf można kupić Hugo Boss za ~300zł, ale ciężko trafić z rozmiarem. Zauważyłem ponadto, że wyprzedaże w RC czy P&C są o wiele mniej korzystne w kwestii spodni od tych w VG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.