Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby było śmieszniej, pomimo całej tej kalesonowej wymiarówki, nie mają mojego rozmiaru w pasie. Mało który sklep w ogóle ma mój rozmiar w pasie :P

Niech zgadnę, musisz wybierać: albo spodnie dobre w pasie i ciasne w udach, albo dobre w udach i za luźne w pasie? Jeśli tak, to witam w klubie. :) Sylwetka biegacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wciągnę brzuch, to w pasie mam tyle, ile Burneika w bicepsie :P I on też ma problem z wymiarowymi dżinsami.

Spodni już w sklepach nie szukam, nawet nie przymierzam "przy okazji". Nie ma sensu, nie będą pasować. Zabawy z poprawkami też mam już za sobą i powoli przechodzę na bespoke. Wolę mieć mniej par, ale czuć się w nich dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie,

zakladam temat tutaj, bo z meskiej elegancji by pewnie wylecial z hukiem. Na codzien preferuje spodnie typu chino, ale uwazam, ze kombinacja ciemno-granatowego koloru dzinsu z ciemno-brazowymi butami typu brogues sprawdza sie wysmienicie. Wiekszosc widziala pewnie wpisy Wojtka na macaronitomato, czesc uwaza to za herezje, przejaw modo-fanatyzmu itd itp. wiadomo, "different strokes for different folks", ja jestem gdzies po srodku , lubie casual, lubie specyficzna fakture dzinsu i fakt, ze mozna pod-ubrac i nad-ubrac;) (dress-down albo dress-up).

Jestem w trakcie poszukiwania porzadnych dzinsow i powiem szczerze, ze mimo zatrzesienia marek na rynku, wcale nie jest latwo. Ludzie choc troche zorientowani w temacie denimu wiedza pewnie, ze ostatnio coraz wiecej w sklepach materialu typu 'raw', co oznacza nic innego jak material nieprany, ktory z czasem sie wyciera, blednie i dopasuje sie do sylwetki noszacego. Otwarcie przyznam, ze srednio mi sie cos takiego podoba i wolalbym dzins w wersji 'washed', ktora trzyma kolor dlugo, jednak popularnosc 'surowej' odmiany skutecznie utrudnia poszukiwania.

Czy ktos z fourmowiczow moze zaproponowac marki, ktore produkuja denim w wersji washed? ewentualnie czy raw denim daje sie potraktowac jakos podczas prania, zeby tracil mnie koloru? wiadomo, ze dzins ogolnie blednie, ale mam nadal w szafie stara kilkuletnia pare Levi'sow 501, ktora nie stracila nic ze swojego oryginalnego koloru. Zgaduje, ze przy spadajacej jakosci praktycznie wszystkich markowych ubran raczej marne szanse na powtorke takiej akcji. Na chwile obecna rozpatrywalem Nudie oraz APC, ewentualnie Levi's, wszystko zalezy od kroju szczerze mowiac, nie chce kroku w kolanach i kieszeni pod tylkiem.

Pozdrawiam,

dsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych obserwacji polecam dżinsy od Bossa i Borrelli. Uważam, że są bardzo dobrze zrobione. Noszę od roku i nie mam żadnych problemów.

Levis i Lee mają ładne fasony ale z racji, że miałem małe problemy ze szwami w Levisie, a Lee stawiam na tej samej półce - co do trwałości, to omijam te firmy. Choć to pewnie loteria, bo mam 2-3 letnie Lee, które trzymają się cały czas w porządku. Znajomi często kupują Armaniego, ja osobiście nie przepadam z powodu "odstającej wrony" na tylnej kieszeni, która może rysować skórzane fotele itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu - szukam klasycznych (bez przetarć, sprań itp. badziewi, głębokie indygo) dżinsów, ale w pasie 30 lub 31. Kiedyś miałem dwie pary Pionier - były wprost niezniszczalne.

Możecie polecić coś w tym rozmiarze? W sklepach województwa śląskiego jedynie Levi'sy są dostępne :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu - szukam klasycznych (bez przetarć, sprań itp. badziewi, głębokie indygo) dżinsów, ale w pasie 30 lub 31. Kiedyś miałem dwie pary Pionier - były wprost niezniszczalne.

Możecie polecić coś w tym rozmiarze? W sklepach województwa śląskiego jedynie Levi'sy są dostępne :/

A nie myślałeś naprawdę nad Levi's 501 w kolorze blue star? Najbardziej klasyczne z możliwych.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do tematu - szukam klasycznych (bez przetarć, sprań itp. badziewi, głębokie indygo) dżinsów, ale w pasie 30 lub 31. Kiedyś miałem dwie pary Pionier - były wprost niezniszczalne.

Możecie polecić coś w tym rozmiarze? W sklepach województwa śląskiego jedynie Levi'sy są dostępne :/

A nie myślałeś naprawdę nad Levi's 501 w kolorze blue star? Najbardziej klasyczne z możliwych.

Dołączona grafika

Kiedyś mierzyłem - dość niski stan miały i uwierały mnie w udach. Poza tym szukam też czegoś lepszego jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Levi's 501 Blue Star. Nawet Made in Poland. Nosiłem je 3 miesiące. Przetarły się w kroku niemiłosiernie. Oddałem do Caritasu. Wychodzi 100 zł za miesiąc użytkowania.

Kiedyś mierzyłem - dość niski stan miały i uwierały mnie w udach.

Skoro Levi's 501 uwierają w udach, to rzeczywiście problem, bo inna rewelacja, Levi's 511, by uwierały bardziej.

Jak rozumiem, w pasie szczupły, nogi umięśnione? To rzeczywiście problem będzie coś z wysokim stanem, dobre jakościowo, bez przetarć, i w wersji slim fit. Sam takich szukam. Mógłbym polować na wyprzedażach i wziąć Levi's 511. Ale wiem, że wydam sporo, a i tak długo nie pociągną. Poza tym sprania są w tym sezonie wybitnie młodzieżowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Levi's 501 Blue Star. Nawet Made in Poland. Nosiłem je 3 miesiące. Przetarły się w kroku niemiłosiernie. Oddałem do Caritasu. Wychodzi 100 zł za miesiąc użytkowania.

Kiedyś mierzyłem - dość niski stan miały i uwierały mnie w udach.

Skoro Levi's 501 uwierają w udach, to rzeczywiście problem, bo inna rewelacja, Levi's 511, by uwierały bardziej.

Jak rozumiem, w pasie szczupły, nogi umięśnione? To rzeczywiście problem będzie coś z wysokim stanem, dobre jakościowo, bez przetarć, i w wersji slim fit. Sam takich szukam. Mógłbym polować na wyprzedażach i wziąć Levi's 511. Ale wiem, że wydam sporo, a i tak długo nie pociągną. Poza tym sprania są w tym sezonie wybitnie młodzieżowe.

Dla mnie idealnie pasują np. Levi's 751 (rozmiar 30/34), może też spróbuj tego modelu?

Tak jak napisałem - szukam czegoś lepszego jakościowo od Levi's.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TKMaxx często widuję dżinsy w tym właśnie rozmiarze, bardzo różne fasony i firmy.

30/34? Bez przetarć? W miarę dopasowane? Na pewno nie w TKMaxx w Zabrzu. W innych może mają lepsze zaopatrzenie.
Nie byłem w Zabrzu, w Łodzi w przedziale 30-31 można znaleźć dżinsy klasyczne, w niektóre z nich nawet czasem usiłuję się wbić, nosząc na co dzień 32. Wbijać się nie udaje, czyli wydają się być true to size.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.