Skocz do zawartości

Dżinsy


tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dajcie sobie na wstrzymanie. Jak dla mnie cały tekst w porządku, choć brakowało mi porównania tych modeli na jednej sylwetce. Wiadomo Michał o co chodzi. Trzeba było zrobić zdjęcie na sobie każdej pary, którą dostałeś. Wtedy test nabrałby tej pełności. Aktualnie właśnie tego mi w nim brakuje. Ale cały test jest uważam bardzo dobry. Ciekawi mnie jedynie hipotetyczna sytuacja. Gdyby ten test nie był sponsorowany, a Michał zrobiłby go sam, bez niczyjej pomocy. Michał zamówiłby, opisałby, oceniłby i tekst wystawiłby. Czy też podniosłoby się larum? Ewidentnie niektórych kłuje w oko słowo "sponsoring".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałeś zrobić taki projekt i każdy głos krytyki odbierasz bardzo osobiście, a być może z tej naszej krytyki da się coś wyłowić tak aby kolejny test, (a pewnie Twoi czytelnicy będą ich oczekiwać) będzie po prostu lepszy.

Nie ma ludzi nieomylnych i ja za takiego się nie uważam. To był pierwszy tego typu wpis i sądzę, że będą kolejne, bo czegoś takiego nie ma w polskiej sieci. Wszystkie uwagi biorę do siebie, a krytyczne uwagi są cenne. Mam nadzieję, że kolejne testy będą lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego rodzaju "test" mógłby przeprowadzić każdy kto ma trochę czasu i pójdzie do galerii handlowej. Chyba, że taki był zamysł i tekst jest skierowany do ludzi, którzy nie mają czasu lub sklepów w okolicy. Jak słusznie zauważył static o wiele lepsze by były zdjęcia na Tobie, niż na różnych modelach. Jeśli dostałeś te spodnie, to fajnie by było przeczytać o Twoich wrażeniach po mniej-więcej równym czasie użytkowania, jak się starzeją czy się mocno rozbijają itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz eleganckie jeansy to jedyną opcją jest bespoke, np. Zaremba. Jeśli chodzi o klasyczne fasony to polecam Levi's-y, modele 751 i 752.

A czym sie wyrozniaja eleganckie jeansy ?

Krojem, tak jak napisał użytkownik maciato. Na pewno do eleganckich jeansów nie można zaliczyć żadnych 5 pocket. Ale już chinosy z jeansu tak. Szyje je między innymi Zaręba. Jeansów RTW o "kroju chino" nigdy nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem zakupiłem surowy denim, Levis 511 slim. Model ten posiada wykończenie krawędzi selvedge, waga materiału to bodajże 13oz.

Spodnie są ciężkie, sztywne, łatwo farbują wszystko czegokolwiek dotkną. Fason dopasowany, stan średni. Fajnie leżą, jedyny minus to to, że mocno odstają i zniżają się z tyłu jak kucam aby zawiązać buty)

Denim jest ciemny, wykończenie detali ok, widać, że bardzo porządnie uszyte, wszystkie krawędzie odpowiednio zabezpieczone. Spodnie są Made in Poland. Spodnie są wstępnie kurczone (sanforized) więc nie trzeba nic z nimi robić, można nosić od razu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Selvedge:

Dołączona grafika

Koszula trochę wylazła i zdjęcia średnie ale widać fason:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakiej produkcji jest tkanina selvage denim.Podejrzewam, że producentem jest włoska firma Candiani gdyż tkaniny japońskich producentów Kuroki,Kurabo czy chocby Kaihara to koszt około 18dolarów za yard.Spodnie są porządnie odszyte,nogawki zostały wykończone szwem łańcuszkowym aby to zrobić trzeba użyć maszyny Special Union 43200g-bardzo droga zabawka.

Ps Ile kosztowały spodnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem zazwyczaj sztruksy Levisa :)

.....

widziałem nabytek Filipa i tak się zastanawiam czy nie zahaczyć o Levisa ... w sprawie RAW ...

tymczasem sam używam Lee Cooper tez w kolorze indygo (farbowanych indygo) i jestem zadowolony. Mój model to LC20-HOM, przy czym nie znajduje go na polskiej stronie firmy ...

pytanie do znawców:

- jak materiały używane przez Lee Cooper wypadają na tle konkurencji (biorąc tez cenę pod uwagę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brutalna prawda jest taka ,że większość masowych firm dostępnych na rynku używa kiepskich tkanin.W tej chwili to małe manufaktury prawdziwych zapaleńców szyją bardzo dobre denimy ,jednak nie są to tanie spodnie.Bardzo dobrą alternatywą dla japońskiego denimu,który jest bardzo drogi jest denim z amerykańskiej firmy Cone Denim o bardzo zbliżonych parametrach a jednak tańszy o około 30%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.