Skocz do zawartości

Klubowe pogawędki


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...

dlatego też zastanawiam się czy koniecznie Sony - ten model mi kumpel doradzał, ale po przejrzeniu (jako laik) oferty, zacząłem się zastanawiać. Jak mógłbym zamiast Sony kupić coś podobnego taniej i starczyłoby np. na Yanko, to.... ;)

 

Co prawda nie TV (wyszło mi, że niewiele byłoby zastosowań dla niego teraz) ale na monitor 4k się skusiłem (Dell p2715q). 

Same filmy w 4k - moim zdaniem nie są do końca tego warte, różnice widać tylko w najnowszych filmach i to tylko w scenach z dobrym światłem, gdzie jest bardzo widoczna mikro-faktura. Wbrew pozorom - nie jest tego dużo. Powątpiewam w sens 8k, chyba, że to będą już telewizory na pół ściany, a raczej wyświetlacze dotykowe, gdzie się będzie na części oglądać film (takie trochę sci-fi) 

 

Więcej zastosowań jest do gier (można wyłączyć antyalising) oraz dla pracy biurowej (przy >25 cali można stosować z powodzeniem jako dwa monitory w jednym, dzieląc ekran)

 

Na co warto uważać - powyżej 3m  (ja potrzebowałem 5m albo zrobić przemeblowanie salonu) zwykłe kable nie dają rady (ja miałem czarny ekran) - musiałem ze łzami w oczach kupić jakiś audiofilski ze złotymi końcówkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wchodzę dziś na jeden z nielicznych polskich blogów dotyczących ciuszków, które jestem w stanie czytać... a tam... Zestawienie marynarki MD i spodni Benevento, które w zestawach pokazywałem już kilka razy na forum :) Niby nic niezwykłego, bo jest to zestawienie dosyć oczywiste, ale i tak się uśmiechnąłem - wyprzedzam opiniotwórczych blogerów! ;)  

http://alltiedup.pl/2016/07/showered-and-blue-blazered/

 

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

A u mnie taki weekend: 4 dni, 3 noce w tym jedna noc poza obozem bo nie mogłem znaleźć do niego drogi jak się zgubiłem :-) Wystrzelane ponad 1000 kulek z farbą, całe ciało w sińcach. Pierwszy nocleg w minusowej temperaturze w tym roku.

1 zdjęcie, część obozu rozpoznawczo- snajperskiego

2 mój szałas

3 lisia nora przy ofensywie.

tmp_14151-20161016_0747402002340716.jpg

tmp_14151-20161016_074723-1528614715.jpg

tmp_14151-20161015_173405505956904.jpg

  • Oceniam pozytywnie 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 17.10.2016 o 10:54, pablo102425 napisał:

A u mnie taki weekend: 4 dni, 3 noce w tym jedna noc poza obozem bo nie mogłem znaleźć do niego drogi jak się zgubiłem :-) Wystrzelane ponad 1000 kulek z farbą, całe ciało w sińcach. Pierwszy nocleg w minusowej temperaturze w tym roku.

Pablo, jeśliś z Warszawy lub okolic, zapraszam do naszej małej gromadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, gdzie dać, więc wrzucę tutaj.

15027965_1249325441757626_46478239879051

 

Patrząc na to (i kilka innych) zdjęcie z kampanii reklamowej Vistuli odnoszę wrażenie, że przyjęli taktykę pt. "cokolwiek wrzucimy na Lewandowskiego, będzie dobrze". Ja rozumiem, że rozpoznawalna postać, symbol sukcesu, idol wielu, poza tym oficjalna twarz kampanii, ale... Nie rozumiem tego fenomenu "elegancji Lewandowskiego". Piłkarska doskonałość wg niektórych chyba z marszu czyni eleganckim, bo umieszczenie Lewandowskiego w kategorii najlepiej ubranych Polaków przez Playboya oraz nachalna kampania Vistuli są dla mnie mało zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/12/2016 o 10:00, Clovis napisał:

Pablo, jeśliś z Warszawy lub okolic, zapraszam do naszej małej gromadki.

Nie, nie z Warszawy ani z okolic. Z daleka, Czechy aż.

 

Ale w ten weekend znów były działania w terenie, okolice Olsztyna, 4 dni, 3 noce. Z czego jedna spedzona przy -5 stopniach, zakopany w liście, okryty folią NRC i siatką maskującą. Co najlepsze działałem jako snajper, więc wybrałem sobie miejsce kilkanaście metrów od babrzyska dzików. Które w nocy licznie przyszły, nawet mnie nie widząc. Więc super.

 

Zdjęcie obozu głównego mojej grupy. W tym miejscu spało 16 osób + 4 osoby na warcie. Spanie z założenia bez spiworów i karimat.

tmp_14832-20161112_130039-720399507.jpg

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2016 o 12:10, pablo102425 napisał:

djęcie obozu głównego mojej grupy. W tym miejscu spało 16 osób + 4 osoby na warcie. Spanie z założenia bez spiworów i karimat.

No to nie było wam zbyt wygodnie. My w weekend robimy szkolenie z czarnej taktyki, a w następny dwudniowe w ośrodku antyterrorystycznym, tak zwany duży wypas. A potem to już zielona i zielona, całą zimę. W tym tropienie i survival jako element wyszkolenia. A jeśli chodzi o elegancję...

mua14.jpg

 

Chociaż może to się nadaje do działu "Co mam dziś casualowego na sobie"? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.