Skocz do zawartości

Klubowe pogawędki


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, znacie może w Warszawie jakieś sprawdzone kursy i warsztaty z prezentacji i wymowy? 

Myślę, że nie oto dokładnie Ci chodziło Caporegime, ale na dłuższą metę mogę polecić światową organizację liderów i mówców Toastmasters.

http://toastmastersleaders.pl/

W skrócie rzecz biorąc, bierze się udział w spotkaniach-warsztatach na których kto chce przemawia na dany temat, jednak wcześniej pod opieką mentora mówcy, fachowca który zna się na wystąpieniach publicznych, prezentacjach, dykcji itp. pisze się przemówienie i trenuje. Potem dostajesz feedback co było dobrze, a co można poprawić. Niektórzy jeżdżą czy to na polskie czy międzynarodowe turnieje z przemawiania publicznego. Świetnie ćwiczy się retorykę, ale także perswazję w mowie. W każdym większym mieście jest klub Toastmasters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki (a może nie - przecież WRC to męski sport  :) ) - bardzo fajny reportaż o gender.

 

Ciekawe, że zrobiony przez norweskiego komika (no dobra - i socjologa) i obśmiewający norweskich naukowców - 

- fanatyków równości płci (w uproszczeniu).

Oczywiście każdy wyciągnie takie wnioski, jakie mu pasują icon_twisted.gif  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem na wyboru laptopa do pracy. Warunki pracy wyglądają tak, że korzystam z programów do projektowania i wizualizowania obiektów 3D, takich jak 3DS Max, Sketchup oba z VRay, programów z pakietu Adobe: Illustrator, Photoshop i InDesign, oraz AutoCada i ArchiCada. Zajmuję się projektowaniem architektury, produktu i grafiki. Potrzebuję laptopa, który spełni moje oczekiwania, czyli spokojnie udźwignie pracę z wymienionymi programami, będzie w stanie połączyć się z dwoma monitorami i starczy na parę lat.

 

Udało mi się zawęzić grupę interesujących produktów do Della Precision M4800, Lenovo W530 i laptopów HP (tyle, że te mniej mnie interesują, bo są znacznie droższe, o czym niżej). Znalazłem wiele laptopów pochodzących z outletów wymienionych producentów, z tym, że jak zwykle Polska jest tu traktowana jako kraj trzeciego świata, w związku z czym najlepsze oferty są w Stanach.

 

Czy ktoś ma doświadczenie ze sprowadzaniem elektroniki ze Stanów? Wiem, że nie jest objęta cłem (elektronika użytkowa, np. laptopy), a jedynie Urząd Celny może naliczyć VAT, chociaż w przypadku sprzętu pochodzącego z outletu jest to chyba mniej prawdopodobne, bo ma on status używanego. Znalazłem dobre oferty na ebay'u, tyle, że doliczają one jakieś dziwne rzeczy (opłatę importową), ale doczytałem, że można ich uniknąć, korzystając z pomocy firm, eee, pośredniczących. Takich jak na przykład:

 

http://www.taniestany.com/

 

W sieci znalazłem zarówno dobre, jak i złe opinie na temat tego typu serwisów, jednak nie wiem czy można im ufać - czy macie jakieś przydatne informacje na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupujesz laptopa z tej półki to warto popatrzeć czy ma pamięć flash (SSD) w przedziale 512 mb - 8 gb (więcej nikomu nie potrzeba). Aplikacje przemysłowe ( więc i sprzęt) są wykorzystywane w różnych miejscach. Może pracujesz czasem przy jakiejś ciepłej maszynie, pokazujesz coś komuś w dużej, chłodnej hali - wtedy ten dysk działa niezawodnie i szybko (dyski SSD działają w temp od -40 do 85 stopni, te słabszej jakości do -25).

 

Nie wiem czy Ci to potrzebne, ale po co stać w miejscu skoro technologia poszła do przodu. Z modeli, które podałeś Dell to ma, a poza tym Dell to Dell, więc warto kupić taką maszynę. : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już kupujesz laptopa z tej półki to warto popatrzeć czy ma pamięć flash (SSD) w przedziale 512 mb - 8 gb (więcej nikomu nie potrzeba).

 

Nie rozumiem co chcesz przez to powiedzieć. Co miałbyś trzymać na dysku SSD o wielkości 512mb-8gb? Teraz chyba już standardowo tego typu dyski w laptopach mają dziesiątki jeśli nie setki GB (i tak, bardzo się przydają, choć nie wiem jak bardzo w tym konkretnym przypadku obróbki grafiki 3D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widziałem nigdy na oczy laptopa z tak dużym dyskiem. Sądzę, że są po prostu zbyt drogie i nie opłaca się takich kupować i produkować (o ile wiem tylko bardzo drogie laptopy mają taki dysk). Na pewno zaś nie są one standardem (oglądałem laptopy od 2 do 5 tysięcy, więc może w wyższych półkach cenowych już są-nie sądze, dysk 500 gb ssd  kosztuje ponad tysiąc złotych).

Na tych 8 gb mieści się część systemu(dzięki czemu komputer się baaardzo szybko uruchamia) i pliki, na których szybkim odczycie nam zależy. I to wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie widziałem nigdy na oczy laptopa z tak dużym dyskiem. Sądzę, że są po prostu zbyt drogie i nie opłaca się takich kupować i produkować (o ile wiem tylko bardzo drogie laptopy mają taki dysk). Na pewno zaś nie są one standardem (oglądałem laptopy od 2 do 5 tysięcy, więc może w wyższych półkach cenowych już są-nie sądze, dysk 500 gb ssd  kosztuje ponad tysiąc złotych).

Na tych 8 gb mieści się część systemu(dzięki czemu komputer się baaardzo szybko uruchamia) i pliki, na których szybkim odczycie nam zależy. I to wszystko. 

 

Taki dysk oczywiście jest b. fajnym rozwiązaniem, ale na prawdę robią już takie po kilkaset gB.

 

np.

http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=pad&cs=RC1078552&sku=400-24956

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.