Skocz do zawartości

Klubowe pogawędki


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem pasującego tematu, a nie chcę zakładać nowego. Zna się ktoś tutaj na telefonach? Szukam smartfona do powiedzmy 1500zł z dobrym aparatem, LTE, ekranem minimum 5 cali i wytrzymałą baterią. Jeżeli ktoś byłby w stanie pomóc to byłbym niezmiernie wdzięczny. Teraz pojawiło się pełno chińskich firm takich jak xiaomi, oneplus itd i nie wiem czy warto im zaufać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paparazzo łatwość zabrania danych czyli? Po prostu zupełnie się na tym nie znam :) aktualnie korzystam z przestarzałego Samsunga, w którym nawet zwykła przeglądarka się zacina. Potrzebuje czegoś lepszego. Myślałem nad androidem. iOS jest zwyczajnie za drogi, do 1500zł nic nie znajdę, a co do Windowsa Phone nie podoba mi się. Dlatego zostaje chyba android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz "trendy" iPhone, to w tym budżecie nie poradzisz - jeśli potrzebujesz bezpiecznego urządzenia do dzwonienia, pisania maili, obsługi internetu, czy serwisów społecznościowych - to spokojnie telefon zdąży się zniszczyć od codziennego używania, niż Apple wycofa wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz 10GB muzyki zdjeć ani filmów to nie wyobrażam sobie sytuacji zapełnienia iPhone'a aplikacjami. Jeśli nie korzystałeś z większych telefonów to 4 cale w zupełności wystarczą. Jedyny problem jaki może być to bateria. Sam mam iPhone'a 5 i czasem dwa razy dziennie ładuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamilek - miałem na myśli łatwość włamania się na telefon.
Jakież jest zdziwienie znajomych gdy po 30 minutach w jednym pokoju pokazuję im zdjęcie z galerii ich telefonu a wszystkie zdjęcia na moim dysku komputera. Oczywiście wyłącznie celach uświadomienia ich z zakresu bezpieczeństwa systemu operacyjnego smartfona.

 

 

Co właściwie zamierzasz robić na smartfonie?

Poza mailami, smsami, telefonem, codziennym przeglądem prasy, (FB pomijam celowo), aplikacją bankowości mobilnej, jakąś aplikacją do walut/domowego budżetu/monitorowania paliwa, map itp?

 

Generalnie Iphona lub bardziej producenta tegoż nie polecam za zbyt mocną ingerencję w system. Potrafili swojego czasu specjalnie zwolnić działanie systemu i wbudowanych pierwotnie aplikacji aby wywołać wrażenie telefonu wolnego przez swój wiek i delikatnie sugerować konieczność zmiany na wyższy model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 GB na wejściu to w praktyce jakieś 13 GB. Telefon z taką pamięcią polecałbym tylko komuś, kto korzysta z telefonu wyłącznie jako telefonu. Wystarczy nie czyścić maili i smsów, wgrać parę aplikacji, nagrać parę filmików z rodziną, zrobić parę zdjęć i telefon pełny.

Jeżeli boisz się o wsparcie Apple i o pamięć, to to drugie znacznie szybciej zacznie Ci przeszkadzać niż to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak telefon będzie głównie wykorzystywany smsów, maila, telefonów, facebooka(nie wiem dlaczego go pominąłeś?), monitorowania sytuacji na giełdzie, mobilnej aplikacji banku i do nawigacji. O większym ekranie myślałem z racji tego, że lubię czytać ebooki. Słucham też sporo muzyki, ale akurat tutaj jakość dźwięku nie jest aż tak ważna, bo żaden ze mnie meloman. Bateria musi wytrzymać minimum jeden dzień pracy - nie wyobrażam sobie ładowania telefonu dwa razy w ciągu dnia. Jak znacie model, który spełni te wymagania to proszę o odpowiedź tutaj albo w wiadomości prywatnej. W oko wpadł mi między innymi huawei p8 (nie wiem czy potrzebuje az tak mocnych podzespołów, ponieważ nie zamierzam grać na telefonie), a także LG G3 ale tutaj znowu jest problem z baterią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na Meizu MX5 lub Meizu m2 Note

Zebrały bardzo dobre opinie. Szczególnie biorąc pod uwagę rynek, gdzie Samsungowi coś się pomyliło i zaczął liczyć sobie za dużo za produkty nieprzystające jakością do ceny

 

Dziwnym trafem 1/3 ludzi których znam z iPhonem, ma zbity wyświetlacz i ułamane jakieś części. 

 

Zwróć uwagę na telefony, które mają czytnik linii papilarnych - z tego co mówisz korzystasz z danych, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce (za szybko) - przydaje się więc szyfrowanie dysku w telefonie. A bez czytnika linii papilarnych jest to kompletnie nieergonomiczne (hasło musi być odpowiednio długie i skomplikowane, inaczej nic nie daje takie zabezpieczanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie części ułamane? :shock:

używam iPhonów od 2008 roku i na koncie mam jeden zbity wyświetlacz

faktycznie 16 GB, to zbyt mało, aby trzymać dużo danych, ale znajdźcie mi Panowie bezpieczniejsza urządzenie?

w dzisiejszych czasach Apple to ostoja dyskrecji, przy tym wszystkim co można zapakować do androida i do chińczyków

każdy ma oczywiście swoje potrzeby i preferencje - dziś Iphone nie jest przełomowym rozwiązaniem, ale solidnym i stabilnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam iPhonów od 2008 roku i na koncie mam jeden zbity wyświetlacz

faktycznie 16 GB, to zbyt mało, aby trzymać dużo danych, ale znajdźcie mi Panowie bezpieczniejsza urządzenie?

Blackberry? Co nie zmienia faktu, że sam używam Iphone'a (4s) i jestem zadowolony, może tylko aparat mógłby być lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ktoś już poruszył temat napraw sprzętu, to przy okazji się spytam - gdzie w Warszawie mogę wymienić (najlepiej tanio) baterię od tabletu Samsunga (Note 10.1)? Próbowałem jakiś czas temu włączyć mój tablet po tym jak pół roku przeleżał w szafie... i się nie włącza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zadam oczywiste pytanie, ale czy odczekałeś jakiś czas po podłączeniu ładowarki do tabletu? W przypadku mojego telefonu jest tak, że po wyładowaniu baterii do zera i podłączeniu ładowarki telefon tez od razu się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.