Skocz do zawartości

Klubowe pogawędki


mbs

Rekomendowane odpowiedzi

Taki dysk oczywiście jest b. fajnym rozwiązaniem, ale na prawdę robią już takie po kilkaset gB.

 

np.

http://accessories.euro.dell.com/sna/productdetail.aspx?c=pl&l=pl&s=pad&cs=RC1078552&sku=400-24956

 

Najtańsze marketowe samsungi itp. mają 24, 32 giga ssd.

 

"Co prawda nie mam pojęcia o... ale się wypowiem"  ;)

Podałeś oczywiście uogólnienie, no ale - http://www.avans.pl/laptopy.samsung?cena_do=3000

Najtańsze przyjąłem do 3000 zł. Tylko 1 model w tym markecie miał dysk ssd, nie miał za to hdd. 

 

Ale zwracam honor, jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd/powiedziałem nieprawdę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, to już zależy, co komu, po co i na co. Dla mnie na przykład w ogóle bezsensem jest kupowanie taniego i cienkiego laptopa, bo na nic się nie zda. Z drugiej strony, nie było mi dane poznać jeszcze cudownych właściwości dysków SSD, więc może pora spróbować. Elektronika, w przeciwieństwie do skórzanych butów, szybko tanieje. Poza tym widzę na Ceneo, że już całkiem rozsądnej pojemności dyski mSATA są dostępne na ceneo za 800zł (256gb), więc chyba nie jest najgorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD jest genialny a juz sensownie nie sa wcale tak drogie. Nie wspominajac o halasie, to czas uruchmienia systemu + dowolnego programu zainstalowanego na dysku SSD jest niesamowita w porownaniu z tradycyjnym HDD (a co dopiero takimi standardowo mocowanymi w laptopach). Im wieksze tym drozsze, ale 256GB spokojnie mozna kupic i nie zbankrutowac i trzymac najpotrzebniejsze rzeczy (oczywiscie zalezy kto czego oczekuje od komputera i co na nim robi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

512mb dysk SSD? To chyba jakiś prototyp z lat 90. Dobry dysk SSD 128gb można mieć za około 300zł i za więcej się w sumie nie opłaca. 

 

Laptopy Lenovo są warte swej ceny, bo naprawdę można nimi o ścianę rzucać, ale droższe od konkurencji. 

 

Są dyski SSD i są dyski SSD. Od jednych należy się trzymać z daleka np. badziewie od OCZ. A do drugich warto dołożyć te 100-150 zł i kupić Intela 530 lub takiego Plextora M5 Pro. Za te kilka groszy więcej dostajemy lepszy kontroler, lepsze kości pamięci flash, większą prędkość, mniejszą awaryjność itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jestem na wyboru laptopa do pracy. Warunki pracy wyglądają tak, że korzystam z programów do projektowania i wizualizowania obiektów 3D, takich jak 3DS Max, Sketchup oba z VRay, programów z pakietu Adobe: Illustrator, Photoshop i InDesign, oraz AutoCada i ArchiCada. Zajmuję się projektowaniem architektury, produktu i grafiki. Potrzebuję laptopa, który spełni moje oczekiwania, czyli spokojnie udźwignie pracę z wymienionymi programami, będzie w stanie połączyć się z dwoma monitorami i starczy na parę lat.

 

Udało mi się zawęzić grupę interesujących produktów do Della Precision M4800, Lenovo W530 i laptopów HP (tyle, że te mniej mnie interesują, bo są znacznie droższe, o czym niżej). Znalazłem wiele laptopów pochodzących z outletów wymienionych producentów, z tym, że jak zwykle Polska jest tu traktowana jako kraj trzeciego świata, w związku z czym najlepsze oferty są w Stanach.

 

Czy ktoś ma doświadczenie ze sprowadzaniem elektroniki ze Stanów? Wiem, że nie jest objęta cłem (elektronika użytkowa, np. laptopy), a jedynie Urząd Celny może naliczyć VAT, chociaż w przypadku sprzętu pochodzącego z outletu jest to chyba mniej prawdopodobne, bo ma on status używanego. Znalazłem dobre oferty na ebay'u, tyle, że doliczają one jakieś dziwne rzeczy (opłatę importową), ale doczytałem, że można ich uniknąć, korzystając z pomocy firm, eee, pośredniczących. Takich jak na przykład:

 

http://www.taniestany.com/

 

W sieci znalazłem zarówno dobre, jak i złe opinie na temat tego typu serwisów, jednak nie wiem czy można im ufać - czy macie jakieś przydatne informacje na ten temat? 

 

Tylko podpowiem, że warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

- procesor, najlepiej będzie jakiś Intel i7 (czterodzeniowy z hyper threading, czyli łącznie 8 wątków, przyśpiesza renderowanie),

- min 8GB ramu się przyda,

- z tego co się orientuję, to n.p. Cad wspiera wykorzystanie CUDA z kart graficznych od Nvidia, nie wiem, jak teraz sprawa wygląda z Radeonami,

- SSD jak najbardziej polecam, różnica ogromna

 

I najbardziej, jeśli taka opcja wchodzi w grę, polecam komputer stacjonarny zamiast laptopa, za mniejsze pieniądze złożysz duża lepszą maszynę o parametrach niedostępnych dla laptopów.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podpowiem, że warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

- procesor, najlepiej będzie jakiś Intel i7 (czterodzeniowy z hyper threading, czyli łącznie 8 wątków, przyśpiesza renderowanie),

- min 8GB ramu się przyda,

- z tego co się orientuję, to n.p. Cad wspiera wykorzystanie CUDA z kart graficznych od Nvidia, nie wiem, jak teraz sprawa wygląda z Radeonami,

- SSD jak najbardziej polecam, różnica ogromna

 

I najbardziej, jeśli taka opcja wchodzi w grę, polecam komputer stacjonarny zamiast laptopa, za mniejsze pieniądze złożysz duża lepszą maszynę o parametrach niedostępnych dla laptopów.

 

Dziękuję za rady (wszystkie zastosowałem przy wcześniejszym doborze). Ze stacjonarnym jest tak, że trzeba mieć dwa komputery w praktyce - i oba nie słabe. Potrzebuję pracować również poza domem, poza tym laptop się przydaje. A obecnie nie mam pieniędzy na dobry stacjonarny i dobrego laptopa (tzn. obu zgodnych z moimi wymaganiami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dyski SSD i są dyski SSD. Od jednych należy się trzymać z daleka np. badziewie od OCZ. A do drugich warto dołożyć te 100-150 zł i kupić Intela 530 lub takiego Plextora M5 Pro. Za te kilka groszy więcej dostajemy lepszy kontroler, lepsze kości pamięci flash, większą prędkość, mniejszą awaryjność itp. itd.

Jedna istotna uwaga dotycząca używania SSD - koniecznie regularny backup. Dyski SSD, nawet Intela, mają większą awaryjność niż tradycyjne dyski HDD i odzyskanie z nich danych jest trudne o ile możliwe.

 

Jeżeli komputer stacjonarny to polecam rozwiązanie hybrydowe tzn. dysk SSD jako dysk systemowy plus tradycyjny dysk HDD na dane lub dyski HDD w RAID dla zapewnieia bezpieczeństwa danych. Osobiście mam takie rozwiązanie w centrum multimedialnym dysk intela 80GB plus dwa dyski po 4TB w RAID, jest cicho i szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już się odbyło wręczenie medali. 2x hymn Polski na niemieckiej ziemi i raz w Rosji. Bezcenne : )

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego prezenterzy w tv mają zawsze zapięte marynarki? To kwestia praktyczna(tak po prostu wygląda lepiej) czy jednak zasada "Wstajesz-zapnij, siadasz-rozepnij" jest błędna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się odbyło wręczenie medali. 2x hymn Polski na niemieckiej ziemi i raz w Rosji. Bezcenne : )

 

Zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego prezenterzy w tv mają zawsze zapięte marynarki? To kwestia praktyczna(tak po prostu wygląda lepiej) czy jednak zasada "Wstajesz-zapnij, siadasz-rozepnij" jest błędna?

 

Pewnie nie wiedzą, że powinni rozpiąć. No i zależy od liczby i położenia guzików. Kto co lubi w rezultacie.

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Olgierd

Czy tylko ja mam wrażenie, że to forum ma za duży skręt w kierunku "odzież"? W najlepszym przypadku jakieś ciekawe informacje dotyczące ogólnych zjawisk (historii pewnych rozwiązań, uwarunkowań biznesowych, technologicznych), w najgorszym -- pokazówki albo, o zgrozo deliberacje o przecenach w sklepach?!

 

Czytam sobie regulamin tut. forum i widzę, że jego tematyką jest "męska klasyczna elegancja". Czytam nawet cele działania Stowarzyszenia (w KRS: "Propagowanie elegancji i zasad savoir vivre (...) propagowanie aktywnego i eleganckiego spędzania czasu oraz rywalizacji sportowej (...)" -- sprawdzam w słowniku, że elegancja to także "wytworność w sposobie bycia" -- i z rozpaczą widzę, że ogólnorozwojowe tematy po prostu leżą (o bieganiu, o książkach, o dyscyplinach sportowych, o filmie, ba, o piwie nawet siadł...).

Tego wszystkiego -- nie tylko propagowania elegancji, ale zwykłej ogólnorozwojówki, która jest solą inteligentnego człowieka -- po prostu jak na lekarstwo.

 

Rozumiem, że to forum nie jest jakimś wytwornym brytyjskim klubem dla elity, ale czy naprawdę tylko mi brakuje interesujących tematów "o różnych rzeczach", traktowanych na poziomie? Żeby nie było tak, że rzeczywiście tylko przysrywanki wspinają się na najwyższy poziom abstrakcji, umykając od stricto tekstylnej tematyki?

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil_D, czy to zamierzona ironia czy wyszło przypadkiem? Abstrahując już od tego, że to nie ten temat raczej. 

Olgierd, coś w tym jest ale sugeruję po prostu przystąpić do ofensywy w tych tematach, w ten sposób najłatwiej będzie ożywić "ogólnorozwojówkę" jak to określiłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olgierd

... a wypowiedzi merytoryczne odnoszące się do polityki czy wyznania?

 

Mnie na przykład bolą oczy jak widzę spację przed przecinkiem... albo brak spacji po wielokropku... estetą trzeba być zawsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni... Sala Klubowa tu rzeczywiście można więcej...ale obraźliwe, niemerytoryczne odnoszące się do polityki czy wyznania wypowiedzi , zawsze będą prze zemnie kasowane szanowni  hejterzy wszelkiej maści macie wystarczająco dużo miejsca po za tym forum

Krytyka organizacji nie jest krytyką wiary. Proszę powiedzieć co w mojej wypowiedzi było niemerytorycznego. Wydaje mi się ,iż Pan człowiek sztuki i zapewne liberał przykłada większą uwagę do uczuć niż faktów albo po prostu są dla Pana równi i równiejsi, nazwane Hitlera zbrodniarzem pewnie nie wzbudziłoby by w Pansu dysonansu jednak wytknięcie zbrodni Watykanu wobec Polski (czyste fakty) jest już nie do przełknięcia dla Pańskiego porpawnego politycznie rozumu. Zaznaczam, to tylko i wyłącznie mojego domysły.

Kasowanie postów jest równoznaczne z ucieczką przed dysksją, nazywanie ich niemerytorycznymi gdy inni nie mają już szansy ocenić tego osobiście - manipulacją.

 

Dyskusja w której uznawana jest tylko poweszechnie akceptowana linia mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.