Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o grodzisze to mnie zachwycił limitowany świąteczny Smoked Cracow Ho Ho Ho z Pracowni. Piłbym zamiast kompotu z suszu, ale akurat byłem na antybiotykach...

 

A, jeszcze jedno... tak mi się przypomniało Beer Geek Madness 2, na którym miałem okazję być. W pamięć zapadło mi jedno genialne piwo - jeśli ktoś będzie miał okazję - brać, nie zastanawiać się. Mowa o High Water Campfire Stout. Najbardziej kremowy i aromatyczny stout jaki w życiu piłem. Gorąco polecam!
http://www.ratebeer.com/beer/high-water-campfire-stout/170480/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy kontakt z Grodziskim to była Pinta w wersji 1.0. Powiedzieć, że było to traumatyczne doświadczenie to nic nie powiedzieć. Smakowało jak piwo z dodatkiem wody spod ugotowanej szynki ale jakoś kufel zmęczyłem. Drugie podejście miałem z wersją 2.0 lub 3.0 i tutaj moja reakcja już była zgoła odmienna. Wędzonka zdecydowanie bardziej dymna niż szynkowa, do tego, przez swoją lekkość, fantastycznie się sprawdzało do grilla i upałów. Wędzonkom mówię od tamtego czasu stanowcze i zdecydowane TAK.

 

Cocapsycho - Bardzo fajny RIS, mocno mocno czekoladowy, bardzo gęsty, nalewany wyglądał jak smoła. Co ciekawe piłem go lanego w barze, a butelka w sklepie obok była dwa razy droższa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

tak, w sklepie (Kaufland), w okolicy jestem na urlopie :)

To chyba jakaś limitowana produkcja (?), pewnie nie najnowsza bo na stronie browaru nie znalazłem :(

 

Info z etykiety, dla koneserów:

 

4% alko, eks. 11%

słody: pale ale, monachijski, karmelowy: ciemny i czerwony

chmiel: cascade, centennial, perle

 

jutro będę w innym, niszowym browarze z nadzieją na szerszą fotorelację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak smakowało? Hmm ... próbka była statystycznie nieistotna i musiałbym powtórzyć degustację aby napisać głębsze przemyślenia ;)

 

Ale mam dobre info, piątek był dubeltowy - zwiedziłem dwa browary. Pierwszy regionalny, rodzinny prowadzony od ponad 20 lat, drugi "craft beer", z tego co mi powiedziano jeden z czterech polskich browarów rzemieślniczych, który powstał "od zera". W każdym razie piątek był bardzo pracowity pod wieloma względami :P , było wesoło, gorąco i zimno (w środku lipca spędziłem kilka minut w leżakowni przy +1 st. C, w krótkich spodenkach i sandałach :shock: )

 

dobre podsumowanie tygodnia - nie pamiętam kiedy ostatnio zakończyłem piątek w sobotę o 3.00 a.m ...

 

Będą zdjęcia, wywiady / wpisy na forum, tylko muszę znaleźć chwilę a z tym ostatnio największy problem.

 

Przy okazji - co powiecie na imprezę BwB przy piwnych klimatach w "casual" style? Może wówczas znikną obawy przed pojawieniem się na imprezie stowarzyszenia i nikt nie będzie mógł wykręcić się brakiem w szafie odpowiedniego "smokingu" / butów na skórzanej podeszwie :D

 

 

pozdrawiam

Damian

 

[pierwsze zdjęcie z pubu gdzie mogłem spróbować najświeższej w Polsce dostawy "craft beer", drugie zdjęcie "infrastruktura" z browaru rodzinnego]

post-12-0-57650300-1436735195_thumb.jpg

 

post-12-0-15790400-1436735508_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ujawnienie nazwy rzemieśliniczego zostawiam na moment opublikowania wpisu / wywiadu. Poniżej ten rodzinny - Jagiełło - i to o nim będzie wywiad z właścicielem. Mam taki pomysł aby w miarę precyzyjnie złapać różnice pomiędzy takim niewielkim browarem a jakąś tam "kompanią". No i w drugą stronę z browarem rzemieślniczym.

 

post-12-0-69184200-1436785379_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Przy okazji - co powiecie na imprezę BwB przy piwnych klimatach w "casual" style? Może wówczas znikną obawy przed pojawieniem się na imprezie stowarzyszenia i nikt nie będzie mógł wykręcić się brakiem w szafie odpowiedniego "smokingu" / butów na skórzanej podeszwie :D

 

 

Osobiście jestem bardzo za :D Aczkolwiek mile widziana miejscówka ulokowana bliżej niż Warszawka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Osobiście jestem bardzo za :D Aczkolwiek mile widziana miejscówka ulokowana bliżej niż Warszawka. 

 

 

teoretycznie inne lokalizacje poza Warszawą wchodzą w grę.

Np. Wrocław, Katowice, Gdańsk - tam rzeczony browar ma relacje z pubami. Jeżeli będą chętni do zebrania się na imprezie to wszystko jest realne. Frekwencja przede wszystkim, bo najmniejszy keg ma 20 litrów ;)

 

Myślę, że w pierwszej kolejności imprezę z butami typu "wielka impregnacja" moglibyśmy ogarnąć po wakacjach w Warszawie, jeżeli będzie zainteresowanie forumowiczów i naszych partnerów (Shoepassion, Multirenowacja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przywalę kulą w płot, ale czy relacja browaru (jakiegokolwiek) z pubami na znaczenie dla możliwości zrobienia forumowej imprezy? :) Multitapów w Polsce nie brakuje, piwa leją się dobre, a jednocześnie nie mówimy tu o finansach, gdzie wsparcie kogokolwiek ma znaczenie kluczowe. Chyba, że czegoś nie widzę? :)

 

W razie czego, do Łodzi i naszych pubów z dobrym piwem również zapraszamy, a co! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przywalę kulą w płot, ale czy relacja browaru (jakiegokolwiek) z pubami na znaczenie dla możliwości zrobienia forumowej imprezy? :) Multitapów w Polsce nie brakuje, piwa leją się dobre, a jednocześnie nie mówimy tu o finansach, gdzie wsparcie kogokolwiek ma znaczenie kluczowe. Chyba, że czegoś nie widzę? :)

 

W razie czego, do Łodzi i naszych pubów z dobrym piwem również zapraszamy, a co! :)

 

oczywiście, że ma. W dzisiejszych czasach nie łatwo o rzetelnych partnerów, ktoś to zorganizować musi. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, bo my tutaj o innej imprezie myslimy :) Ja wróciłem pamiecią do Waszego spotkania w Bierhalle w Warszawie i moje pierwsze skojarzenie było takie, że jeżeli są przekąski, stoliki i piwo to impreza w klimatach piwnych już się zadziała. Jeżeli po drugiej stronie barykady postawi się spotkanie w Poznaniu z zeszłego miesiąca... sam rozumiesz ;)

 

Niemniej, kibicuję i jak się tylko uda, chętnie się pojawię. Ale w najbliższej przyszłości z wyjazdową może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, bo my tutaj o innej imprezie myslimy :) Ja wróciłem pamiecią do Waszego spotkania w Bierhalle w Warszawie i moje pierwsze skojarzenie było takie, że jeżeli są przekąski, stoliki i piwo to impreza w klimatach piwnych już się zadziała. Jeżeli po drugiej stronie barykady postawi się spotkanie w Poznaniu z zeszłego miesiąca... sam rozumiesz ;)

 

Niemniej, kibicuję i jak się tylko uda, chętnie się pojawię. Ale w najbliższej przyszłości z wyjazdową może być problem.

 

tak, ale do BH tak z pastami i butami to nie moglibyśmy wejść z marszu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.