Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to jedno z moich ulubionych piw. W podobnym stylu jest też rodenbach.

Akurat duża księżna chłodzi mi się lodówce.

Ja rodenbacha próbowałem jedynie zwykłego, nie gran cru, i byłem zawiedziony - dość kwaśne i tyle. Ale to mogła być przeleżana partia, bo przypadkowo znalazłem butelki 4 w delikatesach... A gran cru jest podobno równie dobry jak księżna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ech, ostatnio coś u mnie nie-piwnie, choć zainteresowaliście mnie tym-i-owym. Ale na dziś mam do wyboru:

 

post-5670-0-94832400-1409332782_thumb.jp

 

Bambera piłam - odczucia miłamam pozytywne, ale potrzebuję powrócić, by opowiedzieć 8-) Kentaurosa nie piłam - ktoś kosztował, czy będę pierwsza? Opinie o browarze Olimp słyszałam różne...

 

PS. Można też dziewczynę/żonę zachwycić m. in. ciekawą opowieścią o piwie, zorganizować kilka degustacji do własnoręcznie przygotowanego obiadu i... czekać, kontynuując opowieści i prowadząc piwną pracę u podstaw ;-) Może okazać się, że ma zadatki na birofilkę, choć wcale tego wcześniej nie podejrzewała. Znam taką jedną podobną historię, proszę zgadnijcie skąd  ;-)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłam pierwszą warkę i piwo było jedną z moich nielicznych prawdziwych piwnych gorących miłości... Miało szalony wręcz zapach i ciężko powiedzieć, co było przyjemniejsze - jego picie, czy wąchanie. Z warki na warkę jednak wyciszało się, a później z etykiety zniknęło nazwisko piwowara i od tego czasu nie piłam Grand Prix.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Czytałem trochę o tym 'nieporozumieniu'. Z tego co wiem, to Ciechan obiecał przywrócenie nazwiska piwowara na etykiecie.

Interesowałem się tym piwem od kilku miesięcy. Niestety mieszkam w mieście gdzie sklepu 'Alma?' nie ma. Dopiero niedawno powstał sklep poświęcony piwom i pierwszym moim zakupem właśnie jest Grand Prix.

Nie mam porównania do wcześniejszych wydań, co nie zmienia faktu że to chyba najlepsze piwo jakie kupiłem w sklepie. =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wieczorno-nocnej konsumpcji Jurajskiego z ostropestem informuję, że wypadło nieźle. Jest mocno nachmielone, goryczkowe (producent twierdzi, że to 35 IBU, ale gdybym miała zgadywać, to stawiałabym, że więcej), rześkie. Czuć, że jest w nim "coś innego", ale nie wiem, czy gdybym wiedziała, że to nie tylko smaki chmielowe, zgadałabym obecność czegoś ponad właśnie ciekawy chmiel. Na butelce zasugerowano temperaturę serwowania w granicach 5-8 stopni. Mam wrażenie, że - co dobrze o piwie świadczy - przy nieco wyższej temperaturze trochę zyskuje. To raczej piwo na ciepłe dni, choć ta wrześniowa konsumpcja nie była mi przykrą.

No i jeszcze dwie cechy, które uznaję za zalety - ładna piana i niski woltaż (4%).

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z minionego tygodnia, po raz kolejny SzałPiw - tym razem piwo Śrup:

 

post-5670-0-68349900-1410639448_thumb.jp

 

post-5670-0-84676800-1410639454_thumb.jp

 

W smaku bardzo gładkie (jako takie zostało mi polecone), ale czuć dobrze chmielową goryczkę; także w zapachu dominuje chmiel. Kolor na zdjęciu niemal doskonale oddaje rzeczywisty kolor piwa. Nie daje efektu "dobre, ale przestało mi smakować" w połowie butelki.

Piana kiepska, piwo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokarda, można prosić o opinię Kentaurosa? Piłem go właśnie ostatnio, a że swoją przygodę z 'prawdziwym' piwem zacząłem niedawno, nie wiem jak się do tego odnieść.

Mi dość mocno, w porwaniu do innych, zalatywał alkoholem. Powoli mi się go przez to piło, co nie zmienia faktu że był dość smaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.