Skocz do zawartości

Piwa dla dżentelmena


Fingor

Rekomendowane odpowiedzi

A ja tam ostatnio nie mogę się nachwalić portera z Żywca. Nie jestem wymagającym klientem ani smakoszem, ale ten porter wchodzi mi bardzo.

 

Edyta: pod warunkiem, że jest zimny ;)

 

Jeżeli porter z Żywca tak bardzo ci smakuje polecam spróbować Komes Porter Bałtycki. Złoty medal na Beer Star 2013 i brązowy na World Beer Cup.

http://www.browarfortuna.pl/nasze_piwa/porter_baltycki/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mamy się licytować na portery to no 1 Alaskan Smoked Porter.

 

A który rocznik? :D 

Poza tym tu była mowa o bałtykach, czyli dolniakach. Ale jak już ogólnie to mogę też z czystym sumieniem polecić robusta z Birbanta. Gdyby tylko był na simcoe a nie na cascade to już by była poezja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porter z Żywca tak bardzo ci smakuje polecam spróbować Komes Porter Bałtycki. Złoty medal na Beer Star 2013 i brązowy na World Beer Cup.

http://www.browarfortuna.pl/nasze_piwa/porter_baltycki/

 

Dzięki za propozycję, muszę dziś chyba odwiedzić lokalną PIWnicę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast odradzam Hop Sasa, czyli najnowszy produkt AleBrowaru. Kolejny nieudany produkt z gatunku Polish IPA. Piwo bardzo mało pijalne, bez balansu, z nieprzyjemnym, cale szczęście słabym aromatem. Po raz pierwszy od dawna miałem ochotę wylać resztkę. Powstrzymała mnie myśl, że w końcu wydałem na nie prawie dychę. Zamiast tego proponuję Deep Love, z tego samego browaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubicie stouty i kawę (a może raczej: kawę i stouty), polecam Coffee Stouta z serii Podróże Kormorana. Piwo pachnie właściwie wyłącznie kawą, w smaku kawowo-gorzkie, nawet nieco kwaskowate, z nutami czekolady. Lubię do niego wracać (ale chyba w ogóle mam niejaką słabość do stoutów). Nie jest to wybitne dzieło piwowarskie - ale jest bardzo przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle większość z serii Podróży Kormorana jest świetna, na aktualny upał nic nie działa na mnie jak ich Witbier.

 

Ogólnie Browar Kormoran jest świetny. Nie ma chyba piwa, które by mi nie smakowało. Osobiście, bardzo lubię "Miodne", które smakuje jak miód pitny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zgadzam się z kolegami - Browar Kormoran produkuje rewelacyjne piwa. W końcu to flagowy browar w Warmińsko - Mazurskim. Swieże, Kormoran, Warminskie i wpomniane Witbier zawsze chłodzą się w  lodówce i czekaja na swoją kolej  :-P

Witbier mógłby jednak być tańszy, gdyż 6.5 PLN (tyle placę w sklepie w Iławie) za lokalne piwo to już nie jest mało.  JEDNAK, jak wspomniał Arsen, nic nie gasi tak pragnienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował?  ;)

 

Happy Crack :D

Fajne, ale już nie robi takiego wrażenia jak jasna wersja sahti, czyli "Koniec świata".

Co ciekawe - próbowałem w dwóch miejscach i za każdym razem smakowało nieco inaczej. Co by nie mówić - w obu przypadkach nie czuć 8%. Smak oryginalny, ale, przynajmniej dla mnie - jasne sahti było dużo bardziej "wow".

 

Btw - bywający w Krakowie mogli zauważyć ostatnio szturm browarów rzemieślniczych - niedawno otworzyła się Viva la Pinta przy Floriańskiej, a od poczatku sierpnia Pracownia Piwa ma swój lokal (Tap House) przy św. Jana. Ponadto powstaje jakiś mały browar w Nowej Hucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.