Skocz do zawartości

Forumowy Ranking 10 najlepiej ubranych Polaków dla Magazynu PLAYBOY


Krupa & Rzeszutko

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie Forumowicze!

Na początku listopada otrzymałem od redakcji magazynu PLAYBOY zaproszenie do grona, którego zadaniem jest wyłonienie najlepiej ubranych Polaków w 2016 roku.

Mam kilka swoich typów...

Jestem jednak bardzo ciekawy kto znalazłby się na Waszej liście... .

W końcu kto mógłby lepiej ocenić Dandysa niż sam Dandys?

Zapraszam do wspólnego "Typowania" na forum, na profilu naszej Pracowni https://web.facebook.com/KrupaRzeszutko/?_rdr lub na profilu "Jak będzie z Dandysami" https://web.facebook.com/groups/Jak.bedzie.z.Dandysami/?fref=ts

Pozdrawiam,

Karol Rzeszutko

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a koledzy @blekit (pozbierać tylko zdjęcia z CMDNS i spokojnie można poradnik na każdy z 365 dni dać - co na siebie włożyć) albo @Aron, jeszcze może wymęczony Pan @poszetka.com - dać profesjonalnego fotografa i spokojnie by stanęli w szranki. 

Ale nie oszukujmy się - jak rozumiem i tak mają wygrać jacyś celebryci albo blogerzy :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę aby ten ranking był dla nas specjalnie interesujący czy miarodajny. Wystarczy popatrzeć na zeszłoroczną czołówkę rankingu - niezły miszmasz.

Nawet najlepiej ubrani blogerzy czy naturszczycy nieznani w medialno-politycznym "haj-lajfie" nie będą beneficjentami tego rankingu. Jeżeli powiedzie się plan jednego z naszych stowarzyszeniowych kolegów to na naszym forum zorganizujemy tego typu plebiscyt, z naciskiem na współczesną klasykę (dla kogoś raper ze złotym łańcuchem i dwoma Rolexami też może być "naj"). Moim zdaniem warto zrobić to w podkategoriach, na przykład:

- najlepiej ubrany polityk

- (...) aktor

- (...) bloger modowy

itd.

wówczas nie staniemy przed dziwnym wyborem typu "co jest lepsze? Wyścigowy Lotus czy ciężarowa Scania?"

I myślę, że osoby zawodowo zajmujące się ubieraniem innych nie powinny być brane pod uwagę.

1.jpg

2.png

3.png

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pan Grono

2. Autor bloga W Dobrym Stylu (wyleciało mi niestety z głowy imię i nazwisko)

3. Jan Adamski

4. Meander

długo długo nic...

87. Grzegorz Krychowiak

88. Robert Lewandowski

@Koval miło mi że tak piszesz, ale ostro przegiąłeś :) Nie ma co porównywać moich sieciówkowych ubrań (zarówno pod względem wyglądu, jakości jak i dopasowania) z perfekcyjnymi bispołkowymi garniturami i przemyślanymi stylizacjami wielu forumowiczów (np. Blueloafers, Whitesnake, Constantin, Tomasz Miler, czy Macaroni, a znalazłoby się sporo więcej). Na selfie z telefonu wklejanych na forum różnica może być niewidoczna, ale naprawdę nie ma w ogóle co porównywać. Gdybym miał serio kogoś wskazywać do takiego rankingu, to tych pięciu forumowiczów od razu przyszłoby mi na myśl. A tak w ogóle, to dobre garnitury i buty już dawno przestały być ewenementem, każdego dnia idąc do pracy, czy w czasie przerwy obiadowej widzę przynajmniej kilka osób w świetnie skrojonych garniturach i przepięknych butach. Nikomu nieznanych pracowników korporacji, którzy pewnie nawet nie siedzą na tym forum, a ubranych sporo lepiej niż osoby z wklejonego przez damiance rankingu, czy wielu forumowiczów...

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Clovis napisał:

Jak patrzę na to zdjęcie Lewandowskiego, to pojęcie "dobrze ubrany" wydaje mi się czystą egzotyką. Z drugiej strony - marynarka wygląda jak reklama filmu X-men. Jeśli taki był zamiar, to się powiódł.

Swoją drogą ciekawe, jak na Lewym ten efekt osiągnęli, bo sylwetkę ma raczej modelową, a w tej marynarce wygląda jak Quasimodo.

Dla mnie, przy całym szacunku dla kolegów forumowiczów, największą ikoną stylu z blogosfery jest Styleman. Inni ubierają się może i równie dobrze, ale nie mają takiego "swagu" i charyzmy jak Pan Ireneusz.

Jest to też w pewnym sensie osoba publiczna czy popularna, i skoro Macaroni mógł się znaleźć na takiej liście, tym bardziej może Styleman.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienieni pisarze są chyba jednak szerzej znani od Wojciecha Szarskiego czy Radzimira Dębskiego... ale czy są aż tak dobrze ubrani, to nie wiem.

Długo już w PL nie mieszkam i nie oglądam polskiej telewizji (za to polski Internet przeglądam regularnie), ale właśnie zdałem sobie sprawę, jak dramatycznie nisko zawieszona jest poprzeczka...

To może Gortat? Przynajmniej wiadomo, że u krawca szyje (bo ma za długie spodnie :D), i to pewnie drogiego.

z20097831IH,Marcin-Gortat-w-2014-roku-po

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

A tak w ogóle, to dobre garnitury i buty już dawno przestały być ewenementem, każdego dnia idąc do pracy, czy w czasie przerwy obiadowej widzę przynajmniej kilka osób w świetnie skrojonych garniturach i przepięknych butach. Nikomu nieznanych pracowników korporacji, którzy pewnie nawet nie siedzą na tym forum, a ubranych sporo lepiej niż osoby z wklejonego przez damiance rankingu, czy wielu forumowiczów...

Też to widzę u nas. Coś się dzieje. Nawet popularne sieci zaczęły mieć w ofercie klasyczne buty i ubrania i jest to kwestia ostatnich kilku lat, mam wrażenie. Bułhakow gdzieś w okolicach 1924 roku napisał, ze widział w teatrze człowieka w smokingu i czy to znaczy, że niedługo wszyscy będziemy chodzić w smokingach? On się pomylił srodze, ale może teraz będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Redakcja Magazyny PB nie przesłała mi żadnych informacji na temat jakichkolwiek ograniczeń. Zadanie jest proste… rekomendacja 10 mężczyzn, których osobiście uważam za najlepiej ubranych w roku 2016. Swoje nominacje muszę oczywiście poprzeć, według instrukcji „jednozdaniowym uzasadnieniem”.

Pomijając uzasadnienia, oto moja czołówka – 15 osób z całej Polski, którym gwarno kibicuję!

(kolejność nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia)

 

Łukasz Masłowski

Maciej Zaremba

Ireneusz Korzeniewski

Dawid Tymiński

Albert Borowiecki

Jan Adamski

Roman Zaczkiewicz

Tomasz Miler

Szymon Jeziorko

Rafał Przetak

oraz

Michał Olejnik @blekit

Michał Kędziora

Wojciech Szarski

Maciej Dolega

 

I jeden z naszych w UK czyli Mikołaj Pawelczak

Życzę Wam aby i reszta nominujących widziała w Was najlepiej ubranych Polaków.

 

Do czwartku muszę wybrać dziesiątkę z powyższej piętnastki, w związku z czym Forumowicze, jeżeli macie dla mnie jeszcze jakieś sugestie… HIT ME ;) 

 

Pozdrawiam,

Karol

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, czyli niestety ranking idzie w stronę tego co napisałem w moim poprzednim poście :) Panie Karolu, z całym szacunkiem ale czy to Pana typy na najlepiej ubranego blogera w Polsce, czy też najlepiej ubranego mężczyznę? Jestem praktycznie pewien, że zarówno Pańska pracownia, jak i pracownia Macieja Zaremby posiadają wielu klientów, którzy ubierają się o wiele lepiej, niż niektórzy wymienieni przez Pana blogerzy (którzy ostatnio prezentują na zdjęciach głównie niedopasowane, wypożyczone do sesji niezbyt ładne garnitury i płaszcze Próchnika).

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się @Zajac Poziomka, że jak zwykle o mnie pamiętałeś, ale niestety to nie moja liga i jeszcze długo nie będzie ;)
Pytanie w zasadzie do Pana Karola jest takie, co się następnie stanie z tymi nominacjami? Bo jeśli będą zbierane od kilkunastu jurorów, to wtedy rzeczywiście sens ma raczej wybór spośród osób jakoś rozpoznawalnych. Trudno się nie zgodzić z przedmówcami, że na forum znalazło by się kilku "mocnych zawodników", ale nie wiem czy takie nominacje odnajdą się w formule konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Panie Karolu, z całym szacunkiem ale czy to Pana typy na najlepiej ubranego blogera w Polsce, czy też najlepiej ubranego mężczyznę? 

I to jest zasadnicze pytanie. Większość blogerów odbieram jako osoby "przebrane" niż dobrze ubrane.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pan Grono

2. Autor bloga W Dobrym Stylu (wyleciało mi niestety z głowy imię i nazwisko)

3. Jan Adamski

4. Meander

długo długo nic...

87. Grzegorz Krychowiak

88. Robert Lewandowski

@Koval miło mi że tak piszesz, ale ostro przegiąłeś  Nie ma co porównywać moich sieciówkowych ubrań (zarówno pod względem wyglądu, jakości jak i dopasowania) z perfekcyjnymi bispołkowymi garniturami i przemyślanymi stylizacjami wielu forumowiczów (np. Blueloafers, Whitesnake, Constantin, Tomasz Miler, czy Macaroni, a znalazłoby się sporo więcej). Na selfie z telefonu wklejanych na forum różnica może być niewidoczna, ale naprawdę nie ma w ogóle co porównywać. Gdybym miał serio kogoś wskazywać do takiego rankingu, to tych pięciu forumowiczów od razu przyszłoby mi na myśl. A tak w ogóle, to dobre garnitury i buty już dawno przestały być ewenementem, każdego dnia idąc do pracy, czy w czasie przerwy obiadowej widzę przynajmniej kilka osób w świetnie skrojonych garniturach i przepięknych butach. Nikomu nieznanych pracowników korporacji, którzy pewnie nawet nie siedzą na tym forum, a ubranych sporo lepiej niż osoby z wklejonego przez damiance rankingu, czy wielu forumowiczów...

Jak miło, że mnie wspomniałeś:) Zanim jednak zasłużę na ten zaszczytny tytuł to trochę czasu minie:)

Kompletowanie satysfakcjonującej garderoby wymaga dużej pracy:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak człowiek zakłada dajmy na to rękawiczki, a brakuje mu skarpetek wychodzi komicznie

 

Naprawdę do tego się przyczepiliście...

Wyraźny był chyba motyw motoryzacyjny we wpisie, a rękawiczki typowe do prowadzenia.

Latem całuski zakładam do prowadzenia skutera, a nierzadko mam wtedy na sobie coś z krótkim rękawem. Też wtedy jest to komiczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zasadnicze pytanie. Większość blogerów odbieram jako osoby "przebrane" niż dobrze ubrane.

Ja bym jednak powiedział, że to celebryci zwykle są przebrani.

Wszak nawet w większości są ubierani przez ich stylistów. Wiadomo jak to wtedy wychodzi - tak, by było jak najbardziej fancy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grono Ciekawe czy jeszcze ktoś z powyższej listy tak aktywnie powalczy dzisiaj o naszej głosy jak Ty, tylko jeden dzień aktywności ale to nas bardzo mile łechce

Nie rozumiem sarkazmu. Popraw mnie, jeśli Cię źle odebrałem.

Nie walczę o niczyje głosy, ale postanowiłem się wypowiedzieć w wątku, w którym ktoś mnie wspomniał. Nie zostawiłem także bez odpowiedzi Twoją wypowiedź.

To prawda, że nie udzielam się na forum, bo nie mam na to czasu, ale czytam je od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2016 o 20:55, Zajac Poziomka napisał:

 

A tak w ogóle, to dobre garnitury i buty już dawno przestały być ewenementem, każdego dnia idąc do pracy, czy w czasie przerwy obiadowej widzę przynajmniej kilka osób w świetnie skrojonych garniturach i przepięknych butach. Nikomu nieznanych pracowników korporacji, którzy pewnie nawet nie siedzą na tym forum, a ubranych sporo lepiej niż osoby z wklejonego przez damiance rankingu, czy wielu forumowiczów...

W dobrym ubieraniu się nie chodzi  o dobre  i świetnie dopasowane garnitury - to może być wynik posiadania pieniędzy oraz oddania się w ręce dobrego krawca (przy czym posiadanie gustu i wyczucie estetyki się tu przyda).

Wg mnie tu chodzi przede wszystkim o zgranie osobowości z ubiorem oraz o estetykę tegoż ubioru, także o jego szeroko rozumiany pazur (czy to drapieżny czy powściągliwie delikatny). Dopasowanie i znajomość reguł jak najbardziej pomocne oczywiście. Lecz moim  zdaniem lepiej jest ubrana osoba, przelewająca w ubiór swoją osobowość, stopiona z nim w całość czy świadomie i ciekawie (ale nie efekciarsko) grająca konwencjami, choćby miała na sobie ubranie niedrogie, nieidealnie dopasowane, a nawet błędy w  zestawieniach czasem popełniała - niż perfekcyjnie wymodelowany szef korporacji, którego twarz można zastąpić inną metodą wytnij- wklej.

Z blogerów T. Miler jest ze swoimi ubraniami  w pełni zgrany, na kimś innym one by straciły swój charakter. Przy czym są to ubiory na ogół perfekcyjne.

Inny bloger - J. Adamski - ma ten pazur i autentyczność - choć czasem wygląda przebrany czy odziany w średnie jakościowo i średnio dopasowane płaszcze - ostatnio Próchnika.

Słowa kluczowe to styl, osobowość i TALENT.

A taki Lewandowski to żurnalowa kukiełka w rękach stylistów bez talentu, niewarta wzmianki w kontekście jakiegokolwiek stylu.

 

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.