Skocz do zawartości

Forumowy Ranking 10 najlepiej ubranych Polaków dla Magazynu PLAYBOY


Krupa & Rzeszutko

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie jeszcze coś dodać.

W  takich konkursach konieczne są kryteria oceny, nie tylko  kategorie. Na przykład takie kryteria bym tu widział - wymyślam  na szybko:

1.  Zgranie ubioru z osobowością - 1-10 punktów.

2. Znajomość konwencji -1-5 punktów.

3. Dopasowanie - 1-5 punktów.

4. Estetyka - 1-10 punktów.

5. Prezencja - 1-5 punktów.

Itd.

Bez takich jasnych kryteriów takie rankingi to wróżenie z fusów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dobrym ubieraniu się nie chodzi  o dobre  i świetnie dopasowane garnitury - to może być wynik posiadania pieniędzy oraz oddania się w ręce dobrego krawca (przy czym posiadanie gustu i wyczucie estetyki się tu przyda).

Wg mnie tu chodzi przede wszystkim o zgranie osobowości z ubiorem oraz o estetykę tegoż ubioru, także o jego szeroko rozumiany pazur (czy to drapieżny czy powściągliwie delikatny). Dopasowanie i znajomość reguł jak najbardziej pomocne oczywiście. Lecz moim  zdaniem lepiej jest ubrana osoba, przelewająca w ubiór swoją osobowość, stopiona z nim w całość czy świadomie i ciekawie (ale nie efekciarsko) grająca konwencjami, choćby miała na sobie ubranie niedrogie, nieidealnie dopasowane, a nawet błędy w  zestawieniach czasem popełniała - niż perfekcyjnie wymodelowany szef korporacji, którego twarz można zastąpić inną metodą wytnij- wklej.

Z blogerów T. Miler jest ze swoimi ubraniami  w pełni zgrany, na kimś innym one by straciły swój charakter. Przy czym są to ubiory na ogół perfekcyjne.

Inny bloger - J. Adamski - ma ten pazur i autentyczność - choć czasem wygląda przebrany czy odziany w średnie jakościowo i średnio dopasowane płaszcze - ostatnio Próchnika.

Słowa kluczowe to styl, osobowość i TALENT.

A taki Lewandowski to żurnalowa kukiełka w rękach stylistów bez talentu, niewarta wzmianki w kontekście jakiegokolwiek stylu.

 

Masz dużo racji. Ciekawe, że posiadając nieograniczone w zasadzie środki pieniężne wiele osób nie potrafi ich nawet wykorzystać. Ubierają się w drogie, ale niedopasowane, zbyt efekciarskie ubrania. Inni wyglądają po prostu jak klony w podobnych, granatowych garniturach. Wiele osób na stanowiskach niestety boi się wyglądać zbyt dobrze i chce wtapiać się w tłum. Inni w drugą stronę - chcą się wyróżnić, ale nie do końca w dobrym guście. Ile spotkałem na swojej drodze osób, które kupują odzież tylko po to, by moc pokazać innym metkę. A takie garnitury od dobrego krawca często przecież takowej nie posiadają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Litości. Ubrania to nie fizyka kwantowa, czy Dialogi platońskie. W ostatnich latach ze schludnym/eleganckim ubieraniem się dzieje się dokładnie to samo co z ćwiczeniem na siłowni. Mnóstwo blogów, youtuberów, trenerów personalnych po kursie korespondencyjnym, dorabianie na siłę filozofii (czy to do ciuszków, czy do zwykłego przerzucania żelaza), tekstów motywacyjnych, domorosłych ekspertów, powtarzanych mitów. "Powściągliwie delikatny pazur", "osoba przelewająca w ubiór osobowość"... litości.

Absolutnie się z Tobą nie zgadzam.

Jeśli setki osób trwoni tysiące godzin na takich forach i blogach i wydaje grubą kasę na ubrania - to siłą rzeczy sprawa staje się dość poważna. Za lekko, wg mnie, to traktujesz, za łatwe są Twoje uwagi i docinki :)

Ja jestem nauczony robić coś na serio albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości. Ubrania to nie fizyka kwantowa, czy Dialogi platońskie. W ostatnich latach ze schludnym/eleganckim ubieraniem się dzieje się dokładnie to samo co z ćwiczeniem na siłowni. Mnóstwo blogów, youtuberów, trenerów personalnych po kursie korespondencyjnym, dorabianie na siłę filozofii (czy to do ciuszków, czy do zwykłego przerzucania żelaza), tekstów motywacyjnych, domorosłych ekspertów, powtarzanych mitów. "Powściągliwie delikatny pazur", "osoba przelewająca w ubiór osobowość"... litości.

Uwierz, że do poziomu fitness to w modzie jeszcze daleko:) na mnie jak płachta na byka działają obecni "trenerzy" i celebryci. Jestem w branży 8 lat i kiedyś było nas kilku, a teraz co drugi jest trenerem.

Zaraz pewnie ktoś powie, że teraz każdy jest blogerem i będzie miał rację. Na przykład taki ja:))) Sam się nie zna i z każdym kolejnym wpisem się uczy, a już chce doradzać innym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

Samochód, pralkę i mikser też dobierasz z całą powagą do swojej osobowości? W końcu na takie rzeczy ludzie też wydają grubą kasę i prowadzą o nich dyskusje na forach.

Auta nie mam, ale nawet łyżkę do mieszania gulaszu czasem dobieram pod kątem estetyki, serio :) Ale tylko czasem :)

A wracając do tematu, po co mi ranking robiony byle jak, dla zabicia czasu i krótkiej uciechy? Nie lubię powierzchowności. Dobry ranking może czegoś nauczyć. Diabeł zawsze tkwi w szczegółach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie mam, ale nawet łyżkę do mieszania gulaszu czasem dobieram pod kątem estetyki, serio

A wracając do tematu, po co mi ranking robiony byle jak, dla zabicia czasu i krótkiej uciechy? Nie lubię powierzchowności. Dobry ranking może czegoś nauczyć. Diabeł zawsze tkwi w szczegółach.

Kurcze, co jak co, ale samochód to naprawdę dobiera się do osobowości. Wybór auta może wiele powiedzieć o jego posiadaczu.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Grono napisał:

Kurcze, co jak co, ale samochód to naprawdę dobiera się do osobowości. Wybór auta może wiele powiedzieć o jego posiadaczu.

Ja też nie mam auta, ale mam dziwne wrażenie, że samochód dobiera się nie do osobowości, ale do budżetu.

  • Oceniam pozytywnie 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam auta, ale mam dziwne wrażenie, że samochód dobiera się nie do osobowości, ale do budżetu.

Tak, ale w ramach budżetu też masz spory wybór. Czasami też samochód może "mowic" że masz gdzieś jakim samochodem jeździsz, ale w wielu przypadkach jednak może coś o Tobie powiedziec wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Krupa & Rzeszutko napisał:

Panowie,

 

 

 

Redakcja Magazyny PB nie przesłała mi żadnych informacji na temat jakichkolwiek ograniczeń. Zadanie jest proste… rekomendacja 10 mężczyzn, których osobiście uważam za najlepiej ubranych w roku 2016. Swoje nominacje muszę oczywiście poprzeć, według instrukcji „jednozdaniowym uzasadnieniem”.

 

Pomijając uzasadnienia, oto moja czołówka – 15 osób z całej Polski, którym gwarno kibicuję!

 

(kolejność nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia)

 

 

Łukasz Masłowski

 

Maciej Zaremba

 

Ireneusz Korzeniewski

 

Dawid Tymiński

 

Albert Borowiecki

 

Jan Adamski

 

Roman Zaczkiewicz

 

Tomasz Miler

 

Szymon Jeziorko

 

Rafał Przetak

 

oraz

 

Michał Olejnik @blekit

 

Michał Kędziora

 

Wojciech Szarski

 

Maciej Dolega

 

 

I jeden z naszych w UK czyli Mikołaj Pawelczak

 

Życzę Wam aby i reszta nominujących widziała w Was najlepiej ubranych Polaków.

 

 

Do czwartku muszę wybrać dziesiątkę z powyższej piętnastki, w związku z czym Forumowicze, jeżeli macie dla mnie jeszcze jakieś sugestie… HIT ME ;) 

 

 

Pozdrawiam,

 

Karol

Zgłaszam kandydaturę Karola Rzeszutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Heh, czyli niestety ranking idzie w stronę tego co napisałem w moim poprzednim poście :) Panie Karolu, z całym szacunkiem ale czy to Pana typy na najlepiej ubranego blogera w Polsce, czy też najlepiej ubranego mężczyznę? Jestem praktycznie pewien, że zarówno Pańska pracownia, jak i pracownia Macieja Zaremby posiadają wielu klientów, którzy ubierają się o wiele lepiej, niż niektórzy wymienieni przez Pana blogerzy (którzy ostatnio prezentują na zdjęciach głównie niedopasowane, wypożyczone do sesji niezbyt ładne garnitury i płaszcze Próchnika).

@Zajac Poziomka oczywiście istnieje spora grupa mężczyzn w całej Polsce, która z pewnością zasługuje na miano najlepiej ubranych. W rankingu dla PB, mimo wszystko jednak nie możemy sobie pozwolić na upublicznianie danych osobowych i zdjęć np. naszych Klientów. Wszystkich naszych Klientów staramy się traktować z należytym szacunkiem, dbając o to by ich osobiste sprawy, w tym także kwestie garderoby nie wychodziły poza drzwi naszej Pracowni.

Osoby, które wskazałem we wcześniejszym wpisie są w jakimś stopniu publiczne, stąd bardzo łatwo, każdy z nas może wziąć ich pod lupę i zwyczajnie ocenić :)

Jeżeli Twoim zdaniem ktoś inny, np. z grona forumowiczów, którzy biorą czynny udział w wątku CMDNS zasługują na to by głośno wspomnieć o nich w rankingu dla PLAYBOYA, uprzejmie proszę abyś je wskazał. Z wielką przyjemnością poznam Twoje typy.

Całą społeczność Forum But w Butonierce Bespoke Social Club zapraszam do zgłaszania swoich propozycji - najlepiej ze zdjęciem.

Z góry dziękuję :)

Karol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krupa & Rzeszutko Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, po prostu ciężko mi się pogodzić z nazywaniem tego rankingiem najlepiej ubranych mężczyzn, bo nim po prostu nie będzie. Prędzej powinno się to nazywać ranking najlepiej ubranych osób publicznych.

Jeżeli chodzi o forumowiczów, to wymieniłem kilku w moim poprzednim poście w tym temacie, ale powtórzę :) Oprócz Blue Loafersa, Tomasza Milera i Macaroniego (których Pan wspomniał) dodałbym Whitesnake'a, Constantina czy forumowiczów Aron, p_b i el-biczel. W mojej opinii każda z tych osób ubiera się lepiej od wielu wymienionych przez Pana kandydatów (inna sprawa czy ci forumowicze w ogóle mieliby ochotę znaleźć się w takim rankingu). Przy czym oceniam tylko na podstawie zdjęć z forum, "w realu" widziałem jedynie Arona. Swojej kandydatury raczej Pan zgłosić nie może, ale jak już zauważył kolega Jamjest, też spokojnie mógłby Pan kandydować :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, eye_lip napisał:

I to jest zasadnicze pytanie. Większość blogerów odbieram jako osoby "przebrane" niż dobrze ubrane.

@eye_lip

staram się nie oceniać tego czy któryś z nominowanych przeze mnie Blogerów ubiera się czy się przebiera. Trudno jest dokonać takiej oceny nie znając osoby i jej upodobań do garderoby.

Dla odmiany, taki Nick Wooster...

 

nick woodster.jpg

 

... bardzo specyficzny styl, ale co można o nim powiedzieć? Patrząc na załączone zdjęcia - dla jednych będzie to przebieraniec dla innych będzie to facet, który ma swój wyraźny styl i pomysł na elegancję!

Spróbujmy nominować kogoś spoza grupy blogerów :) Uprzejmie proszę o propozycję.

 

Pozdrawiam,

K

 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Zajac Poziomka napisał:

@Krupa & Rzeszutko Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, po prostu ciężko mi się pogodzić z nazywaniem tego rankingiem najlepiej ubranych mężczyzn, bo nim po prostu nie będzie. Prędzej powinno się to nazywać ranking najlepiej ubranych osób publicznych.

Jeżeli chodzi o forumowiczów, to wymieniłem kilku w moim poprzednim poście w tym temacie, ale powtórzę :) Oprócz Blue Loafersa, Tomasza Milera i Macaroniego (których Pan wspomniał) dodałbym Whitesnake'a, Constantina czy forumowiczów Aron, p_b i el-biczel. W mojej opinii każda z tych osób ubiera się lepiej od wielu wymienionych przez Pana kandydatów (inna sprawa czy ci forumowicze w ogóle mieliby ochotę znaleźć się w takim rankingu). Przy czym oceniam tylko na podstawie zdjęć z forum, "w realu" widziałem jedynie Arona. Swojej kandydatury raczej Pan zgłosić nie może, ale jak już zauważył kolega Jamjest, też spokojnie mógłby Pan kandydować :) 

@Aron

@p_b

@el-biczel

@Jamjest

@Whitesnake

Czy mogę liczyć na waszą zgodę :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krupa & Rzeszutko napisał:

@Aron

@p_b

@el-biczel

@Jamjest

@Whitesnake

Czy mogę liczyć na waszą zgodę :) ?

Dziękuję wszystkim za wspomnienie o mnie. :) Nie wiem do końca z czym moja zgoda by się wiązała. Jeżeli ograniczamy się do tego, że weźmie Pan moje zdjęcia z forum, to bardzo proszę. :) Profesjonalnych zdjęć raczej nie jestem w stanie dostarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krupa & Rzeszutko Po zmianie silnika forum niestety wyszukiwanie postów z wysoką reputacją jest bardzo utrudnione, ale podaję przykładowe zdjęcia (w formie linków do postów, żeby nie zasypać tego tematu zdjęciami). Kolega Constantin zdjęcia po pewnym czasie usuwa, więc niespecjalnie można coś na forum znaleźć. A szkoda, bo pokazywał wiele fantastycznych zestawów.

Aron:

Parmigiano:

Whitesnake:

 

el-biczel:

p_b:

 

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki jest sens podawać do rankingu (w którym liczy się liczba głosów) użytkowników forum? Zaproponujcie osoby, które są znane szerszej grupie społeczeństwa.

Moje typy (kolejność przypadkowa):

* Marcin Gortat
* Grzegorz Krychowiak
* Marcin Prokop
* Wojciech Szarski
* Roman Zackiewicz
* Maciej Zaremba


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, alabuz napisał:

Ale jaki jest sens podawać do rankingu (w którym liczy się liczba głosów) użytkowników forum? Zaproponujcie osoby, które są znane szerszej grupie społeczeństwa.

Moje typy (kolejność przypadkowa):

* Marcin Gortat
* Grzegorz Krychowiak
* Marcin Prokop
* Wojciech Szarski
* Roman Zackiewicz
* Maciej Zaremba


 

Zostałem poproszony o przesłanie swoich propozycji. Nie widzę sensu popierać kandydatów, których nie uważam za dobrze ubranych, mimo że to pewnie oni zostaną ogłoszeni jako najlepiej ubrani. Moim zdaniem nie warto tu iść z prądem - wręcz przeciwnie. Pokaże redakcji kto tutaj zasługuje na miano najlepiej ubranych. Każdy z wytyczonych do tego zadania powinien postąpić zgodnie ze swoimi przekonaniami, a nie zgodnie z tym co może przyszłość ma dla nas w zanadrzu. Możliwe, że ranking już dawno jest rozpisany... co z tego?!

:)

 

Do dzieła Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zajac Poziomka napisał:

@Krupa & Rzeszutko Nie chciałbym, żeby wyszło że to ja wywołuję forumowych kolegów do tablicy. Po prostu odpowiedziałem na Pańskie pytanie kto z forum według mnie ubiera się lepiej od niektórych Pańskich kandydatów :) 

 

Rozumiem :)

Poczekajmy więc na decyzje Forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.