Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No nie są zbyt uniwersalne. Brązowe połączysz w zasadzie z każdym kolorem i typem spodni - włącznie z dżinsami, niezależnie od tego czy będą to lotniki, loafersy czy trzewiki. Dotyczy to również butów zamszowych. Tymczasem czarne grają tylko ze spodniami w kant, koloru czarnego, granatowego i odcieni szarości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bażant napisał:

No nie są zbyt uniwersalne. Brązowe połączysz w zasadzie z każdym kolorem i typem spodni - włącznie z dżinsami, niezależnie od tego czy będą to lotniki, loafersy czy trzewiki. Dotyczy to również butów zamszowych. Tymczasem czarne grają tylko ze spodniami w kant, koloru czarnego, granatowego i odcieni szarości.

Nie istnieją buty które dobrze wyglądają z każdym kolorem i typem spodni. Buty w kolorze "medium brown" nie pasują do spodni ciemnoszarych/grafitowych i ciemnego granatu, nie wspominając już o czarnym. Oczywiście, buty w kolorze "dark brown" można śmiało z tymi kolorami łączyć, ale one z kolei te nie będą dobrze grać np. z jasnymi spodniami typu chino, bo do nich przydałby się właśnie jaśniejszy odcień... Nie ma jednego "uniwersalnego" koloru butów. Jeżeli ktoś częściej chodzi w garniturach, bardziej uniwersalne będą buty czarne, jeżeli ktoś w stylu smart casual, lepsze będą buty brązowe.

  • Like 3
  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zajac Poziomka napisał:

Nie istnieją buty które dobrze wyglądają z każdym kolorem i typem spodni. Buty w kolorze "medium brown" nie pasują do spodni ciemnoszarych/grafitowych i ciemnego granatu, nie wspominając już o czarnym. Oczywiście, buty w kolorze "dark brown" można śmiało z tymi kolorami łączyć, ale one z kolei te nie będą dobrze grać np. z jasnymi spodniami typu chino, bo do nich przydałby się właśnie jaśniejszy odcień... Nie ma jednego "uniwersalnego" koloru butów. Jeżeli ktoś częściej chodzi w garniturach, bardziej uniwersalne będą buty czarne, jeżeli ktoś w stylu smart casual, lepsze będą buty brązowe.

Trochę kwestia gustu i konkretnego przypadku, ale widziałem wiele z wymienionych zestawów które wyglądają dobrze. Szczególnie w przypadku umownego medium brown w połączeniu z granatowymi spodniami. Widziałem nawet dobrze wyglądające połączenie ciemnobrązowych loafersów z kraciastymi spodniami o dwa tony jaśniejszymi i wyglądało to świetnie.

Lino Ielluzi mnóstwo razy na swoim FB czy Instagramie prezentował się w butach "medium brown" w połączeniu z ciemnoszarymi spodniami, podobnie z resztą jak w białych spodniach w połączeniu z ciemnobrązowymi monkami, albo takimi w kolorze tan w połączeniu ze ciemniejszymi, brązowymi spodniami. A granatowe monki w połączeniu z jasnoniebieskim garniturem też się u niego zdarzyły. Wszystko to wychodzi poza kanwę i może wydawać się absurdem, a mimo wszystko może wyglądać dobrze. Chociaż, żeby być szczerym to miał też na którymś Pitti zestaw białego garnituru w połączeniu z czarnymi, zamszowymi monkami.

Alessandro Squarzi. Ile razy widziałem u niego ciemnobrązowe loafersy, z ciemnoszarymi skarpetami i białymi spodniami. Ja jednak jestem z tych, którym się to podoba :)

Sprezzatura i te sprawy, ale czerń to czerń, a brąz ma wiele twarzy, a i kontrast wcale nie musi być ordynarny. Obstaję przy swojej opinii i jestem pewien, że stawiając obok siebie dowolne brązowe buty i identyczne lecz czarne to brązowe zwyciężą pod względem sensownych kombinacji i tylko to właściwie miałem na myśli

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Zajac Poziomka napisał:

Nie istnieją buty które dobrze wyglądają z każdym kolorem i typem spodni. Buty w kolorze "medium brown" nie pasują do spodni ciemnoszarych/grafitowych i ciemnego granatu, nie wspominając już o czarnym. Oczywiście, buty w kolorze "dark brown" można śmiało z tymi kolorami łączyć, ale one z kolei te nie będą dobrze grać np. z jasnymi spodniami typu chino, bo do nich przydałby się właśnie jaśniejszy odcień... Nie ma jednego "uniwersalnego" koloru butów. Jeżeli ktoś częściej chodzi w garniturach, bardziej uniwersalne będą buty czarne, jeżeli ktoś w stylu smart casual, lepsze będą buty brązowe.

Burgundowe buty mają chyba najszersze zastosowanie, bo pasują do wszystkich wymienionych kolorów spodni, może za wyjątkiem czarnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.