Skocz do zawartości

Jakie buty mam dziś na sobie


kamil

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16,6k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę to będzie nawiązanie do tematu skarpet. Dziś w pewnym polskim serialu komediowym m.in. o towarzystwie warszawskich prawników widziałem taki ubiór jednego z nich. Ładny ciemnoniebieski garnitur, biała koszula, ładny dość szeroki krawat, poszetka ułożona w "puff", ładne brązowe monki i .... brak skarpet. Nie śledzę tego serialu i nie wiem czy ten adwokat występował bez skarpet w sądzie czy tylko w biurze przed petentami. Faktem jest, że tego aktora do zdjęć ktoś tak ubrał, na czymś lub na kimś się wzorując. W związku z tym mam pytanie: czy warszawscy prawnicy chodzą bez skarpet czy to tylko wymysł kostiumologa? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co widziałeś, to była projekcja 25-letniej pani scenograf na temat tego, jak wygląda świat.

Chyba wiem o jakim serialu mówisz, mężczyźni wyglądają tam jak sprzedawcy w Vistuli (nie jest to komplement).

Ale i tak nic nie przebije serialu "Magda M." - tam główny aktor zawsze, ale to zawsze miał poluzowany krawat i rozpiętą koszulę pod szyją 8-)

 

Nie wiem, jak wyglądają prawnicy w Warszawie, ale chciałbym, żeby wyglądali tak:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę poza tematem (bez złośliwości) - proponowałbym modyfikację skryptu forum w taki sposób, żeby podczas cytowania postu z obrazkami były one automatycznie usuwane, ewentualnie - jeśli to niewykonalne - wprowadzenie odpowiedniego zapisu w regulaminie forum. Takie dublowanie treści zaburza czytelność wątków z dużą ilością zdjęć, dodatkowo powoduje dodatkowe, zbędne obciążanie serwera.

  • Oceniam pozytywnie 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TomiW01 napisał:

Trochę to będzie nawiązanie do tematu skarpet. Dziś w pewnym polskim serialu komediowym m.in. o towarzystwie warszawskich prawników widziałem taki ubiór jednego z nich. Ładny ciemnoniebieski garnitur, biała koszula, ładny dość szeroki krawat, poszetka ułożona w "puff", ładne brązowe monki i .... brak skarpet. Nie śledzę tego serialu i nie wiem czy ten adwokat występował bez skarpet w sądzie czy tylko w biurze przed petentami. Faktem jest, że tego aktora do zdjęć ktoś tak ubrał, na czymś lub na kimś się wzorując. W związku z tym mam pytanie: czy warszawscy prawnicy chodzą bez skarpet czy to tylko wymysł kostiumologa? :-D

Hehe, szczecińskim prawnikom zdarza się ubrać monki bez skarpet i to do bermudów, ale tylko w takiej scenerii: 

IMG_2845.jpg

A tak serio, jeżeli nie mam rozpraw i zaplanowanych spotkań, a za oknem 30 stopni to idę do pracy w tassel loafersach bez skarpet, ale już nie w bermudach :) Niemniej, z pracy mam do domu ok 5 min samochodem, więc jeżeli wyskoczą niezaplanowane czynności procesowe (czyt. kogoś niesłusznie aresztują) to zdążę się ogarnąć, by pana prokuratora / policjanta wychowanego na stylistyce radzieckiej elity nie "urazić" :) 

Ponadto, uważam, że to lepszy i elegantszy strój na upalny dzień, niż dwa rozmiary za duży czarny garnitur + czarne i to przybrudne "alladynki", jak to się często zdarza moim kolegom po fachu ubrać :) 

EDIT

No, ale z tym brakiem skarpet w sytuacjach służbowych to uważam i innym radzę uważać również, zwłaszcza w kontakcie ze starszymi ludźmi. Na studiach pracowałem w dziale zamówień publicznych w firmie ochroniarskiej, gdzie, wiadomo - 90% kadry to emerytowani policjanci/ wojskowi. Raz przyszedłem do pracy w driving mocs bez skarpet to szef stwierdził, że uraziłem jego, innych współpracowników, a nawet ojca świętego :) Swoją arogancją, nietaktem i w ogóle brakiem wychowania, więc musiałem jechać do domu się przebrać. Na swoją "obronę" powiem, że w firmie absolutnie nie było dresscodu, a dla kadry kierowniczej: krawat z koszulą na krótki rękaw w połączeniu z ortylianową dresową kurtka "Nike" był strojem eleganckim :) 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wodzu napisał:

 jeśli to niewykonalne - wprowadzenie odpowiedniego zapisu w regulaminie forum. 

Tak towarzyszu coraz więcej punktów w regulaminie to na pewno pomoże xd. Moja propozycja jest taka jaką można uświadczyć na styleforum. Po prostu są w poście chowane,ukryte.Gdy chce podglądnąć zdjęcie klikam plusika :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.